31/03/2023

GOK SEZAM zaprasza: „Włożył Bóg duszę w gruszkę”- wystawa prac uczestników kół plastycznych CK Przeźmierowo

Wszystkim wielbicielom słodkiego zapachu gruszek spieszę donieść, że w CK Przeźmierowo czeka na nich wystawa pełna doznań. Bez wątpienia, przyjemna dla oka, ale gdy ktoś zamknie oczy i odda się marzeniom, obiecuję, że i zapach i smak m. in. gruszek poczuje.

Wystawę zatytułowaną „Włożył Bóg duszę w gruszkę” tworzą prace artystów z dwóch kół malarskich (zaawansowanej i podstawowej) działających na terenie CK Przeźmierowo. Tym razem tematem przewodnim jest martwa natura, a że obrazy powstawały w okresie jesiennym, najchętniej wybieranymi elementami były rodzime owoce. Jak zaznacza instruktorka grupy, Magdalena Łuczak, gruszki „pozowały” najczęściej. Zadaniem każdego malarza było samodzielne ustawienie kompozycji, dobór kolorów oraz tła. Choć format prac był sprawą indywidualną, to już technika obowiązywała wszystkich taka sama. Olej na płótnie, czyli coś, co w malarstwie bardzo lubię.
Już nie mogę się doczekać, czym też nasi gminni artyści mnie zaskoczą. Wszystkich spragnionych malarstwa zapraszam od 2 marca do CK Przeźmierowo.

Natalia Włodyka

 

data: 2.03-31.03

Zwiedzanie: pon.-pt. w godz. 16-20.

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

Wstęp wolny

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google