03/06/2022

„Bella Italia” – wystawa malarstwa Dariusza Żejmo

Już 3 czerwca o godz. 18:00 w V.A. Gallery Poland w Wysogotowie odbędzie się wystawa malarstwa Dariusza Żejmo.

Dariusz Żejmo – miłośnik włoskich klimatów, które Artysta z lubością przenosi na płótno- zaprasza Nas w podróż do tego przepełnionego zabytkami i przepięknymi krajobrazami, spowitego gorącym powietrzem i cudowną wodą kraju z życzliwymi ludźmi, znakomitą kuchnią i dobrym winem.
Wystawa „Bella Italia- dlaczego malarz podróżuje?” odbywa się w ramach Dnia Włoskiego w V.A.Gallery Poland. Poza podziwianiem prac Dariusza Żejmo, w tym dniu będzie okazja do poznania tajników i smaków tego cudownego kraju.
Artysta interdyscyplinarny – malarz, ilustrator, grafik, projektant. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek VISUAL ARTISTS IRELAND. Uczestnik wielu wystawach w Polsce i za granicą /Irlandia, Niemcy, Szwajcaria. Włochy/, mający na swym koncie liczne nagrody. Jego twórczość cieszy się ogromnym uznaniem i zdobywa aplauz nie tylko w Polsce.
„Malarstwo Dariusza Żejmo jest przykładem autentycznej radości tworzenia. Artysta jest nie tylko znakomitym obserwatorem, ale też z niesłychaną swobodą porusza się w dowolnej konwencji malarskiej. W niektórych jego obrazach możemy dostrzec echa sztuki średniowiecznej i renesansowej, w innych ewidentne „ślady” impresjonizmu, a w jeszcze innych niesłychaną precyzję cechującą hiperrealizm.”
Piątek, 3 czerwca 2022, godzina 18.00, Sala Multiroom, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk Wstęp bezpłatny Zapraszamy!
V.A.Gallery Poland to synonim kreatywności to miejsce prezentacji, promocji i sprzedaży, ale – co ważne i wyjątkowe – też edukacji. Od 2011 roku tworzymy nowe, nietypowe spojrzenie na promocję sztuki. Prezentujemy ofertę nie tylko w przestrzeni wirtualnej, ale równocześnie stanowimy realny i ceniony salon kulturalny. Konsekwentnie realizujemy misję uwrażliwiania odbiorców na polską sztukę współczesną, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Mając ambicję, by nie robić tego w oparciu o tradycyjne i znane powszechnie formy prezentacji artystów i ich dorobku, nieustannie poszukujemy nowych form upowszechniania sztuki. Znajduje to odzwierciedlenie w licznych inicjatywach.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google