22/04/2023

1. Liga Żużlowa –  ebebe PSŻ Poznań vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Przed nami mecz III kolejki 1. Ligi Żużlowej –  ebebe PSŻ Poznań vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź (sobota, 22.04, g. 16:30).


Po domowej, zwycięskiej inauguracji z bawarskimi „Diabłami” z Landshut (48:42) przyszła pora na pojedynek z drapieżnymi łódzkimi „Orłami” w ramach trzeciej kolejki 1. Ligi Żużlowej. Będzie to pierwsze starcie tych drużyn po blisko czterech latach przerwy, kiedy to rozegrano dwumecz barażowy o prawo startu w pierwszoligowych rozgrywkach. W obu spotkaniach zwyciężyła drużyna naszego najbliższego przeciwnika, definitywnie pozbawiając szans naszych „Skorpionów” na awans – po wcześniejszej przegranej finałowej batalii  – na zaplecze PGE Ekstraligi.

Sobotnie spotkanie zapowiada się bardzo ciekawe nie tylko ze względu na wielką chęć rewanżu poznańskiej drużyny, ale także ze względu na osobę Aleksandra Łoktajewa, który reprezentował barwy łódzkiego klub, zanim przyszedł do stolicy Wielkopolski. Dla „Saszy” będzie to pierwszy pojedynek przeciwko swojej byłej drużynie i z pewnością nie zabraknie mu motywacji do pokazania się z jak najlepszej strony.  Warto również zauważyć, iż opiekunem drużyny z Łodzi jest jedna z najbardziej charyzmatycznych osobowiści polskiego speedwaya, były wieloletni trener kadry, Marek Cieślak.

Bilety na te spotkanie można zakupić ONLINE za pośrednictwem serwisu tobilet.pl >>

Stacjonarna sprzedaż biletów prowadzona będzie w kasach Stadion POSiR – Golęcin w dniu meczu.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google