18/09/2022

Brzmienie lata: koncert Follow Rivers

Brzmienie Lata – Follow Rivers tarasowy koncert plenerowy

W repertuarze naszych letnich koncertów tarasowych usłyszymy tym razem muzykę indie folk. Jeśli ktoś myślał, że folklor już dawno przebrzmiał, niech sprawdzi, jak odradza się na nowo pod postacią indie folku. Pod pewnymi względami można uznać indie folk za muzykę relaksacyjną. Jej siłą jest spokój i ciepłe brzmienie. Jest to zwyczajnie muzyka, której przyjemnie się słucha. 18 września 2022 o godz. 17.00 na pałacowej scenie usłyszymy zatem zespół  Follow Rivers, który za sprawą swojej muzyki pozwoli nam dotknąć  rzeczy, które w pędzie życia zostają niezauważone oraz wprowadzi nas w odprężający letni, wakacyjny nastrój.

Follow Rivers  to indie folkowe małżeństwo (Patrycja i Krzysztof Pachólscy). Razem z nietuzinkowym i ciepłym wokalem oraz gitarą zarówno akustyczną jak i elektryczną, stworzą domowy klimat, przy którym łatwo będzie też o wzruszenie. Usłyszymy w ich tekstach niezwykłą  wrażliwość na otaczający świat oraz tęsknotę za zbieraniem kwiatów na łące, oraz  za pięknem gwiazd w letnią noc.

Swoją wspólną przygodę rozpoczęli w 2016 roku jako zespół uliczny. Zbierając, spore tłumy na wrocławskim rynku zdecydowali się na stworzenie własnych utworów, jednak część z nich trzymali w szufladzie przez kilka lat. W 2020 roku dojrzeli do tego, aby wziąć muzykę na poważnie. Poszerzyli skład o perkusistę  i 29 stycznia 2021 roku wydali swój pierwszy singiel „Enough” wraz z teledyskiem na dzikim polu. Wśród ich inspiracji znajdują się m.in. Angus and Julia Stone, The Lumineers, a także polski zespół avant-popowy Mikromusic.

Na koncercie z pewnością usłyszymy ich najnowszą piosenkę pt. „Tak wiele”.

Jesteśmy pewni, że znajdą się osoby, które po tym koncercie  zostaną wielkimi fanami tego gatunku muzycznego i nie będą już chciały słuchać niczego innego. W każdym razie, osoby, które jeszcze nie znają indie folku, powinny dać temu gatunkowi muzycznemu szansę. Warto!

Zapraszamy do Pałacu Jankowice, 18 września o godz. 17.00.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google