28/10/2022

GOK SEZAM zaprasza: „Zabierz mnie dziś do operetki” – koncert Sokolniccy Duett

Piękna muzyka, niezwykli wykonawcy i kameralna scena, czego chcieć więcej by przeżyć niezwykły wieczór?

W październiku na scenie w Tarnowie Podgórnym wystąpi  wyjątkowa para, wokaliści nowej generacji. Agnieszka Sokolnicka -sopran
i Voytek Soko-Sokolnicki- tenor: dwie indywidualności, dwa rożne głosy, utalentowani obdarzeni charyzmą i pasją śpiewu. W swych koncertach łączą swobodnie rożne gatunki muzyki: od opery przez słynne tematy muzyki filmowej, rozrywkowej, musical, operetkę aż do muzyki sakralnej.
Ich niepowtarzalne, zgrane głosy zachwycają siłą ekspresji i kunsztem wokalnym. Najlepszym potwierdzeniem umiejętności są zdobyte nagrody, powiększające się grono fanów oraz setki zaśpiewanych koncertów ( jako duet wystąpili m.in. na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu i w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, w wielu Filharmoniach w Polsce i na świecie ). Wydali CD zawierającą najsłynniejsze duety muzyki klasycznej. Duet współpracuje również z Klassische Philharmonie Nord West i stanowi zupełnie nową jakość na współczesnym rynku muzycznym.
Podstawowym założeniem SOKOLNICCY DUETT jest podarowanie słuchaczom chwili przyjemności, zadumy, kontemplacji oraz ukojenia poprzez najpiękniejsze melodie polskie i światowe wywodzące się z oper, musicali, filmów, dzieł muzyki sakralnej, itp. Od wielu lat ich koncerty wpisują się również w edukację muzyczną poprzez przybliżanie muzyki klasycznej w przystępnej, lżejszej formie w połączeniu z nowatorskimi rozwiązaniami scenograficznymi i reżyserskimi, dzięki czemu docierają do większego spektrum publiczności różnych grup wiekowych. Dowodem wieloletniej twórczości Sokolniccy Duett są zarejestrowane koncerty, teledyski, pojedyncze utwory wykonywane w duecie jak i solo.

Projekt realizowany przez Fundację Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego „Europejczyk”, dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu

data: 28.10

godzina: 19:00

miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym ul. Ogrodowa 14

 

Obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach: Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 9-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 16-20; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-20.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google