Tarnowskie Lwy

2024

Barbara Kinga Czarnowska
Kobieta przedsiębiorcza

  • W 1991 roku założyła firmę Ridex, a w 2007 roku związała swoje życie biznesowe z Gminą Tarnowo Podgórne: najpierw adaptując budynki w Tarnowie Podgórnym, a obecnie budując w Jankowicach halę o powierzchni 6000 m2, mieszczącą szwalnię, nowoczesne magazyny wysokiego składowania i przestrzeń biurową. Pieczołowicie i wytrwale dba o autentyczność i wysoką jakość produktów i usług.

    Dzisiaj Ridex posiada ok. 1000 klientów w kraju i drugie tyle zagranicą, a wśród nich prawdziwe perły – Zamki w Rynie i w Kurozwękach, Pałace w Dobrzycy i w Rogalinie oraz Zamek Królewski w Warszawie.

    W 2012 roku stery zarządzania oddała synowi, pozostając dobrym duchem Firmy. Utrzymała prawdziwie rodzinny charakter przedsiębiorstwa – ponad połowa pracowników pracuje tu ponad 15 lat, niektórzy od momentu założenia.

    Od 2007 roku jest członkiem Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców.

    Zaangażowana w tworzenie Zespołu Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne, dziś zapewnia miejsca praktyk uczniowskich. Promuje – między innymi dzięki współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Poznańskiej – nowatorskie połączenia różnych obszarów sztuki. Wielbicielka pięknych rzeczy. Estetka. Uważa, że każdy powinien otaczać się pięknem.

Katarzyna i Grzegorz Wojtkowiak
Za rozwijanie z sukcesem firmy rodzinnej

  • W grudniu 1990 roku rozpoczęli swoją gastronomiczną podróż w Gminie Tarnowo Podgórne, otwierając Bistro „U Grzegorza” przy ul. Szkolnej w Tarnowie Podgórnym. Początkowo mały punkt został po pięciu latach rozbudowany. Dzisiaj jest znanym i lubianym miejscem spotkań.

    Bardzo chętnie angażują się w życie gminnej społeczności lokalnej. Są członkami założycielami Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, w latach 2012-2020 Pani Katarzyna była Członkiem Zarządu tej organizacji.

    Wspierają gminne wydarzenia kulturalne, sportowe i społeczne. Uczestniczą również w działaniach na rzecz rozwijania międzynarodowej współpracy samorządowej, zwłaszcza z niemieckim Fronreute i holenderskim Noordenveld.

    Od 1995 roku należą do Stowarzyszenia Pojednanie Tarnowo Podgórne – Blitzenreute. Współorganizują partnerskie wizyty członków tej organizacji i bliźniaczego stowarzyszenia z Niemiec.

    Tytani codziennej pracy. Uważają, że ich najważniejszym sukcesem zawodowym i osobistym jest przekazanie dzieciom szacunku dla pracy w wielopokoleniowej firmie rodzinnej.

Anna i Adam Skrzyniarz
Za społeczną odpowiedzialność biznesu

  • W 1995 roku założyli w Baranowie firmę ADAMS, która dziś oprócz macierzystej lokalizacji posiada jeszcze dwie w Sadach. To jeden z wiodących przetwórców tektury falistej w Polsce z produkcją 170 mln sztuk opakowań rocznie. Wśród 270-osobowej załogi wielu pracowników związanych jest z Firmą od pierwszych lat jej funkcjonowania i tu zdobywało kolejne szczeble kariery zawodowej.

    To właśnie stabilny, profesjonalny zespół jest – zdaniem właścicieli – jednym z filarów biznesowego sukcesu. Kolejne to najlepsi dostawcy oraz innowacje, wprowadzane zarówno w parku maszynowym
    jaki i w technologiach produkcji i procesach zarządzania.

    Dbałość o wysoką jakość produktów, indywidualne podejście do każdego zamówienia, nowoczesna, dostosowana do wymagań rynku tradycyjnego i e-commerce produkcja owocuje rosnącą rzeszą klientów – dzisiaj to ponad 400 partnerów z 14 krajów europejskich.

    Państwo Skrzyniarz uważają, że biznes powinien mieć także społecznie odpowiedzialne oblicze. Są członkami Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, Lokalnej Grupy Działania Dolina Samy oraz
    Rady Ekonomicznej przy parafii w Baranowie. Od lat bezinteresownie wspierają działania organizacji pozarządowych, instytucji pomocowych oraz charytatywnych grup nieformalnych – wśród beneficjentów są m.in. parafialne zespoły Caritas, Domy Dziecka i Domy Samotnej Matki, Monar,
    a także Stowarzyszenie Dar Serc.

    Od pierwszych dni wojny w Ukrainie wspierają samorządowe akcje, kierowane zarówno do uchodźców, którzy znaleźli schronienie w naszej Gminie, jak i zapewniające pomoc dla Kamieńca Podolskiego – partnerskiego miasta Gminy Tarnowo Podgórne w Ukrainie.

    Niezwykle przedsiębiorczy, nie znoszą stagnacji w pracy zawodowej, ani w życiu prywatnym. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu, do czego wytrwale zachęcają swoich współpracowników.

2023

Krystyna Turska
Kobieta przedsiębiorcza

  • W 1999 roku odważnie podjęła wyzwanie uruchomienia wielospecjalistycznej przychodni MED-LUX w Przeźmierowie, która dziś jest ważnym punktem na zdrowotnej mapie Gminy Tarnowo Podgórne. W 2006 roku otworzyła drugą przychodnię w Luboniu, a następnie w 2010 roku w Przeźmierowie, w odpowiedzi na potrzeby pacjentów, wybudowała kolejny obiekt z dwiema w pełni wyposażonymi salami operacyjnymi.Dziś w kierowanych przez nią placówkach zatrudnionych jest blisko 120 osób, a trzonem są wysoko wykwalifikowani lekarze, przyjmujący w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz na zasadach komercyjnych. Kierowaną przez nią placówkę wyróżniają przyznane akredytacje na szkolenia lekarzy rodzinnych i medycyny pracy oraz możliwość organizowania staży specjalizacyjnych.

    W czasie pandemii zdecydowała, że jej Przychodnia będzie pracować nieprzerwanie, zapewniając tym samym stałą opiekę zdrowotną na terenie Gminy Tarnowo Podgórne. Dodatkowo pracownicy MED-LUX prowadzili akcje szczepień dla mieszkańców Gminy i w przedsiębiorstwach, które objęły łącznie 37 000 osób.

    Podkreśla, że lekarze, zwłaszcza lekarze rodzinni, są powiernikami i przewodnikami pacjenta.

