03/11/2022

GOK SEZAM zaprasza: Wystawa Małgorzaty Rynarzewskiej „Alchemia koloru”

 „Malarstwo jest jak eliksir, którego gdy człowiek posmakuje to już wie, że tylko to. Daje szczęście, a przecież urodziliśmy się z prawem do szczęścia, do radości.” – mówi Małgorzata Rynarzewska, autorka prac, które wkrótce będzie można obejrzeć w Galerii w Rotundzie w Tarnowie Podgórnym. „Alchemia koloru” to tytuł wystawy obrazów artystki. 

Małgorzata Rynarzewska studiowała na Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Przez wiele lat zajmowała się projektowaniem odzieży i za malowniczość projektów dzianin otrzymała nagrodę niemieckiego domu towarowego HORTEN. Była pełnomocnikiem dyrektora ds. technicznych w Teatrze Polskim w Poznaniu, a także pełniła obowiązki dyrektora tego teatru. Obecnie pracuje jako plastyk w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, również dzieci upośledzonych w ramach współpracy ze Szkołą Specjalną w Szamotułach a także na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.  Autorski program edukacyjny zdobył pierwsze miejsce w Polsce w konkursie Towarzystwa Wschód „Edukacja Globalna przez sztukę”. Aranżuje wystawy muzealne, jest kuratorem wystaw malarskich, etnograficznych i myśliwskich. Prowadziła zajęcia z koloroterapii w Ośrodku dla osób z porażeniem mózgowym po urazach i udarach mózgu CEREBRUM. Ale jej największa pasją jest malarstwo. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia „Bursztynowa planeta JANTAR” mającego za cel ochronę, a przede wszystkim ukazanie piękna bursztynu bałtyckiego, poprzez organizacje wystaw prac plastycznych inspirowanych bursztynem w ramach programu „Bursztynowa Planeta JANTAR inspiruje artystów” oraz uczestnictwa w targach i konferencjach bursztynniczych. Jest członkiem stowarzyszenia „Wiedza, Kultura, Pomoc” , które ma na celu pomoc dzieciom uzdolnionym a także krzewienie wiedzy o sztuce wśród dzieci i młodzieży. Ponadto Stowarzyszenie pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, a także tym którzy z uwagi na własne ograniczenia zdrowotne (osoby niepełnosprawne ruchowo, intelektualnie) nie mogą poradzić sobie w życiu.

Prace Artystki znajdują się w kolekcjach w Polsce i zagranicą (Niemcy, Wielka Brytania, Szwajcaria, Stany Zjednoczone). Teraz będzie można oglądać je również w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym.

data: 3-28.11

miejsce: Galeria w Rutundzie, Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym ul. Ogrodowa 14

wstęp wolny

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google