19/11/2023

GOK SEZAM zaprasza: „Autominetodon” – premiera. Teatr Novi z Ramą

Czy Witkacy był lepszym malarzem czy dramatopisarzem? Czy rzeczywiście kochał kobiety, czy tylko je pożądał? Czy był wielkim artystą, czy tylko się zgrywał? Czy naprawdę wierzył w swoje teorie, czy tylko wprowadzał artystyczny zamęt? Czy klątwa to kac? Czy Witkacy popełnia samobójstwo 18 września 1939, czy tylko jest to jeszcze jedna z jego mistyfikacji? Czy był alkoholikiem i narkomanem, czy robił wszystko by inni go tak postrzegali? Czy serio kazał swojej matce wyskoczyć przez okno i po co? I dlaczego najwięcej portretów Witkacego jest w Słupsku, a nie w Zakopanym? Czy Karol Szymanowski mógł wzbudzać zazdrość Witkacego?
I w końcu, czy Staś przyjaźnił się z rodziną Reynelów tylko dla pieniędzy i jedzenia?

Na te i jeszcze wiele innych pytań nasz spektakl „Autominetodon” z pewnością nie udzieli odpowiedzi. Zapraszamy na naszą impresję o Witkacym, choć sami nie wiemy po co to robimy.
Po spektaklu, jak mawiał Witkacy, pocałujemy Was tam gdzie lubicie najbardziej.

„Autominetodon” na postawie tekstów S.I. Witkiewicza.

Reżyseria Artur Romański. Scenografia i kostiumy Natalia Krynicka, muzyka Stanisław Pawlak, K. Szymanowski oraz M. Karłowicz

data: 19.11

godzina: 18:00

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w kasach:

Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 8 -15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 15-19; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-19.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google