25/02/2024

GOK SEZAM zaprasza: „Kolacja na cztery ręce” -spektakl teatralny

Hotel Turyński w Lipsku. Jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach…Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe, dlatego już w najbliższą sobotę zapraszamy na premierę spektaklu „Kolacja na cztery ręce” Paula Barza. Paul Barz to niemiecki pisarz, muzykolog i dziennikarz, zyskał sławę właśnie dzięki tej sztuce, która, przetłumaczona na czternaście języków, wędruje po scenach całego świata.

Aktorzy wkładają w swoje postaci niezwykłe pokłady energii. Ich spotkanie ma formę słodko-kwaśnej komedii. Reprezentują zupełnie dwa odmienne światy, jeden pławi się w luksusie, drugi żyje w biedzie, ale łączy ich muzyka. Osobowości Bacha i Händela, choć ze sobą kontrastują, to dzielenie wspólnej pasji z czasem lekko zaciera te wyraźne na początku różnice. Obaj kompozytorzy doskonale znają twórczość kolegi po fachu, jednak wzajemna zazdrość, nie pozwala im się do tego tak łatwo przyznać. 

Nuty komediowej farsy dodaje przedstawieniu partnerujący im w roli lokaja Sławomir Popławski, który gdy tylko się pojawia, kradnie swoimi błyskotliwo-zgryźliwymi spostrzeżeniami całą uwagę widza.

Obsada aktorska: Mirosław Zbrojewicz, Piotr Dąbrowski, Paweł Małaszyński/Piotr Cyrwus/ Sławomir Popławski *

*obsada aktorska zamiennie

data: 25.02

godzina: 18:00

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

cena biletu: 18 zł

Oprócz serwisu biletyna.pl ,bilety można kupować w kasach: Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 8 -15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 15-19; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-19.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google