27/01/2024

AtmoSFERA poezji z Dominiką Ostałowską

Podwójna AtmoSFERA Poezji

W Pałacu Jankowice w pierwszym kwartale 2024 roku odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia z cyklu Atmosfera Poezji, które wprowadzą gości w liryczny świat miłości. 27. stycznia o godz. 13.00, pałac będzie gościł jedną z najbardziej charakterystycznych aktorek polskiej sceny teatralnej i filmowej – Dominikę Ostałowską.

Dominika Ostałowska, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, ma imponującą karierę, obejmującą zarówno teatr, jak i ekran. Znana z występów w renomowanych warszawskich teatrach, takich jak Ateneum, Dramatyczny i Powszechny, zagrała w różnorodnych przedstawieniach, takich jak „Fantazy”, „Kupiec wenecki” czy „Biesy”. Obecnie jest również aktywna w Teatrze STUDIO, uczestnicząc w spektaklach takich jak „Krasz” oraz „Polowanie na osy. Historia na śmierć i życie”. Jej udział w filmach, takich jak „Anioł śmierci” i „Warszawa”, oraz rola Marty Mostowiak w kultowym serialu „M jak miłość” przyniosły jej ogromną popularność.

Podczas wydarzenia 27. stycznia, Dominika Ostałowska przeczyta poezję Bolesława Leśmiana, nadając słowom głęboki wymiar liryczny. Towarzyszyć jej będzie program muzyczny przygotowany przez Kingę Tarnowską, altowiolistkę Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Kolejne spotkanie Atmosfery Poezji odbędzie się 11 lutego o godz. 13.00. Tym razem poczujemy romantyczny oddech Walentynek. W pałacu będziemy mieli zaszczyt gościć niezwykle utalentowaną aktorkę teatralną, filmową i telewizyjną, Barbarę Bursztynowicz. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST w Warszawie, debiutując na scenie teatralnej i filmowej w 1977 roku, zdobyła serca widzów różnorodnym repertuarem, a jej kariera obejmuje zarówno teatr, jak i ekran.  Dużą popularność przyniósł aktorce występ w serialu Klan, gdzie wcieliła się w postać Elżbiety Chojnickiej.

Podczas tego wydarzenia, Barbara Bursztynowicz zabierze uczestników w podróż po lirycznych obszarach miłości, interpretując lirykę miłosną z kręgu Skamander, w tym poezję Juliana Tuwima i Kazimierza Wierzyńskiego. Dodatkowo, atmosferę pełną romantyzmu podkreślą utwory o tematyce miłosnej, wykonane przez Urszulę Laudańską, solistkę Teatru Muzycznego w Poznaniu. Na fortepianie zagra utalentowany pianista Jakub Kraszewski.

Niezapomniana podróż przez liryczny świat miłości, unikalna interpretacja poezji i wzruszająca muzyka — to wszystko czeka na Państwa podczas Walentynkowej Odsłony Atmosfery Poezji. Serdecznie zapraszamy do Pałacu Jankowice, gdzie 11 lutego miłość zamieni się w słowa i dźwięki, tworząc niepowtarzalną harmonię.

Warto dołączyć do wyjątkowego cyklu Atmosfery Poezji, gdzie poezja, muzyka i aktorstwo tworzą niezapomniane chwile inspiracji i emocji.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem 61 10 10 400 od 22 stycznia 2024 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google