06/06/2021

Spotkanie autorskie z Emilem Malanowskim

Data i godzina wydarzenia: 06.06.2021, godz. 16:00

Opis wydarzenia: Emil Malanowski jest mieszkańcem Tarnowa Podgórnego, a pisarstwo i literatura były w kręgach jego zainteresowań od lat. W tym roku ukazała się jego kolejna książka – „Wskrzeszenie”.

Kilka słów o samym autorze

Emil Malanowski urodził się w 1989 roku w Ostrołęce. Od urodzenia jest osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku, lecz nie przeszkodziło mu to w normalnym, a nawet bardzo aktywnym, trybie życia. Od początku uczęszczał do normalnych szkół, wychowując się wśród zwykłych dzieci, przez co nigdy nie odczuwał swojej inności i nie poczuwał się do przyznawania mu taryfy ulgowej. Sam jednoznacznie twierdzi, że jako osobie niepełnosprawnej, wszystkie proste rzeczy osiąga mu się ze zdecydowanie większym wysiłkiem niż osobie w pełni sprawnej, lecz satysfakcja z każdego sukcesu jest niebywale większa. Celem jest przekuwanie swoich słabości w siłę, która daje coś, czego nie mają inni. Przed laty związany aktywnie z tańcem towarzyskim, gdzie osiągnął tytuł wicemistrza świata w tańcach latynoamerykańskich, a obecnie członek kadry narodowej w bilard. Wielokrotny uczestnik programów aktywizujących osoby niepełnosprawne. Łamacz stereotypów i osoba silnie dążąca do wyznaczonych celów.

„Wskrzeszenie” – kilka słów o samej książce

Jaką cenę za szczęście musi zapłacić młody, naznaczony traumatycznymi przeżyciami człowiek? Czy jest w stanie udźwignąć brzemię rodzinnych sekretów? „Wskrzeszenie” to powieść o losach dwójki młodych ludzi – dziewiętnastoletnim Przemku i szesnastoletniej Alicji, którzy zostali postawieni przed trudnymi wyborami i zmuszeni do podejmowania, często moralnie skrajnych, decyzji. Czy rodzące się między nimi uczucie będzie punktem zwrotnym w relacjach z najbliższymi? Czy znajdą w sobie odwagę i wytrwałość, by zawalczyć o siebie i o prawdę? Prawdę trzymaną w demonicznych szponach przeszłości, w których pozornie nieszczęśliwe zdarzenia otwierają liczne tajemnice. „Wskrzeszenie” to poruszająca opowieść, która uświadamia czytelnikowi, że tuż obok bezpiecznego i znanego mu świata może istnieć inny – bezlitosny świat ludzi krzywdzących dla własnych celów tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Jednocześnie jest to jednak historia o potędze miłości – takiej, którą daje się drugiemu człowiekowi bez względu na to, czy samemu jest się nią otoczonym, czy też nie. Miłości, której dawanie uzdrawia.

Książkę można kupić na stronie internetowej autora na Facebooku – Emil Malanowski – strona autorska.

*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 31. maja 2021 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 7:00 – 22:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w koncertach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl

Miejsce wydarzenia: Pałac Jankowice

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza!

Kalendarz Google