Zdzisław Bernaczyk
Polski menadżer zagranicznej marki

  • W pracy zawodowej łączy swoje zainteresowania chemią i ekonomią. Po uzyskaniu stopnia doktora na Uniwersytecie w Dreźnie rozpoczął pracę w Niemczech w dziale badań i rozwoju firmy Jowat – światowego producenta klejów przemysłowych.Jako menadżer ds. rozwoju na Europę Wschodnią był odpowiedzialny za uruchomienie oddziału w Polsce. W 1996 roku otworzył zakład w Sadach, którego prezesem jest do dzisiaj.

    Firma w Sadach jest dystrybutorem i producentem klejów przemysłowych, stosowanych w branży drzewnej, meblarskiej, samochodowej, elektronicznej,  włókienniczej i opakowaniowej. Zarudnia obecnie 40 osób, zaangażowanych w prowadzenie działalności w Polsce, Słowacji, Czechach, Rumunii i Ukrainie.

    Po rozpoczęciu rosyjskiej agresji wojennej zaangażował się w pomoc humanitarną, organizowaną przez Gminę Tarnowo Podgórne dla Ukrainy. Osobiście koordynował finansowe i rzeczowe wsparcie, przekazywane przez całą grupę Jowat.

    Jest przekonany, że niesienie pomocy w trudnych sytuacjach jest wpisane w rodzinny charakter firmy Jowat.

2022

Firma Kaliński
z okazji 30-lecia firmy

  • Decyzja o założeniu w 1992 r. Firmy Kaliński jest dowodem dużej odwagi inwestycyjnej oraz intuicji biznesowej założyciela – Włodzimierza Kalińskiego. Firma rozpoczynała działalność w bardzo trudnych warunkach, a jej klientami byli odbiorcy lokalni, szukający prostych napraw i serwisu. Od początku funkcjonowania Firma wyznaczała standardy rynkowe, dbając o indywidualne podejście do każdego klienta i budując partnerskie relacje biznesowe.W 2019 r. przeszła zmiany właścicielskie i została przekształcona w spółkę, jednak stale utrzymuje rodzinny charakter. Wśród 40-osobowej załogi wielu pracowników jest związanych zawodowo z Firmą od kilkudziesięciu lat. Dzisiaj Firma jest liderem na rynku tłumików, układów wydechowych, filtrów cząstek stałych i katalizatorów. Obsługuje klientów krajowych i zagranicznych, poszukujących niestandardowych, indywidualnych rozwiązań. Stale unowocześnia bazę sprzętową, wprowadza innowacyjne rozwiązania w zakresie organizacji oraz zwiększa rolę eksportu wiedząc, że te decyzje stanowią podstawę dla dalszego rozwoju.Firma Kaliński jest również podmiotem społecznie odpowiedzialnym, wspierającym wiele wydarzeń i inicjatyw o charakterze charytatywnym.

Jacek Mamczur
za otwarte serce

  • Założyciel i współwłaściciel firm AVI-VET Service i LAB-VET, zajmujących się obsługą weterynaryjną ferm drobiowych na terenie całej Polski. Od 2000 roku związany biznesowo z Gminą Tarnowo Podgórne – tu z powodzeniem rozwija i poszerza swoją działalność gospodarczą. Jest odpowiedzialnym pracodawcą dla około 100 specjalistów. Prowadzone przez niego firmy spełniają najwyższe standardy jakościowe i są branżowymi liderami
    w kraju.Człowiek niezwykle wrażliwego serca. Skromny i bezinteresowny. Wspiera zarówno organizacje pozarządowe, jak i osoby prywatne. Bez wahania włącza się w charytatywne inicjatywy. Uważa, że pomagać trzeba mądrze, rozważnie i celowo – wtedy pomoc jest najskuteczniejsza.

Izabela Halas

  • W 1994 roku wspólnie z rodzicami otworzyła Klub Jeździecki Hubertus w Lusowie, skupiający miłośników jeździectwa, działających również na rzecz społeczności lokalnej – Klub był między innymi miejscem pierwszych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Tarnowo Podgórne.Odważnie podejmuje wyzwania rynkowe. W 2005 roku otworzyła w Lusowie restaurację Stara Wozownia, jedną z najlepszych kulinarnych wizytówek Gminy Tarnowo Podgórne. To znany z gościnności i otwartości lokal, pełen dobrego smaku, który – jak sama określa – jest dzisiaj jej miejscem na ziemi. W 2019 roku w Lusowie otworzyła hotel butikowy Willa Stara Wozownia – odzwierciedlający jej wyczucie smaku i miłość do koni. To tutaj kameralne, pięknie urządzone wnętrza zachęcają do poznawania historii jeździectwa w Polsce.Kobieta przedsiębiorcza, konsekwentnie i wytrwale realizuje swoje marzenia biznesowe. Jednocześnie jako osoba niezwykle wrażliwa, angażuje się w liczne działania charytatywne i pomocowe.

Jan Delik
za wspieranie inicjatyw samorządowych

  • W 1993 roku otworzył rzemieślniczy warsztat samochodowy w Przeźmierowie, składający się z lakierni z profesjonalną kabiną lakierniczą oraz blacharni. Stopniowo, dzięki wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań i odważnym wykorzystaniu szans rynkowych, przekształcił go w dużą, stabilną firmę.W 2010 roku rozpoczął współpracę dealerską z marką KIA, a w 2018 roku – z marką Fiat Professional. Nawiązanie takich kooperacji jest dowodem spełnienia wysokich standardów jakościowych, stawianych przed importerami.Jest sportowcem. Uczestniczy w biegach, również długodystansowych: maratonach i triathlonach. Miłość do aktywności sportowej przekłada się również na wspieranie gminnych wydarzeń, organizowanych przez jednostki i organizacje pozarządowe – jego firma jest partnerem Biegu Lwa i Triathlonu Lwa, a także rodzinnych samochodowych Rajdów z Lwem.

    Osobiście uczestniczy w wielu inicjatywach pomocowych. Zawsze otwarty i gotowy do bezinteresownego działania
    na rzecz potrzebujących.

