„Bajki Malutkie”- Bajkowóz Teatru Animacji

15/08/2021

„Bajki Malutkie”- Bajkowóz Teatru Animacji

W sierpniowy weekend naszą gminę odwiedzi bajkowóz Teatru Animacji. W sobotę zatrzyma się w Przeźmierowie, a w niedzielę w Tarnowie Podgórnym i na każdym z przystanków zabierze swoich widzów w daleką podróż w świat wyobraźni.

Imaginarium, bo tak właściwie nazywa się bajkowóz, to scena mobilna powstała z myślą o docieraniu do miejsc i widzów na co dzień wykluczonych z udziału i przeżywaniu widowisk teatralnych. To też szansa na pojawienie się ze spektaklami na świeżym powietrzu, w różnych przestrzeniach miejskich, czy też w lokalizacjach rekreacyjnych.
W nadchodzące wakacje Imaginarium zaprasza na „Bajki Malutkie”. Wszyscy kochamy bajki, prawda? Królowie, księżniczki, smoki i rycerze, wielkie przygody, potężna magia, lep na muchy, niebezpieczne kapcie, łysiejący bibliotekarz… Zaraz, zaraz, co to takiego?! Ach, no tak. To przecież bajki autorstwa Maliny Prześlugi, niewielkie, często niezauważane, takie do podglądania przez lupę. Aktorzy Teatru Animacji są pewni, że te miniaturowe opowieści o nietuzinkowych bohaterach spodobają się i malutkim i tym większym widzom.
W bajce Maliny Prześlugi to nie rycerz ani królewicz wyruszy na ratunek pewnej damie w opałach, a Rozczarowany Rumak Romuald, zupełnie bez jeźdźca. Maleńka pchła Majka pomyli pluszowego misia z żywym zwierzątkiem i wpadnie w niezłe tarapaty, a włos Patryk będzie borykał się z postępującym łysieniem… To wszystko i wiele więcej okraszone jest równie maleńkimi, uroczymi piosenkami, takimi do nucenia pod nosem. Kto jak kto, ale dzieci dobrze wiedzą, że małe jest piękne! A do tego ciekawskie, nieprzewidywalne i pełne humoru.

Anna Kamińska-Skrzypczak,

artykuł ukazał się w TarNowej Kulturze nr 7-8

„Bajki Malutkie” – Malina Prześluga
reżyseria: Mariola Ryl-Krystianowska
scenografia: Martyna Dworakowska
muzyka: Wiktoria Piankowska

 

data: 15.08

godzina: 17:00

miejsce: przy Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym

cena biletu: wstęp wolny

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google