04/11/2022

GOK SEZAM zaprasza: Don Giovanni – opera Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Od sezonu 2020/2021 scena Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu przechodzi generalny remont – to jeden z głównych powodów, dlaczego opera rusza w drogę. Teatr Wielki w Poznaniu jest największą instytucją kulturalną w Wielkopolsce, a niedawny jubileusz 110 lat istnienia gmachu – skłonił ich do refleksji i działania: nadszedł czas, aby wybrać się w podróż i odwiedzić tych, którzy są ich gośćmi i tych, którzy jeszcze nie mieli okazji spotkać się z artystami. Poznanie regionu, nawiązanie stałych relacji i podjęcie współpracy to cel teatru na najbliższe lata. Mamy ten zaszczyt, że jednym z punktów na  kulturalnej mapie podróży Artystów będzie nasza Gmina.

Artyści zaprezentują operę Don Giovanni w reżyserii rana Arthura Brauna. To opowieść o ostatnim dniu życia nieśmiertelnego podróżnika. Przesuwające się nieubłaganie wskazówki zegara jego nie dotyczą. Bohater spektaklu jest ponad i poza czasem. A co się stanie, gdy spotkamy go w naszej rzeczywistości? A jeśli ten nieśmiertelny wędrowiec zapragnie zmienić przeznaczenie…
Don Giovanni jakiego jeszcze nie było! Zderzenie wielkiej historii o nieśmiertelnym uwodzicielu ze współczesnością. Operowe przedstawienie i rapowa bitwa? Miks emocji i uczuć. Znany z nieposkromionej reżyserskiej wyobraźni Ran Arthur Braun tym razem wchodzi w umysł bohatera opery Mozarta, ukazując tkwiące w nim sprzeczności. Celem reżysera jest stworzenia wrażenia teatru bliskiego medium, jakim jest kino, gdzie historia rozgrywająca się z umyśle bohatera składa się z przebłysków przeszłości i chwil teraźniejszych. Niewątpliwie zaskoczeniem dla widzów będą wplecione w kunsztowną Mozartowską partyturę nowe dźwięki, za które odpowiedzialni są raper Koro oraz Andrzej Łysów, znany miłośnikom rocka jako gitarzysta zespołu Turbo.

Wydarzenie dofinansowane przez  Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

data: 4.11

godzina: 19:00

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

cena biletu: 35 zł

 

Oprócz serwisu biletyna.pl ,bilety można kupować w kasach:

Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 9-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 16-20; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-20. oraz pół godziny przed wydarzeniem.

 

 

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google