2020

Andrzej Wentland
prezes zarządu Czarna Woda – za odważną decyzję inwestycyjną

  • To przedsiębiorca i mieszkaniec gminy Tarnowo Podgórne. Od 7 lat golfista. Dostrzegł i docenił potencjał terenu w gminie Tarnowo Podgórne. Wykorzystując atuty tej lokalizacji, m.in. ukształtowanie terenu i dostępność komunikacyjną, realizuje swoje marzenie o zbudowaniu najbardziej prestiżowego, 18-dołkowego pola golfowego w Polsce. Ma bardzo ambitne plany inwestycyjne – znając oczekiwania zawodników tworzy miejsce spełniające zarówno wymagania wytrawnych graczy, jak i przyjazne dla amatorów. Chce także, by pole golfowe szeroko promowało Tarnowo Podgórne w świecie biznesu, podnosząc atrakcyjność turystyczną gminy. Jest przekonany, że podstawą zbudowania w Tarnowie Podgórnym szerokiego grona pasjonatów gry w golfa będzie wysoka jakość usług i profesjonalizm obsługi gości. Planuje także propagować tę dyscyplinę sportu wśród dzieci i młodzieży, zachęcając tym samym do aktywności ruchowej od najmłodszych lat.

Democo Poland Sp. Z o.o.
za solidność inwestycji i współpracę z samorządem Gminy Tarnowo Podgórne

  • Spółka Democo Poland to firma z kapitałem belgijskim. Na polskim rynku obecna jest od 1994 roku, a w 2000 roku ulokowała swą siedzibę w Tarnowie Podgórnym. Realizuje wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane, głównie kubaturowe – buduje obiekty oświatowe, mieszkalne, biurowe i użyteczności publicznej. Na zlecenie gminy Tarnowo Podgórne spółka wybudowała budynek administracyjny Urzędu Gminy oraz nowe skrzydło Szkoły Podstawowej w Lusowie. Obecnie prowadzi budowę Zespołu Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne – największej inwestycji oświatowej w historii gminy. Od początku realizacji tego ambitnego zadania firma jest partnerem gminy – dzieli się wiedzą i doświadczeniem, wskazuje rozwiązania technologiczne, najlepiej dopasowane do charakteru inwestycji. Dzięki tak otwartej współpracy powstaje obiekt, który w pełni odpowiada potrzebom przyszłych użytkowników. Zarząd i pracownicy Spółki Democo Poland uważają, że najlepszą wizytówką ich firmy są perfekcyjnie i profesjonalnie zrealizowane zadania inwestycyjne oraz wysoka jakość realizowanych usług.

Tomasz Kudla
za produkcję i promowanie produktu lokalnego

  • Tomasz Kudla pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach rolniczych i ogrodniczych. W 2020 r. na terenie gminy Tarnowo Podgórne, w Jankowicach, założył winnicę „Dolina Samy”, przywracając wielkopolską tradycję uprawy winorośli. Dzisiaj „Dolina Samy” to 4 hektary upraw, z których otrzymuje się 9 000 butelek wina rocznie. Produkty jankowickiej winnicy zdobywają nagrody i wyróżnienia na krajowych i światowych wystawach, zyskują uznanie znanych somalierów na międzynarodowych konkursach winiarskich. Tomasz Kudla stale rozszerza wachlarz oferowanych trunków, eksperymentuje sadząc nowe odmiany winorośli, odważnie modyfikuje procesy produkcji. W 2022 roku planuje produkować 40 000 butelek rocznie, przy utrzymaniu dotychczasowych standardów najwyższej jakości. Profesjonalista i perfekcjonista. Wierzy, że każdy łyk wina powinien przynosić pozytywne emocje, dlatego w codzienną, osobistą pracę w Winnicy „Dolina Samy” wkłada swoje serce i pasję.

2019

MSR Traffic
za promowanie polskiej

  • Firma MSR TRAFFIC zajmuje się produkcją urządzeń do sterowania ruchem drogowym, a także projektowaniem i budową sygnalizacji świetlnych oraz systemów sterowania i monitoringu.

    Jej produkty są instalowane w całej Polsce, z powodzeniem konkurując ze światowymi potentatami w tej dziedzinie.

    Firma proponuje pionierskie, autorskie rozwiązania konstrukcyjne przy zachowaniu najwyższych europejskich standardów jakości urządzeń. Od 1995 roku MSR TRAFFIC prowadzi działalność na terenie Gminy Tarnowo Podgórne – początkowo w Przeźmierowie, a od 2010 roku w nowej siedzibie w Wysogotowie. Nadrzędną wartością Firmy jest głębokie przekonanie pracowników o współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego w tak skomplikowanej i zmieniającej się materii, jaką są współczesne miasta.

    Filozofia Firmy jest oparta o wielkopolską gospodarność, a w kulturze organizacyjnej dominuje etos pracy organicznej. Od 1989 roku pracownicy MSR TRAFFIC współtworzą ogólnopolski Klub Inżynierii Ruchu.

    Od początku we władzach stowarzyszenia zasiada Prezes Firmy Tomasz Borowski. W latach 2006-2018 pełnił funkcję Prezesa Stowarzyszenia, obecnie jest jego Wiceprezesem. Klub skupia ekspertów od szeroko rozumianego bezpieczeństwa ruchu drogowego, jest miejscem wzajemnego edukowania się oraz wymiany dobrych praktyk i doświadczeń.

Agata Ruszkiewicz-Zawidzka
Dyrektor Generalny, członek zarządu KOMPLET Polska, polski manager zagranicznej marki

  • Przed 24 laty swoje życie zawodowe związała z Firmą KOMPLET Polska, producentem mieszanek piekarniczo-cukierniczych oraz głęboko mrożonego pieczywa.

    Dziś jest dyrektorem generalnym i członkiem zarządu polskiego oddziału międzynarodowej grupy o niemieckich korzeniach ze 120-letnią tradycją. W 1994 roku rozpoczynała pracę z pięcioosobowym zespołem – dziś z sukcesem zarządza czterystuosobową załogą.

    W 2001 roku Spółka przeniosła się do Gminy Tarnowo Podgórne, od tego czasu już trzykrotnie się rozbudowując. W pełni identyfikuje się z wartościami Firmy. Dostrzega możliwości rozwoju biznesowego przedsiębiorstwa na nowych rynkach.

    Umiejętnie wprowadza innowacyjne rozwiązania, również w zakresie zarządzania. Angażuje się w projekty networkingowe, skupiające środowiska biznesowe i eksperckie oraz organizacje pozarządowe. Jest wzorem społecznie odpowiedzialnego managera.

    Uważa, że środowisko przedsiębiorców jest nieodłączną częścią każdej społeczności lokalnej, a co za tym idzie powinno z nią współpracować i wspierać. Pod jej kierownictwem Firma KOMPLET Polska jest ważnym partnerem Gminy Tarnowo Podgórne, wspierającym organizację wielu wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

STER
za innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne

  • Od 25 lat Firma zajmuje się konstruowaniem i produkcją siedzeń dla transportu publicznego. Jej klientami są światowi liderzy rynku produkcji autobusów. W 2013 roku Firma uruchomiła w Swadzimiu Ośrodek Badawczo-Rozwojowy, który obecnie – z uwagi na planowane rozpoczęcie produkcji w Stanach Zjednoczonych – jest rozbudowywany. W trzech lokalizacjach (w Poznaniu, Szamotułach i Swadzimiu) w Firmie zatrudnionych jest blisko 450 pracowników.

