02/07/2023

GOK SEZAM zaprasza: Lusowskie Spotkania Muzyczne: „Duety nieoczywiste”. Damian Kurek – trąbka, Jacek Pupka – organy, Piotr Niewiedział – słowo o muzyce.

Za nami pierwszy tegoroczny koncert z cyklu Lusowskich Spotkań Muzycznych. Kolejny już w pierwszą niedzielę lipca. W ramach tegorocznej edycji występów, które odbywają się we współpracy z Fundacją Europejczyk, zapraszamy na koncert „Duety nieoczywiste”, usłyszymy Damiana Kurka i Jacka Pupkę.

Pierwszy z muzyków jest trębaczem i doktorem sztuki. Kurek, naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku ośmiu lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu pod kierunkiem Piotra Waloszczyka. Ukończył studia z wyróżnieniem w klasie trąbki profesora Romana Grynia oraz w klasie trąbki naturalnej profesora Johanna Plietzscha w Akademii Muzycznej im. J. Paderewskiego w Poznaniu. Studiował również w klasie trąbki profesora Gabriele Cassone w Konserwatorium Muzycznym w Nowarze (Włochy). Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Współpracuje z orkiestrami oraz zespołami w kraju i za granicą. Jest członkiem i współzałożycielem unikalnego zespołu Polish Brass Trio.  Od 2014 roku jest wykładowcą w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, natomiast od 2016 roku trębaczem-solistą Filharmonii Poznańskiej im. T. Szeligowskiego.

Drugi z muzyków – Jacek Pupka od 2014 r. jest organistą Archikatedry św. Ap. Piotra i Pawła w Poznaniu. Ukończył Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Elżbiety Karolak i dr. Jarosława Tarnawskiego. Swoją naukę kontynuuje na Univeritate der Kunste w Berlinie w klasie improwizacji organowej pod kierunkiem prof. Wolfganga Seifena oraz Szymona Jakubowskiego. Jest także nauczycielem organów oraz gry liturgicznej w Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Poznaniu oraz w Archidiecezjalnym Studium Muzyki Kościelnej. Jest członkiem Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej. Współpracuje jako solista oraz akompaniator m. in. z orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Poznańskim Chórem Katedralnym. W swoim dorobku artystycznym ma nagrania płytowe oraz telewizyjne. Występował w kraju oraz za granicą.      

W muzyczną podróż wprowadzi nas Piotr Niewiedział, który powie słowo o utworach granych przez artystów. Sam jest też pianistą związanym z poznańską Akademią Muzyczną. Od 2005 współpracuje z Filharmonią Poznańską w zakresie organizacji wydarzeń artystycznych dla dzieci i młodzieży. Niewiedział to także koordynator cyklu koncertowego dla szkół „Muzomobil”, współautor scenariuszy przedstawień muzycznych. Obecnie jest adiunktem i dyrektorem Instytutu Instrumentów Lutniczych w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

data: 2.07

godzina: 13:00

miejsce: Kościół św. Jadwigi i św. Jakuba Apostoła w Lusowie

Wstęp wolny

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google