04/08/2023

GOK SEZAM zaprasza: Koncert Dixie Company

Zespół Dixie Company zaprosi nas na Małą Akademię Jazzu. Od kilku lat poznańska formacja realizuje program muzyczny skierowany do najmłodszych słuchaczy . Jego celem jest edukacja dzieci i młodzieży oraz przygotowanie do obcowania z tzw. kulturą wyższą. Do niej, niewątpliwie, należy muzyka jazzowa. Formuła Akademii jest dość prosta. Przed młodymi staje moderator, który w przystępnej formie przekazuje słuchaczom wiedzę na temat genezy i historii jazzu tradycyjnego. Przybliża najbardziej znanych artystów i kompozytorów związanych z tym gatunkiem. Muzycy demonstrują najbardziej rozpoznawalne standardy, charakterystyczne, jak i nietypowe instrumenty (np.  jbandżo czy tarka}, zgłębiają tajniki improwizacji oraz śpiewu tzw. skatem. Spotkanie z muzykami to okazja nie tylko do świetnej zabawy, ale i okazja do poznania „starego dobrego jazzu”

Zespół Dixie Company to poznańska grupa prezentująca tzw. jazz tradycyjny. Od ponad trzech dekad uczestniczy w setkach festiwali i koncertów na terenie Polski, Czech, Francji, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Węgier. Jest także pomysłodawcą i współorganizatorem Poznań Old Jazz Festival. Dixie Company może pochwalić się sześcioma płytami, nagranych także z gościnnym  udziałem amerykańskich wokalistek Diane Davidson i Donny Brown. O wysokim poziomie poznańskiego zespołu świadczy trzykrotny pobyt w USA, gdzie między innymi wystąpił on w Toledo, San Francisco, Los Angeles, San Diego, Santa Monica i na największym na świecie festiwalu jazzu tradycyjnego w kalifornijskim Sacramento. Muzycy koncertują na całym świecie z ważnymi postaciami świata jazzu. Aktualny skład Dixie Company: Krzysztof Zaremba – tbn, Jakub Marszałek – tp, kazoo Rafał Kubale – cls, Mariusz Gajdziel – bass, Wojciech Warszawski – bj, voc, Piotr Soroka – dr, washboardg

W ramach wydarzenia przeprowadzony zostanie mini konkurs wiedzy o jazzie z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez, współpracujące z Dixie Company, firmy Storck i Hama.

Projekt dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

data: 4.08

godzina: 18:00

miejsce: Podwórko SEZAMU przy Centrum Kultury Przeźmierowo

Wstęp wolny

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google