19/06/2023

ZGŁOŚ SWÓJ PROJEKT! GOK SEZAM W PROGRAMIE DOM KULTURY+ EDYCJA 2023!!!

Przed nami sporo ciekawych kulturalnych inicjatyw, które mamy nadzieję stworzyć przy udziale mieszkańców naszej gminy. Nasze działania będą skierowane do młodzieży i osób z niepełnosprawnościami, którzy, mamy nadzieję, chętnie się w nie włączą.

Gminny Ośrodek Kultury SEZAM został beneficjentem programu Dom Kultury+ Edycja 2023 inicjatywy lokalne, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W związku z tym, w I etapie projektu badaliśmy potrzeby mieszkańców naszej gminy w zakresie kultury, której odbiorcami jest młodzież w wieku 13-19 lat, a także osoby z niepełnosprawnościami. Za nami bardzo interesujące spotkania z uczniami szkół naszej gminy (przy okazji gorące podziękowania dla dyrektorów, nauczycieli oraz samych ankietowanych, którzy wspomogli nas w tym projekcie!) oraz warsztaty w osobami z niepełnosprawnościami. Dzięki badaniom mogliśmy poznać oczekiwania wspomnianych grup, a to pozwoli nam odpowiadać na te potrzeby.
Przed nami kolejny etap projektu Dom Kultury+, podczas którego będziemy zbierać pomysły na inicjatywy lokalne dotyczące młodzieży oraz osób z niepełnosprawnościami. Pomysłodawcą może być każdy, kto wypełni formularz online dostępny na stronie www.goksezam.pl i zaakceptuje regulamin. Służymy pomocą w wypełnianiu wniosków. W razie potrzeby napisz email: zgloszenia@goksezam.pl, lub zadzwoń: 618959293 (godz. 9-15, pon.–pt.).

Celem konkursu jest odkrywanie i wspieranie inicjatyw kulturalnych, realizowanych przez wszystkich bez ograniczeń, dlatego zgłosić się może każdy: osoby fizyczne, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe i instytucje. Chcemy stworzyć taką przestrzeń, by żyło się ciekawiej i lepiej. Wśród propozycji mogą się pojawić np. koncerty, spektakle, wernisaże, wieczorki poetyckie, konferencje, spotkania z przedstawicielami środowisk twórczych, festiwale, warsztaty (rękodzielnicze, muzyczne, teatralne, filmowe, fotograficzne itp.), ale także te realizowane poza terenem naszej gminy, np. podróże studyjne, wyjazdy do instytucji kultury. Szukanie pomysłów, rozmowy na ich temat to także okazja do wspólnego działania czy to w gronie rodzinnym (może międzypokoleniowo?), czy też klasy/ szkoły (korzystajmy z naszej różnorodności!). To od nas wszystkich zależy, jak będzie wyglądać kultura. Chcemy to zrobić dla mieszkańców, ale przede wszystkim przy ich wsparciu i udziale.

Na zgłoszenia czekamy do 19 czerwca 2023. Spośród przesłanych propozycji, na spotkaniu z inicjatorami 22 czerwca w CK Przeźmierowo o godz17:00 wybranych zostanie 3-7 pomysłów, które będą zrealizowane pomiędzy 30 lipca, a 14 listopada 2023 z przeznaczonych na to funduszy projektu. Zachęcamy do zaangażowania się w tę inicjatywę. Warto zaznaczyć, że projekty wybierać będą zarówno przedstawiciele GOK SEZAM, jak i sami pomysłodawcy. W Sezamie otwieramy się i tworzymy kulturę. Wspólnie.

Regulamin i wniosek

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google