27/02/2023

GOK SEZAM zaprasza: „Szept istnienia” – wystawa prac Katarzyny Kudełki

Odczuwać, myśleć, kochać 

„W moich pracach chcę zwrócić uwagę, iż nasze istnienie składa się z krótkich chwil – szeptów i bez względu na to jak oraz z jakiej przyczyny zmienia się świat wokół nas, jesteśmy w stanie przywyknąć do niemalże każdych realiów, po to, aby istnieć, odczuwać, myśleć, czy kochać.” – mówi Katarzyna Kudełka, która kolejny raz zaprezentuje swoje prace. Tym razem z Centrum Kultury Przeźmierowo.

Katarzyna Kudełka jest absolwentką Malarstwa na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu. W 2020 roku nagrodzona Srebrnym Medalem „Labor Omnia Vincit”, przyznanym przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach zbiorowych oraz kilkunastu indywidualnych.

Wystawa, którą zaprezentuje w „SEZAMIE” zatytułowana „Szept istnienia” obejmuje obrazy, spójne stylistycznie, nasycone kolorami i figurami geometrycznymi, na tle których wyróżniają się sylwetki ludzi. Postacie te, „przyłapane” na zwykłych czynnościach, takich jak: spacerowanie, czytanie, jazda na hulajnodze, rozmyślanie, łączy niepokojący element wspólny. Jest nim dystans społeczny. Jakie budzi emocje? Z pewnością każdy zwiedzający odkryje coś innego, swojego, niepowtarzalnego. Zapraszamy do tej duchowej i artystycznej wędrówki!

Szept istnienia – wystawa prac Katarzyny Kudełki.

data: 7-27.02, zwiedzanie: wtorek i czwartek g. 16-20, piątek godz. 16-18, (z wyłączeniem imprez)

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a, sala widowiskowa CK Przeźmierowo.

Wstęp wolny

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google