12/10/2022

Patronat Wójta

W planie lekcji rocznie na język polski przeznaczamy 152 godziny, 38 godzin na zajęcia z wychowawcą, 76 na lekcje religii. A ile na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży? Niestety. Okrągłe zero.

Na różnych zajęciach pozaszkolnych jesteśmy uczeni pomocy przedmedycznej- jak wykonać masaż serca i że kiedy się ktoś topi, trzeba wezwać ratownika. Nikt nas jednak nie uczy, jak udzielać pierwszej pomocy psychologicznej, a to prawdopodobnie jej częściej będziemy udzielać. Pokazują to statystyki Komendy Głównej Policji oraz raport Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Polska jest na drugim miejscu w Europie pod względem podejmowanych prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży. Na każdą 28-osobową klasę przypada średnio dwóch uczniów po próbie samobójczej. Każde samobójstwo i próba samobójcza wpływa nawet na 20 osób z najbliższego otoczenia.

Dlatego bijemy na alarm! Temat zdrowia psychicznego naszych dzieci i młodzieży jest bardzo ważny, nie może być dłużej bagatelizowany. Wszystkich, którzy myślą podobnie Fundacja Mój Mount Everest zaprasza na konferencję “Z nastolatkiem w drodze. Jak wspierać zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.”, która odbędzie się 12 października 2022 w godzinach 9:30 – 12:30 w Centrum Integracji Obywatelskiej w Przeźmierowie. Wśród zaproszonych gości na konferencji pojawią się:

 • Tomasz Bilicki – psychoterapeuta dzieci i młodzieży
 • dr Agnieszka Kozak – psychoterapeutka dzieci i młodzieży
 • Justyna Suchecka Jadczak – autorka książki “Nie powiem Ci, że wszystko będzie dobrze”
 • Marzena Kędra – dyrektorka Szkoły Publicznej Cogito w Poznaniu
 • Agnieszka Jankowiak – Maik – “babka od histy”
 • prof. Sylwia Jaskulska – Kierowniczka Zakładu Pedagogiki Szkolnej WSE UAM w Poznaniu
 • Katarzyna Walkiewicz – psycholożka, pracowniczka poradni zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

W czasie trzech godzin wspólnie zastanowimy się, jak w codzienności w domu i w szkole dbać o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży oraz jak reagować, kiedy potrzebna jest pomoc.

Honorowy Patronat nad Konferencją objął Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka.

Na konferencję obowiązują zapisy mailowe: mojmounteverest@gmail.com

W planie lekcji rocznie na język polski przeznaczamy 152 godziny, 38 godzin na zajęcia z wychowawcą, 76 na lekcje religii. A ile na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży? Niestety. Okrągłe zero. Na różnych zajęciach pozaszkolnych jesteśmy uczeni pomocy przedmedycznej- jak wykonać masaż serca i że kiedy się ktoś topi, trzeba wezwać ratownika. Nikt nas jednak nie uczy, jak udzielać pierwszej pomocy psychologicznej, a to prawdopodobnie jej częściej będziemy udzielać. Pokazują to statystyki Komendy Głównej Policji oraz raport Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Polska jest na drugim miejscu w Europie pod względem podejmowanych prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży. Na każdą 28-osobową klasę przypada średnio dwóch uczniów po próbie samobójczej. Każde samobójstwo i próba samobójcza wpływa nawet na 20 osób z najbliższego otoczenia. Dlatego bijemy na alarm! Temat zdrowia psychicznego naszych dzieci i młodzieży jest bardzo ważny, nie może być dłużej bagatelizowany. Wszystkich, którzy myślą podobnie Fundacja Mój Mount Everest zaprasza na konferencję “Z nastolatkiem w drodze. Jak wspierać zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.”, która odbędzie się 12 października 2022 w godzinach 9:30 - 12:30 w Centrum Integracji Obywatelskiej w Przeźmierowie. Wśród zaproszonych gości na konferencji pojawią się: Tomasz Bilicki - psychoterapeuta dzieci i młodzieży dr Agnieszka Kozak - psychoterapeutka dzieci i młodzieży Justyna Suchecka Jadczak - autorka książki “Nie powiem Ci, że wszystko będzie dobrze” Marzena Kędra - dyrektorka Szkoły Publicznej Cogito w Poznaniu Agnieszka Jankowiak - Maik - “babka od histy” prof. Sylwia Jaskulska - Kierowniczka Zakładu Pedagogiki Szkolnej WSE UAM w Poznaniu Katarzyna Walkiewicz - psycholożka, pracowniczka poradni zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży W czasie trzech godzin wspólnie zastanowimy się, jak w codzienności w domu i w szkole dbać o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży oraz jak reagować, kiedy potrzebna jest pomoc. Honorowy Patronat nad Konferencją objął Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka. Na konferencję obowiązują zapisy mailowe: mojmounteverest@gmail.com

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google