    Od początku istnienia ideą biznesową Firmy STER jest poszukiwanie i stosowanie nowych możliwości poprawy bezpieczeństwa i komfortu podróżowania. W tym celu opracowywane są innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i autorskie technologie produkcji. STER stale współpracuje z najważniejszymi polskimi uczelniami wyższymi, m.in. z Akademią Górniczo-Hutniczą i Uniwersytetami im. Adama Mickiewicza, Gdańskim i Jagiellońskim.

    Dla studentów Politechniki Poznańskiej prowadzone są tzw. studia dualne. Dzięki temu możliwe jest optymalne połączenie najnowszej wiedzy naukowej z faktycznymi potrzebami klientów i rynku.mPodejmując nowe wyzwania Firma dba o zachowanie swojego rodzinnego charakteru, wskazując partnerskie relacje między pracownikami jako kluczowy czynnik osiągniętego sukcesu biznesowego.

2018

Ryszard Balcerkiewicz
w uznaniu za 40 lat działalności gospodarczej

  • W 1978 r. rozpoczął działalność gospodarczą pod marką BALMA. Sukces biznesowy przedsiębiorstwa, poparty już wówczas licznymi wyróżnieniami i nagrodami, pozwolił na budowę i otwarcie w 1995 r.  nowej siedziby w Tarnowie Podgórnym. Kolejną firmę meblową – NOTI – otworzył w 2005 r., również w Tarnowie Podgórnym. Oba przedsiębiorstwa zatrudniają obecnie 350 osób i są uważane za wzór odpowiedzialnego pracodawcy, a stosowane odważne i nowoczesne wzornictwo jest doceniane na międzynarodowych wystawach, czego dowodzą najważniejsze nagrody w obszarze designu – Red Dot Award, przyznane w 2009, 2014, 2016 r.

    Jest jednym z inicjatorów powołania w 2004 r. Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, w którym przez dwie kadencje sprawował funkcję członka zarządu. Jest orędownikiem bliskiej współpracy samorządu i biznesu – obecnie bardzo aktywnie uczestniczy w każdym etapie tworzenia założeń organizacyjno-funkcjonalnych Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym.

    Jest laureatem tytułów Zasłużony  dla Gminy Tarnowo Podgórne (2002 r.) i Wielkopolski Przedsiębiorca XX-lecia 1990-2010 (2010 r.).

    Dba o wizerunek polskiego przedsiębiorcy, bardzo zaangażowanego w działania na rzecz społeczności lokalnej. Uczestniczy w życiu gospodarczym, społecznym i kulturalnym Gminy Tarnowo Podgórne. Wspiera lokalne inicjatywy sportowe i kulturalne, pomaga grupom i organizacjom pozarządowym. Jest osobą otwartą na dialog i partnerstwo.

INTER MARK
za wspieranie lokalnych inicjatyw

  • Firma rodzinna z dwudziestoletnią historią, od dwunastu lat ulokowana w Gminie Tarnowo Podgórne. Od początku nastawiona na silny międzynarodowy rozwój – obecnie współpracuje z domami projektowymi na całym świecie, budując stoiska dla największych i najbardziej znanych marek.

    Certyfikowany członek najważniejszych międzynarodowych organizacji, zrzeszających firmy targowe, takich jak IFES, EDPA oraz ESSA.
    Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa potwierdza dwukrotne wyróżnienie w rankingu Diamentów Forbesa.

    Naczelnym przesłaniem, zawartym w filozofii Firmy, jest budowanie i rozwijanie długofalowych relacji, zarówno z partnerami biznesowymi, jak i lokalną społecznością Gminy Tarnowo Podgórne.

    Inter Mark ze szczególnym zaangażowaniem wspiera organizację wielu wydarzeń w Kokoszczynie, takich jak Dzień Dziecka czy akcja paczek bożonarodzeniowych. Spółka pomogła także wyposażyć świetlicę wiejską.

    Zarząd Firmy uważa, że współpraca z lokalną społecznością na rzecz rozwoju najbliższego otoczenia społecznego jest obowiązkiem każdego odpowiedzialnego przedsiębiorcy.

GOOD FOOD
za trafną lokalizację

  • Założona w 1991 roku spółka jest pierwszą tego typu firmą na polskim rynku zdrowej żywności. Specjalizuje się w produkcji wafli ryżowych i kukurydzianych. Wykorzystując innowacyjne australijskie technologie szybko stała się niekwestionowanym liderem wśród producentów i dystrybutorów zdrowej żywności – obecnie posiada w ofercie 350 receptur produktowych.

    Ponad 60 % produkcji jest kierowana na eksport, głównie do krajów skandynawskich i Wielkiej Brytanii. Jej produkty są obecne we wszystkich sieciach super- i hipermarketów oraz sieciach dyskontowych.

    Podejmując decyzję o budowie zakładu produkcyjnego Firma przeanalizowała oferty wszystkich parków przemysłowych po zachodniej części Poznania. O wyborze Tarnowa Podgórnego zadecydowały zarówno przygotowanie gruntów pod względem zaplecza infrastrukturalnego, jak i samorządowa opieka przez cały czas procesu inwestycyjnego. Na działce o powierzchni 7 hektarów powstaje zakład produkcyjny o powierzchni 20 000 m2  z możliwością dalszej rozbudowy. Docelowo znajdzie tu zatrudnienie 600 pracowników. Będzie to największy na świecie zakład, stosujący technikę ekstruzji.

Henryka i Bogusław Ciepielewscy
za rozwijanie z sukcesem firmy rodzinnej

  • Państwo Ciepielewscy działalność gospodarczą prowadzą od 1977 roku. W 1985 roku w Baranowie założyli firmę HEBO, zajmującą się początkowo produkcją farb, a później dystrybucją klejów budowalnych.

    Obecnie Spółka działa w branży materiałów budowlanych i wykończeniowych – posiada w swojej stałej ofercie kilka tysięcy specjalistycznych artykułów. Jest także przykładem przedsiębiorstwa społecznie zaangażowanego, wspierającego gminne wydarzenia kulturalne i sportowe.

