03/03/2024

Czas Kobiet

To będzie dobry Czas. Czas Kobiet w Pałacu Jankowice!

W niedzielne popołudnie 3 marca 2024 r. o godz. 15.00 Pałac Jankowice stanie się miejscem wyjątkowym, gdzie spotkają się niezwykłe kobiety, aby dzielić się swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem. Już po raz drugi zapraszamy na wydarzenie „Czas Kobiet”, które obfitować będzie w inspirujące prelekcje oraz rozmowy.

Zaprosiliśmy na spotkanie cudowne panie, które przekażą nie tylko wiele praktycznych wskazówek, porad, ale podzielą się także swoim doświadczeniem i pasją.

Jedną z pierwszych prelegentek będzie Dominika Sikora, doświadczona fizjoterapeutka specjalizująca się w fizjoterapii uroginekologicznej. Jej wykład poświęcony zdrowiu intymnemu kobiet będzie nie tylko źródłem cennej wiedzy, ale także okazją do indywidualnych konsultacji i rozmów. Dominika, która pracuje zawodowo od ponad 10 lat, z pasją pomaga kobietom w różnych etapach życia, począwszy od ciąży, poprzez okres połogu, aż po problemy związane z nietrzymaniem moczu czy dolegliwościami bólowymi. Jej zaangażowanie w dziedzinie fizjoterapii uroginekologicznej oraz osobiste doświadczenia jako matki dwójki dzieci sprawiają, że jest nie tylko ekspertką, ale także empatyczną towarzyszką drogi do zdrowia i samopoczucia kobiet.

Kolejną niesamowitą kobietą, którą będziemy mieli przyjemność wysłuchać, jest Anna Yurek – polska projektantka mody, której historia kariery jest inspirującym przykładem determinacji i pasji. Anna podzieli się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z budowaniem własnego biznesu oraz promowaniem wartości Slow Fashion i Recyclingu. Pomimo początkowych wątpliwości co do kariery w modzie, Ania zawsze znajdowała się w jej otoczeniu, pracując jako stylistka, personal shopper i asystentka znanych projektantów. Decydującym momentem w jej karierze było wsparcie i rada jej mentorki, która zainspirowała ją do podjęcia własnej ścieżki projektanta. Rozpoczęła od założenia własnej firmy na Malcie, a obecnie jej marka, Anna Yurek Design, zdobywa uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą, za wyjątkowe podejście do mody oparte na unikalnych wzorach, wysokiej jakości materiałach i trosce o środowisko.
Podczas spotkania nie tylko posłuchamy historii Ani, ale także zobaczymy jej projekty modowe. W rolę modelek wcielą się mieszkanki naszej gminy, a podczas pokazu zaśpiewa Jessika Mikina.

Jessika Mikina – Wokalistka z zamiłowania i pasji od najmłodszych lat związana ze sceną teatralno-muzyczną. Swoje pierwsze kroki stawiała na scenach ogólnopolskich turniejów piosenek anglojęzycznych. Współpracuje z Teatrem Cortiqué Anny Niedźwiedź oraz Teatrem Wielkim w Poznaniu. Występowała w takich produkcjach jak Queen of Snow (Królowa Śniegu) czy Naturalion. Piosenka w jej wykonaniu do tego spektaklu zdobyła srebrny medal Global Music Awards 2017. Kocha scenę, kontakt z ludźmi i zawsze chętnie angażuje się w przeróżne muzyczne inicjatywy w gminie Tarnowo Podgórne.

Na finał jedna z najbardziej inspirujących postaci w świecie stylizacji – Jola Czaja-Przesmycka, znana szerzej jako Czaja-Wyczaja. Jola to czołowa stylistka gwiazd, odpowiedzialna za kostiumy w reklamach największych polskich marek. Jej stylizacje nosiły takie polskie celebrytki jak Justyna Steczkowska, Doda, Anna Mucha czy Martyna Wojciechowska, a jej wkład w polską modę doceniany jest również przez magazyn Viva! oraz inne polskie magazyny modowe. Jola jest także autorką e-booka „ABC szafy kapsułowej – plan metamorfozy dla Twojej szafy”,cieszącego się uznaniem i popularnością wśród osób zainteresowanych sztuką stylizacji. Przygotujcie się na fascynującą podróż po świecie mody i stylu, podczas której Jola omówi i pokaże jak funkcjonalnie, użytecznie i prosto stosować zabiegi stylizacyjne w codziennym życiu. Poznamy 5 podstawowych zasad, które pozwolą lepiej poznać własną sylwetkę i uporządkować szafę, a także możliwości stylizacyjne ubrań, bez konieczności wymiany całej garderoby. Będzie też o zakupach, czyli jak w prosty i bezbolesny sposób je robić, aby czerpać z tego satysfakcję i osiągnąć wymarzony rezultat.

Podczas wydarzenia dyżur pełnić będą dwie panie, psycholożki i terapeutki z nowo otwartego Centrum Zdrowia Psychicznego Medico w Tarnowie Podgórnym. A wszystko to w atmosferze popołudniowych rozmów przy aromatycznej kawie, gdzie będzie okazja do wymiany doświadczeń i zawarcia nowych znajomości, a także podziwiania w przestrzeniach pałacu wystawy pt.” Cztery Siostry-Malarstwo i Fotografia”. Zapraszamy wszystkie kobiety, mieszkanki gminy Tarnowo Podgórne do udziału w wydarzeniu „Czas Kobiet” w Pałacu Jankowice. Przyjdźcie, dajcie się zainspirować, zarazić dobrą energią i kobiecą siłą.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem 61 10 10 400 od 26 lutego 2024 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google