17/12/2022

GOK SEZAM zaprasza: „Wiliorze, herody, gwiazdory – wspomnienie przeszłości” – koncert DZPiTL Modraki

Zapracowane aniołki, rodzina siadająca do wigilijnej wieczerzy i odwiedziny wiliarzy (dawnych kolędników) zwiastujące pomyślność domostwu, które najlepiej ich ugości… Wszystko to na scenie Centrum Kultury Przeźmierowo w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Modraki. W ubiegłym roku w świąteczny nastrój w GOK SEZAM, wprowadzała nas Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne, tym razem będzie to kolejna z najliczniejszych grup naszego ośrodka kultury.

Koncerty kolorowych i utalentowanych Modraków, za każdym razem wprowadzają nas nie tylko w cudowny nastrój, ale także pozwalają odkryć tradycje nie zawsze wszystkim znane. Tym razem w trakcie występu będziemy mieli okazję zobaczyć kozę wielkopolską będącą symbolem płodności i dostatku. Pojawi się też motyw diabła i śmierć będące próbą oswojenia tego, co obce i wrogie. Skoro Święta, to na scenie zobaczymy także: dziada, Heroda, królów, pasterzy, żołnierzy i anioła. A jeśli ktokolwiek będzie się zastanawiał nad tym, kto, co i dlaczego występuje w tej opowieści, Modraki pospieszą z wyjaśnieniem, wplatając w swój występ ciekawostki związane z wierzeniami ludowymi.

data: 17.12

godzina: 16:00

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w kasach:

Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 9-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 16-20; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-20.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google