    Kilka lat temu właściciele postanowili zaangażować w prowadzenie biznesu swoje dzieci, widząc w sukcesji szansę na optymalne połączenie posiadanego wieloletniego doświadczenia branżowego z nowoczesną wiedzą z zakresu zarządzania i rozwoju Firmy. Proces ten zaplanowali w dłuższej perspektywie czasowej, zdając sobie sprawę z tego, że będzie on wymagać rzetelnego przygotowania zarówno pracowników, jak i sukcesorów.

    Dzisiaj każde z czworga dzieci posiada udziały w spółce – wspólnie kontynuują umacnianie pozycji rynkowej Firmy, zachowując jej biznesową filozofię i społecznie odpowiedzialny charakter.

2017

Juliusz Gustowski
za łączenie biznesu i pracy społecznej

  • Od ponad trzydziestu lat prowadzi Zakład Produkcyjny Gusma, zajmujący się produkcją wyrobów metalowych. Pochodzi z rodziny rzemieślników. Pierwsze zasady prowadzenia biznesu poznawał w firmie ojca  w Poznaniu. W 1986 roku uruchomił w Sadach mały zakład rzemieślniczy.
    Dzisiaj Gusma współpracuje z krajowymi i zagranicznymi kontrahentami, a jej wyroby spełniają najwyższe wymagania jakościowe.Był radnym Gminy Tarnowo Podgórne III, IV i V kadencji.Jest członkiem społecznej Rady Sportu Gminy Tarnowo Podgórne. Szczególnie aktywnie działał na rzecz tworzenia możliwości aktywnego wypoczynku – z jego inicjatywy w Sadach powstało Centrum Sportu i Rekreacji. Od wielu lat wspiera Gminny Klub Sportowy Tarnovia. Pomaga przy organizacji wielu gminnych przedsięwzięć sportowych. W 2015 roku, w pomieszczeniu, w którym rozpoczynał działalność, utworzył  Muzeum Miar i Wag, prezentujące jego prywatne zbiory.Na turystycznej mapie Gminy Tarnowo Podgórne pojawiło się atrakcyjne, często odwiedzane miejsce.
    Powtarza, że zarówno w pracy zawodowej, jak i przy rozwijaniu prywatnych pasji warto być wizjonerem:  tworzyć ambitne, dalekosiężne plany i wytrwale dążyć do ich realizacji.

PASO POLSKA
za społeczną odpowiedzialność biznesu

  • Od piętnastu lat PASO POLSKA prowadzi działalność w Gminie Tarnowo Podgórne. Jest wiodącym w Polsce dostawcą artykułów szkolnych, plecaków i toreb sportowych, adresowanych do różnych grup wiekowych. Jej produkty charakteryzują nowoczesne wzornictwo i ergonomiczne rozwiązania. PASO POLSKA jest wzorem przedsiębiorstwa odpowiedzialnego społecznie. Od lat wspiera materialnie gminne kluby sportowe. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, koordynującymi udzielanie pomocy rzeczowej potrzebującym.

    Wspiera przygotowanie szeregu imprez kulturalnych i sportowych, m.in. należy do grona głównych partnerów Biegu Lwa i Triathlonu Lwa. Jest jednym z najważniejszych partnerów samorządu przy współpracy z Kamieńcem Podolskim.
    Co roku, dla ukraińskich dzieci wypoczywających latem w Gminie Tarnowo Podgórne, przekazuje plecaki szkolne z wyposażeniem, wywołując niezwykłą  radość.

    Mottem bezinteresownego działania właścicieli Firmy PASO POLSKA jest głębokie przeświadczenie, iż sukces biznesowy powinien zawsze łączyć się z zaangażowaniem w życie społeczności lokalnej.

Hanna i Jerzy Kuczyńscy
za prowadzenie z sukcesem firmy rodzinnej

  • Państwo Hanna i Jerzy Kuczyńscy od czterdziestu lat prowadzą działalność gospodarczą. W 1982 roku przenieśli zakład do Gminy Tarnowo Podgórne. Od tego czasu zwiększyli powierzchnię przedsiębiorstwa, rozbudowując ją również przy wsparciu dotacjami. Fabryka Okuć Kuczyński specjalizuje się w produkcji okuć i akcesoriów meblowych, które są doceniane przez zagranicznych kontrahentów – eksport stanowi blisko dziewięćdziesiąt procent produkcji.

    Kluczem sukcesu w rozmowach z zagranicznymi partnerami jest unikalne podejście właścicieli  do kwestii ochrony środowiska. Firma dysponuje własną linią galwaniczną zintegrowaną z oczyszczalnią ścieków.Monitoruje także gospodarkę odpadami poprodukcyjnymi, przekazywanymi certyfikowanym kontrahentom. Fabryka Okuć Kuczyński jest doskonałym przykładem przedsiębiorstwa, które rozwijając się dynamicznie, zachowało swój rodzinny charakter.
    Hanna i Jerzy Kuczyńscy stopniowo włączali w kierowanie firmą syna Andrzeja, który dziś wraz z żoną wprowadza innowacyjne rozwiązania technologiczne i nowoczesne systemy zarządzania.
    Natomiast Państwo Kuczyńscy prowadząc dużą firmę produkcyjną pozostają osobami ciepłymi i otwartymi, wyczulonymi na potrzeby innych.

Leszek Osiecki, Dyrektor Regionu Poznań DB Schenker
polski menadżer zagranicznej marki

  • Życie zawodowe związał z branżą logistyczną. Od 1993 roku zarządza firmą, mającą swą siedzibę w Tarnowie Podgórnym.Z sukcesem przeprowadził załogę przez skomplikowany proces zmian organizacyjnych związanych z połączeniem firm Spedycja Polska Spedpol i Schenker.
    Kierowany przez niego oddział, obejmujący obecnie region zachodniej Polski, jest stawiany za wzór doskonałej organizacji pracy.Z dużą starannością monitoruje jakość procesu realizowania zleceń, w szczególności indywidualnych rozwiązań logistycznych. Osobiście czuwa nad każdym etapem świadczenia usług, dając współpracownikom przykład zaangażowania i niezwykłej uważności.Jest orędownikiem pracy zespołowej i myślenia procesowego. Uważa, że przy podejmowaniu kolejnych wyzwań logistycznych najważniejsza jest współpraca pracowników wszystkich szczebli.
    Jest liderem grup zadaniowych, chętnie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem zawodowym.
    Jest otwarty na realizowanie projektów społecznych, kierowanych do społeczności Gminy Tarnowo Podgórne. Jest wzorem lidera, dla którego otwartość i stałe doskonalenie obsługi klienta stanowią podstawę do budowania stabilnego sukcesu biznesowego.

2016

Grupa Muszkieterów
za trafny wybór

  • Grupa Muszkieterów jest największym w Polsce zrzeszeniem niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających obecnie prawie 350 supermarketami Intermarché i Bricomarché.

