25/03/2023

GOK SEZAM zaprasza: „Wiosna z Modrakami” – koncert DZPITL Modraki

Nadciąga, owinięta paletą barw. Jej krokom wtóruje narastający śpiew, wokół wirują ludowe stroje. Kto to idzie? Wiosna! Ach, to Ty… 

A jak wiosna, to Modraki! Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego powraca na deski CK Przeźmierowo z misją: przegonić zimę, dodać aurze kolorytu. W roli głównej – Marzanna, której topienie należy do najstarszych słowiańskich obrzędów wiosennych. Podobnie jak wniesienie do wsi, w towarzystwie pieśni, przystrojonego gaika – choinki lub niedużego zielonego drzewka. Modraki ponownie wyruszają w przeszłość, by nadać teraźniejszości nieco dawnego czaru.
Zrobią to w strojach i tańcach naszego regionu – Wielkopolski, będzie też można rozpoznać styl lubianego Łowicza. A to jeszcze nie wszystko! „Reszta niech pozostanie niespodzianką” – mówi Agnieszka Dolata, kierowniczka zespołu. Dodam jeszcze, że o oprawę dźwiękową zadba dziecięca kapela, a koncertowi towarzyszyć będą „Nastroje duszy”, wystawa prac Renaty Banaszak. Obrazy malowane, zyskującą na popularności, techniką pouringu. Polega ona na tworzeniu poprzez rozlewanie farb, ma oddawać stan emocji za pomocą koloru. Wystawę będzie można oglądać jeszcze na długo po koncercie, bowiem aż do końca kwietnia.
Na takie wydarzenie raz to mało, więc grupa wystąpi dwukrotnie. Za każdym razem na scenie pojawią się wszyscy członkowie formacji – również dzieci przyjęte w tym roku… Słyszycie? Wiosna już nadciąga rytmicznym krokiem Modraków. Przyłączycie się do tańca?

Marcin Klonowski

 

data: 25.03

godzina: 16:00

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

cena biletu: 15 zł

 

Oprócz serwisu biletyna.pl ,bilety można kupować w kasach:

Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 9-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 16-20; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-20. oraz pół godziny przed seansem.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google