29/10/2022

Festiwal BLusowo. Joanna Pilarska z zespołem, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.

Dla nas Festiwal BLusowo jeszcze się nie skończył. Zapraszamy na ciąg dalszy koncertowania!
Kto wystąpi?
Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 40 lat nieprzerwanej działalności (jedyny taki zespół bluesowy w Polsce!) osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów! Dwadzieścia osiem wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B. Kinga czy Blues Brothers. Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w USA, a nawet w Zimbabwe!
Przez 40 lat Sławek Wierzcholski i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Ciekawostka – jako jedyny, zagrał na harmonijce hejnał z wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie, transmitowany przez radio!
Na koncert zespołu składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty. Nigdy nie brakuje takich numerów jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy śpiewany razem z publicznością „Chory na bluesa”, będący kulminacją każdego występu. Koncerty Nocnej Zmiany Bluesa to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości, ale też refleksji, to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues!
Joanna Pilarska z zespołem
Śpiewająca autorka związana z poznańską sceną artystyczną. Jej kompozycje utrzymane są w szeroko pojętej stylistyce folkowo bluesowej. Występowała zarówno w Polsce, jak i za granicą (Czechy, Francja, Dania, Norwegia, Niemcy, Włochy). Współtworzyła żeńskie trio Woman Blues Band (2005), współpracowała z zespołem Na Drodze, z którym nagrała płytę „Tam, gdzie zaczyna się mój świat” (2007). Piosenki z jej autorskiej płyty „Something Good” (2013) znalazły się na ścieżce dźwiękowej do filmu Miguela Gaudencio „Pragnienie Piękna”. W 2014 roku pojawiła się kolejna płyta, tym razem coverowa – Pilarska & Gąszewski „Blues Live in Poznan”. W 2015 JoPil jako jedyna Polka, wygrała plebiscyt międzynarodowej platformy Artist Signal.
Podczas BLusowa z Joanną Pilarską wystąpią:
Krzysztof Gąsiu Gąszewski – harmonijki
Przemo Ślużyński – bas
Andrzej Kubiak – perkusja (podstawowy skład Wielkiej Łodzi, najmocniejsza sekcja rytmiczna w Poznaniu)
Andrzej Przerwa – gitara
Festiwal BLusowo organizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury SEZAM oraz Gminę Tarnowo Podgórne. Patronat medialny: Radio Afera, Freshmag, TarNowa Kultura, Sąsiadka Czytaj. Sponsorzy Festiwalu BLUSOWO: SCHATTDECOR, TARNOWSKIE STOWARZYSZENIE PRZEDSIĘBIORCÓW.

data: 28.10

godzina: 18:00

miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo ul. Ogrodowa 13a

cena biletu: 10 zł

 

Oprócz serwisu biletyna.pl ,bilety można kupować w kasach:

Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 9-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 16-20; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-20. oraz pół godziny przed seansem.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google