    10 czerwca 2015 roku Grupa Muszkieterów otworzyła w Swadzimiu nowoczesne Centrum Biurowo-Magazynowe, o łącznej powierzchni  83 000 m2. Zatrudnienie znajduje tu blisko tysiąc osób.

    Przeniesienie siedziby do Gminy Tarnowo Podgórne zostało poprzedzone wnikliwym badaniem potencjału tej lokalizacji wobec wysokich wymagań i oczekiwań Inwestora. Decyzja o realizacji inwestycji w Swadzimiu podniosła prestiż Gminy Tarnowo Podgórne w oczach krajowego i międzynarodowego biznesu.  Stanowi również dowód zaufania dla działań lokalnego samorządu.

Mariusz Stolarski, prokurent Postal Steel Group
za wspieranie lokalnego sportu

Janusz Gruntkowski, właściciel firmy Międzynarodowy Transport Ciężarowy
za otwartość i współpracę z samorządem Gminy Tarnowo Podgórne

  • Firma Międzynarodowy Transport Ciężarowy Janusz Gruntkowski funkcjonuje na rynku transportu ciężarowego od 26 lat. Jej nowoczesny tabor pozwala realizować przesyłki drobnicowe i całopojazdowe na terenie całej Europy. Firma od początku istnienia prowadzi działalność na terenie Gminy Tarnowo Podgórne, od 7 lat w nowej siedzibie w Tarnowie Podgórnym.

    Pan Janusz Gruntkowski należy do grona prężnych lokalnych przedsiębiorców, współpracujących z samorządem Gminy Tarnowo Podgórne. Aktywnie włączył się w budowę gminnej infrastruktury drogowej, podnoszącej atrakcyjność terenów inwestycyjnych.

    Będąc kibicem piłki nożnej od lat wspiera działalność Gminnego Klubu Sportowego Tarnovia.  Uważa, że tworzenie warunków kompleksowego rozwoju zawodników z mniejszych miejscowości owocuje zbudowaniem kadry na wysokim sportowym poziomie.

Maciej Szperliński
za otwarte i wrażliwe serce

  • Złote Serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są uznawane za jeden z najbardziej prestiżowych symboli bezinteresownego zaangażowania osób i firm w realizację charytatywnych celów Fundacji, a prowadzona na żywo licytacja należy do najważniejszych przedsięwzięć Finału WOŚP.

    10 stycznia 2016 roku serduszko z numerem jeden wylicytował Pan Maciej Szperliński, przedsiębiorca i mieszkaniec Gminy Tarnowo Podgórne. Podejmując decyzję o wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazał, że istotą prowadzenia biznesu powinien być nie tylko twardy rachunek ekonomiczny, ale również pomoc osobom potrzebującym.

2015

Ewa Kopcz
w uznaniu zasług dla przedsiębiorczości i samorządności lokalnej

Mariola i Paweł Judkowiakowie, Budmar – Centrum Klinkieru i Dachówek
za prowadzenie z sukcesem firmy rodzinnej.

  • Państwo Mariola i Paweł Judkowiakowie, kontynuując rodzinne tradycje przedsiębiorcze, od 1990 roku prowadzą firmę – Budmar Centrum Klinkieru i Dachówek w Baranowie.

    Kierując założonym przez siebie przedsiębiorstwem wielokrotnie udowodnili posiadanie doskonałej intuicji biznesowej. Wyróżniają ich mądre decyzje menadżerskie, skuteczne wykorzystywanie szans rynkowych oraz trafne definiowanie kierunków rozwoju.
    Mały zakład, zajmujący się sprzedażą cementu i materiałów okołobudowlanych, przekształcili w lidera na rynku wyrobów klinkierowych i dachówek. Rozwijając współpracę z najlepszymi producentami gwarantują najwyższą jakość oferowanych produktów. Stale podnosząc stosowane w Firmie standardy zapewniają profesjonalną obsługę każdego klienta.

    Są aktywnymi członkami Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców.

    Odnosząc sukcesy biznesowe chętnie angażują się w projekty społeczne. Od lat pomagają lokalnym grupom i stowarzyszeniom. Wspierają organizację gminnych wydarzeń. Kierując dużą Firmą pozostają osobami ciepłymi i otwartymi, wyczulonymi na potrzeby innych.

Violetta Kowalczyk, Prezes firmy Metalmex
za umiejętne łączenie biznesu ze sztuką.

  • Metalmex to firma zajmująca się handlem okuciami meblowymi. Od 2007 roku związała się z Gminą Tarnowo Podgórne, lokując swą siedzibę w Wysogotowie.

    Prezesem Zarządu jest Pani Violetta Kowalczyk, która z sukcesem łączy dążenie do wypracowania  ekonomicznego zysku z ideą promowania polskiej sztuki współczesnej.

    Z jej inicjatywy odbywają się cykliczne spotkania „Mariaż sztuki z biznesem”, które tworzą możliwość wzajemnego poznania się tych pozornie różnych środowisk. Z energią i konsekwencją buduje trwałe pomosty porozumienia pomiędzy światami przedsiębiorców i artystów.

    Od lat ambitnie kreuje możliwości prezentacji dorobku artystycznego. W niekonwencjonalnych przestrzeniach surowych hal magazynowych pokazuje, że ich industrialne piękno jest znakomitym tłem dla interesujących instalacji.

    Zaangażowana w „Projekt On Off” organizuje cykl szkoleń skierowanych do przyszłych projektantów w branży meblowej. Kształtuje kolejne pokolenia designerów swobodnie poruszających się wśród nowoczesnych, światowych trendów.

    Gorąco wierzy, iż  sztuka może stać się inspiracją dla niebanalnych przedsięwzięć biznesowych.

Firma Schattdecor Sp. Z o.o.
za innowacyjność na rzecz ochrony środowiska.

  • Firma Schattdecor, działająca od 1999 r. w Tarnowie Podgórnym, jest światowym liderem branży zadrukowanych papierów dekoracyjnych.

    Będąc najważniejszym graczem na globalnym rynku dekorów firma stale rozszerza paletę oferowanych produktów proponując oryginalne, nowoczesne wzornictwo. Podejmuje współpracę z najlepszymi projektantami. Uczestnicząc w wydarzeniach targowych nawiązuje współpracę z ekspertami z różnych dziedzin. Z sukcesem wprowadza innowacyjne technologie produkcji i nowe rozwiązania technologiczne.

