30/06/2023

GOK SEZAM zaprasza: „Oblicza kobiety”

Wystawa kół malarskich (zaawansowane i początkujące). Technika prac – olej na płótnie, format prac dowolny.
Główną ideą było namalowanie własnej abstrakcji jako wypowiedzi artystycznej poprzez barwę, kontrast, walor itp. Temat ten w początkowej fazie sprawiał ogromną trudność, budził niepokój i zniechęcenie, ponieważ uczestnicy tak naprawdę zostali wezwani do bardzo indywidualnego zabrania głosu, ale nie poprzez ilustrację. Tym razem chodziło o coś kreatywnego, ale nie odtwórczego. Należało zatem postawić sobie pytania: Co chcę osiągnąć? Jakie środki wyrazu zastosować? itp.
Jednym słowem było to wyjście poza strefę komfortu artystycznego uczestników, poza coś co poznali i potrafili. Poprzeczka została dość mocno  podniesiona – stąd wzięła się nazwa „Czas abstrakcji”- czas jako kolejny etap, taki lewel wyżej w romansie z malarstwem. 
Magdalena Łuczak, instruktorka o wystawie mówi tak: „każdy zrobił progres, każdy się czegoś nauczył i coś z tego wyniósł, nawet ja jako instruktor.” I dodaje: „Ja sama muszę przyznać, że miałam moment zwątpienia, zadawałam sobie pytania czy to grupy nie przerasta, czy to nie jest za trudne. Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane, gdy zdałam sobie sprawę z tego, że gdy się podda instruktor, podda się cała reszta i moje „uginające się kolana”  zostały natychmiast wzmocnione. 
Instruktor nie tylko uczy wykonywania danej czynności, ale też lokuje wiarę w każdego uczestnika a słowa, które kieruje muszą wyzwolić, dodać skrzydeł. Buduje on często bardzo osobiste relacje i w tych więzach duszy, które się tworzą padają różne słowa, z których najważniejszym słowem jest słowo klucz DASZ RADĘ.”

data: 1-30.06

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

wstęp wolny

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google