07/07/2024

GOK SEZAM zaprasza: Lusowskie Spotkania Muzyczne. „Muzyka srebrnego ekranu”

Srebrnego ekranu…

… muzyka, oczywiście. Stawi się, w wykonaniu dwóch utalentowanych kobiet, na drugim koncercie z cyklu Lusowskie Spotkania Muzyczne w tym sezonie. 

Już 7 lipca w Kościele w Lusowie wybrzmią utwory, które kojarzyć możesz z filmów czy seriali. Over the Rainbow z Czarnoksiężnika z krainy Oz, Moon River ze Śniadania u Tiffaniego, Nie czekaj na mnie w Argentynie z Evity – to tylko kilka przykładów. Repertuar zapowiada się na przyjemny dla ucha, a przeświadczenie tej przyjemności podsycają artystyczny dorobek i doświadczenie występujących pań.

Pierwsza z nich to Aleksandra Kamińska-Rykowska, śpiewająca mezzosopranem. Ma ona za sobą liczne nagrody, w tym I nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Poezji Śpiewanej w Limanowej, występy w Polsce i zagranicą, m. in. Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Finlandii, czy Hiszpanii. Szczególne miejsce w jej repertuarze stanowią dzieła kompozytorów polskich, którym poświęciła cztery płyty. Towarzyszyć jej na fortepianie będzie  prof. nadzwyczajny Akademii Muzycznej w Poznaniu Katarzyna Stroińska-Sierant. Autorka płyt solowych i zespołowych, uczestnicząca w licznych przedsięwzięciach artystycznych. Jest wiązana z wieloma formacjami oraz instytucjami w kraju i za granicą. Tworzy dzieła łączące stylistykę jazzową z muzyką poważną. Podobnie jak towarzyszka występu, szczególnie ceni sobie utwory polskich kompozytorów, które aranżuje i wykonuje w nurcie jazzowym. 

Zapraszamy, czeka nas prawdziwa muzyczna uczta!

mk

data: 7.07

godzina: 13:00

miejsce: Kościół pw. św. Jadwigi i św. Jakuba Apostoła w Lusowie

Wstęp wolny

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google