    Dostrzegając bezpośredni wpływ procesów produkcyjnych na jakość środowiska naturalnego  Schattdecor podejmuje szerokie działania proekologiczne. Na każdym etapie produkcji wdraża innowacyjne metody ochrony środowiska. Zarząd i pracownicy postrzegają sukces biznesowy przez prymat zachowania równowagi pomiędzy zyskiem ekonomicznym
    a potrzebą dbania o otoczenie naturalne. Ochrona środowiska została uznana za jeden
    z podstawowych celów działania tego przedsiębiorstwa.

    Firma Schattdecor wspiera działalność gminnych stowarzyszeń oraz realizację lokalnych inicjatyw. Jest odpowiedzialnym partnerem samorządu Gminy Tarnowo Podgórne.

Jacek Guner, Wiceprezes Zarządu Strauss Cafe Poland
jako polski manager zagranicznej marki.

Od momentu przeniesienia siedziby do Gminy Tarnowo Podgórne w 1992 roku Pan Jacek Guner jest wiceprezesem Strauss Cafe Poland.

Kierując dwustuosobowym zespołem uważa, że strategiczny rozwój przedsiębiorstwa
jest możliwy jedynie wtedy, gdy każdy z pracowników czuje się osobiście odpowiedzialny
za swoją firmę. Dlatego promuje budowanie pozytywnych relacji i wzajemny szacunek wśród załogi. Wprowadził nowoczesne metody zarządzania czasem i przepływem informacji.
Dobre rozwiązania organizacyjne zaowocowały zbudowaniem stabilnej, silnie zmotywowanej kadry profesjonalistów.

Odpowiadając za wszystkie europejskie oddziały Strauss Cafe porównuje metody zarządzania w różnych warunkach kulturowych i ekonomicznych, a najlepsze rozwiązania implementuje w firmie w Swadzimiu.

Wierzy, że samodyscyplina jest najlepszym kluczem do sukcesu menadżerskiego. Najwięcej wymaga od siebie twierdząc, że jego obowiązkiem jest dawanie przykładu swoim współpracowników.

Jest doskonałym wzorem nowoczesnego lidera zarządzającego zagranicznym przedsiębiorstwem, odnoszącym sukcesy zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych rynkach.

2014

Tomasza Cichońskiego, Prezesa Zarządu Andreas Stihl Polskiego
menedżera zagranicznej marki.

  • Pan Tomasz Ciechoński jest znakomitym reprezentantem polskiej kadry menedżerskiej zarządzającej kapitałem zagranicznym.

    Piastuje stanowisko prezesa zarządu od momentu podjęcia przez spółkę ANDREAS STIHL decyzji  o ulokowaniu siedziby w Gminie Tarnowo Podgórne, czyli od początku lat dziewięćdziesiątych. Przeprowadzone kolejne strategiczne inwestycje, w tym ukończona w 2013 r. budowa Centrum Logistyczno-Serwisowego, umocniły związek firmy z Gminą stanowiąc dowód  doskonałej partnerskiej współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu.

    Pan Tomasz Cichoński to osoba otwarta, konsekwentnie realizująca wizję międzynarodowego rozwoju firmy.  Kładzie nacisk na zespołową pracę podkreślając, że największym źródłem sukcesu firmy jest koleżeńskość i umiejętność współpracy podległych pracowników.

    Jest menedżerem realizującym ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspiera inicjatywy lokalne, propagujące rozwijanie sportowych aktywności. Jest również mecenasem lokalnych wydarzeń kulturalnych. To człowiek rozważny, konsekwentny, czujący współodpowiedzialność za przyszłość biznesową marki Andreas Stihl w Polsce.

Tarnowskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców
za rozwijanie idei przedsiębiorczości.

  • Od dziesięciu lat Tarnowskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców skupia środowisko biznesowe Gminy Tarnowo Podgórne. Stanowi platformę wymiany doświadczeń, będącą inspiracją w poszukiwaniu odpowiedzi na wyzwania współczesnego rynku.

    Stowarzyszenie podejmuje inicjatywy szeroko propagujące nowoczesną wiedzę gospodarczą. Organizuje spotkania z ekspertami, ekonomistami, praktykami, ludźmi sukcesu, pokazując jak z powodzeniem realizować zamierzenia biznesowe. Jednocześnie propagując ideę społecznie odpowiedzialnego biznesu otacza pomocą charytatywną osoby w trudnych sytuacjach życiowych.

    Od dziesięciu lat Stowarzyszenie prowadzi konkurs „Mój pomysł na biznes” skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i liceum. Ideą tego projektu jest zachęcenie młodych ludzi do kreatywnego myślenia, rozwijania biznesowych pasji oraz do  poszerzania wiedzy ekonomicznej. To szansa na konfrontację własnych pomysłów z realnymi wyzwaniami rynku.

    Stowarzyszenie jest ważnym partnerem samorządu lokalnego w procesie rozwijania klimatu sprzyjającego przedsiębiorczości.  Podejmuje szerokie działania na rzecz promowania Gminy Tarnowo Podgórne jako miejsca atrakcyjnego dla inwestorów.  Jednocześnie pomaga lokalnym przedsiębiorstwom w procesie umacniania pozycji na rynkach krajowych
    i międzynarodowych.

Amazon
za trafny wybór.

  • Wybór Gminy Tarnowo Podgórne to wynik poszukiwań i wnikliwej analizy przez firmę Amazon potencjalnych lokalizacji w Europie Centralnej.

    Firma Amazon dołączy do 4 700 podmiotów gospodarczych funkcjonujących ma terenie Gminy Tarnowo Podgórne, tworzących największy rynek pracy w poznańskiej strefie podmiejskiej  (tu pracuje 30 000 osób).  Wśród największych firm zagranicznych, które zainwestowały na terenie Gminy blisko miliard dolarów, są Kimball Electronics, John Deere, Lidl, Imperial Tobacco, MAN, Prologis.  To wyraz wysokiej oceny jakości współpracy pomiędzy biznesem a administracją samorządową.

    Decyzja o ulokowaniu Centrum logistycznego Amazon podnosi prestiż Gminy Tarnowo Podgórne w oczach międzynarodowego biznesu.  Jest dowodem zaufania dla lokalnego samorządu tworzącego od ponad dwudziestu lat klimat sprzyjający przedsiębiorczości.

2013

LIDL Polska Sp. Z o.o.
za rozbudowę i modernizację siedziby Zarządu.

  • Spółka Lidl Polska ulokowała swoją siedzibę na terenie Gminy Tarnowo Podgórne w 2001 roku. Od tego czasu trwa nieustanny rozwój firmy, czego jednym z dowodów jest rozbudowa centrali firmy oraz planowana w tym roku rozbudowa centrum dystrybucji w Jankowicach.

