30/09/2023

GOK SEZAM zaprasza:  BLusowo Kameralnie: Maja Kleszcz, Kraków Street Band, Vibe Brothers Band

 

Zaczniemy o 18:00 z perspektywą na trzy występy. Na pierwszy ogień pójdą Vibe Brothers Band, po nich na rozgrzaną już scenę wejdą Kraków Street Band. Pierwszy zespół to Laureat Grand Prix Festiwalu BLusowo 2022, którzy sami o sobie piszą: „Jesteśmy grupą poznańskich muzyków, których łączy zamiłowanie do muzyki blues-rockowej. Pierwsze przymiarki gitarzysty i wokalisty do autorskiej muzyk i blues-rockowej rozpoczęły się w 2008 roku. Ich zgrany i spójny „vibe” był na tyle silny, że po kilkunastu latach ich drogi ponownie się zeszły. Ideą zespołu jest jedna – przekuć dźwięki na dobre wibracje. Zagramy dla Was nasz pachnący nowością autorski materiał. Bluesowe tematy, ociekające rockiem i gitarowymi riffami”.
Jako drugi wystąpi Kraków Street Band, polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza folku, rocka, bluesa, country i jazzu tradycyjnego. Podczas koncertów wykonują muzykę głównie na instrumentach akustycznych takich jak: banjo, harmonijka, gitara rezofoniczna, kontrabas, trąbka, saksofon, gitara akustyczna, ukulele i perkusja. Kraków Street Band otrzymał wiele nagród w tym nominację do Fryderyka w kategorii Blues & Country. Jest też laureatem Must Be The Music.
Na finał tego muzycznego wieczoru wysłuchamy Mai Kleszcz, czyli tegorocznej zdobywczyni Fryderyka za płytę „B.L.UES”. Jak określa ją redakcja „TERAZ ROCKA”, to: „wysmakowany album, który pozwala słuchaczowi odkrywać na nowo twórczość Bogdana Loebla z ostatnich dekad”. Prasa i krytycy piszą też o samej wokalistce, zaliczając ją w poczet najlepszych w naszym kraju. Komponuje, występuje na estradzie czy deskach teatralnych, odnajduje się również w komponowaniu muzyki filmowej i aktorstwie. Ma na koncie wiele nagród, odznacza się charyzmą i unikalnym głosem.

Inaczej, niż dotychczas, ale równie ciekawie zapowiada się BLusowo Kameralnie. W ramach tego wyjątkowego muzycznego spotkania będzie dostępna strefa gastronomiczna. Co więcej, organizatorzy wiedzą, jak chętnie rodzice uczestniczą w takich wydarzeniach razem z dziećmi. Stąd też, wszystkie dzieci do 12 lat wchodzą na koncert za darmo (niezbędny dokument potwierdzający wiek dziecka). Zachęcamy do zabrania słuchawek wyciszających dla młodszych, nieco bardziej wrażliwych uszu. Ponadto, w godz. 17-20 na Podwórku SEZAMU przez Centrum Kultury Przeźmierowo, odbędą się gry i zabawy podwórkowe oraz warsztaty plastyczne dla dzieci. Zachęcamy do śledzenia profilu GOK SEZAM na FB oraz strony www.goksezam.pl, gdzie na kilka dni przed koncertem pojawi się mapka dojazdy z informacją o parkingu. Tak rysuje się nasz bluesowy rozkład jazdy. Pozostaje tylko odliczać do 30 września, udać się do CK i dać się porwać muzyce.

data: 30.09

godzina: 

godz. 17-20 (podwórko SEZAMU), 

18:00 koncerty: Vibe Street Band, Kraków Street Band,Maja Kleszcz.

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

cena biletu: 49 zł do kupienia na www.biletyna.pl.

Oprócz serwisu biletyna.pl ,bilety można kupować w kasach:

Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 9-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 15-19; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-19. oraz pół godziny koncertami.

Sponsor:

Patron medialny:

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google