12/12/2021

Pałac Jankowice | AtmoSFERA POEZJI z Beatą Ścibakówną

12 grudnia o godzinie 13:00 wystąpi Beata Ścibakówna – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, która przeczyta poezję Jana Kasprowicza. Program muzyczny przygotuje Kinga Tarnowska, altowiolistka orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Beata Ścibakówna jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na scenie zadebiutowała w 1990 roku, jeszcze jako studentka, rolą Zosi w Panu Tadeuszu w reżyserii Jana Englerta. W latach 1992-1997 występowała w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Współpracowała również z innymi stołecznymi teatrami, takimi jak: Komedia, Bajka, Polonia i Syrena, a także z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. Od 1997 roku związana jest z Teatrem Narodowym w Warszawie, gdzie można ją było zobaczyć w takich spektaklach jak m.in.: Noc listopadowa. Sceny dramatyczne (reż. Jerzy Grzegorzewski), wybrałem dziś zaduszne święto, na podstawie Samuela Zborowskiego (reż. Janusz Wiśniewski), Kartoteka (reż. Kazimierz Kutz), Kurka Wodna i Kordian (oba reż. Jan Englert), Tartuffe albo Szalbierz (reż. Jacques Lassalle), Kotka na gorącym blaszanym dachu (reż. Grzegorz Chrapkiewicz), Garderobiany (reż. Adam Sajnuk) i Letnicy (reż. Maciej Prus). Na dużym ekranie zadebiutowała w 1992 roku w Wszystko, co najważniejsze w reżyserii Roberta Glińskiego. Później wystąpiła w takich filmach jak m.in.: Dzieci i ryby (reż. Jacek Bromski), Skorumpowani (reż. Jarosław Żamojda), Układ zamknięty (reż. Ryszard Bugajski) i Dziewczyny z Dubaju® (reż. Maria Sadowska). Publiczność kojarzy ją doskonale z ról w licznych serialach, takich jak m.in.: Radio Romans, Matki, żony i kochanki, Złotopolscy, Tygrysy Europy, Diagnoza i W rytmie serca. Za rolę Klary w Ślubach panieńskich w reżyserii Andrzeja Łapickiego w Teatrze Powszechnym w Warszawie została wyróżniona na 20. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. Została również nagrodzona za najlepszą rolę kobiecą w przedstawieniu Teatru Telewizji, za rolę Elwiry, w Mężu i żonie w reżyserii Jana Englerta na 16. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie. Odznaczona Srebrnym (2005) i Złotym (2017) Krzyżem Zasługi.


*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek odpowiednio od 29. listopada 2021 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google