    W 2012 roku ukończono imponującą modernizację siedziby Spółki połączoną z rozbudową o 5 tysięcy m2 powierzchni biurowej. Realizacja tak nowatorskiej myśli projektantów wyznacza nowe standardy architektoniczne. Godne podkreślenia jest połączenie nowoczesnego designu budynku z funkcjonalnością pomieszczeń i konsekwentne ujednolicenie architektury zewnętrznej. Strategiczna decyzja o poniesieniu tak dużych nakładów inwestycyjnych na rozbudowę centrali z pewnością ugruntowała związek firmy LIDL Polska z Gminą Tarnowo Podgórne.

    Firma Lidl Polska należy do najbardziej uznanych pracodawców nie tylko na lokalnym, ale również krajowym poziomie. Aktywnie i otwarcie współpracuje z samorządem Gminy Tarnowo Podgórne  przy organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz systematycznie wspiera różnorodne akcje pomocy. Jest doskonałym przykładem społecznie odpowiedzialnego przedsiębiorstwa.

Zakłady Mechaniczne Kazimieruk
za wprowadzenie nowoczesnej polskiej myśli technicznej.

  • Zakłady Mechaniczne Kazimieruk to doskonały przykład polskiej firmy rodzinnej, prowadzonej przez kolejne pokolenia. Przedsiębiorstwo stale rozwija i umacnia pozycję na rynku nowoczesnej obróbki skrawaniem, czego dowodem są wysokie lokaty w ogólnopolskich rankingach – warto wymienić tytuły Gazeli Biznesu oraz  Diamentów Forbesa.

    W 2012 roku nastąpiło przeniesienie siedziby firmy do Tarnowa Podgórnego. Obecnie innowacyjny i różnorodny park maszynowy oraz świetnie wyszkolony zespół pracowników pozwala na realizację najbardziej skomplikowanych i wymagających zleceń z różnych gałęzi przemysłu (wśród partnerów Zakładów Mechanicznych Kazimieruk są Volksawagen, Nestle, Unilever, Glaxo SmithKline, Mahle, Kimball Electronics Group i Curtis Health Caps).

    Godne podkreślenia są zastosowane najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne, tym bardziej, że są one realizacją polskiej myśli technicznej.

Marszałek Marek Woźniak
za otwarcie nowych możliwości rozwojowych.

  • Dzięki osobistemu zaangażowaniu Pana Marka Woźniaka, marszałka województwa wielkopolskiego, zmodernizowano drogi wojewódzkie na terenie Gminy Tarnowo Podgórne: drogę nr 307 Poznań – Buk oraz nr 184 Poznań – Szamotuły.

    Realizacja tych inwestycji była odpowiedzią Pana Marszałka na oczekiwania kierowane ze strony zarówno mieszkańców, jak i lokalnych przedsiębiorców. Dzięki postawionym przez Pana Marszałka wysokim wymaganiom co do parametrów inwestycji, a także osobistej trosce co do jakości wykonania prac wydatnie podniósł się poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Gmina Tarnowo Podgórne otrzymała nową perspektywę rozwoju. Zapewnienie płynnych połączeń komunikacyjnych podnosi atrakcyjność terenów inwestycyjnych w naszej Gminie.

    Pan Marszałek Marek Woźniak, dbając o zrównoważony rozwój wszystkich gmin województwa wielkopolskiego, nieustanie wspiera inicjatywy zmierzające do budowania platformy współpracy pomiędzy samorządami lokalnymi, mając na celu umacnianie kulturalnego, społecznego i gospodarczego pozytywnego wizerunku województwa. Gmina Tarnowo Podgórne, rozwijając własną strategię rozwoju, szeroko czerpie z możliwości korzystania z doświadczeń innych podmiotów.

    Pan Marszałek Marek Wożniak jest bez wątpienia przyjacielem naszej Gminy.

Jerzy Piaskowski
za rozwój i pielęgnowanie rodzinnej przedsiębiorczości.

  • Pan Jerzy Piaskowski jest pomysłodawcą i założycielem firmy TARMET. W 1993 roku ulokował przedsiębiorstwo w Tarnowie Podgórnym i tu nadal realizuje swą wizję sukcesu. Firma – początkowo mała – dzięki mądremu zarządzaniu oraz  konsekwentnemu realizowaniu ambitnych celów biznesowych wyrosła na dużą, stabilną organizację. Pan Jerzy Piaskowski przekazuje kolejnym pokoleniom swoją wiedzę i doświadczenie. W maju 2003 roku firma przekształciła się w spółkę TARMET Jerzy, Paweł i Michał Piaskowscy.
    W zdecydowanej większości odbiorcami produkowanych przez TARMET wyrobów są zachodnioeuropejscy importerzy.

    W ubiegłym roku firma TARMET  została wysoko oceniona w ogólnopolskim rankingu Diamenty Forbesa wśród przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość.

    Pan Jerzy Piaskowski urzeczywistniając swoje marzenia o prowadzeniu rodzinnego biznesu, angażuje się w życie naszej lokalnej społeczności. Jest człowiekiem otwartego serca, który chętnie wspiera organizację lokalnych przedsięwzięć kulturalnych, działalność organizacji pozarządowych, grup i organizacji sportowych. Jest wzorem społecznie zaangażowanego przedsiębiorcy

2012

Piotr Nowak
za łączenie biznesu i pasji sportowych.

  • Pan Piotr Nowak, prezes firmy VECTOR,  wprowadził do Gminy Tarnowo Podgórne nową dyscyplinę sportową – kręgle i zaprosił mieszkańców

    do wspólnego kulania. Dziś nowoczesna kręgielnia jest miejscem wielu prestiżowych międzynarodowych i krajowych zawodów. Wśród licznych sukcesów tarnowskiej drużyny warto wymienić mistrzostwo Polski seniorów

    w kręglach klasycznych.  Zaangażowany w tworzenie i pracę Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców. Zawsze włącza się w gminne inicjatywy kulturalne i sportowe. Gotowy nieść pomoc potrzebującym – od lat kręgielnia jest jednym z miejsc organizacji finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jan Konieczny
za kreowanie klimatu inwestycyjnego.

  • Pan Jan Konieczny, prezes firmy JAKON, prowadząc działalność inwestorską,  przygotowuje nowoczesne pomieszczenia biurowe i hale produkcyjne, ułatwiając polskim i zagranicznym przedsiębiorcom lokowanie biznesu

    na terenie Gminy Tarnowo Podgórne. Budując nowoczesne osiedle mieszkaniowe zachęca również do zamieszkania na terenie Gminy, podkreślając tutejszy wysoki komfort życia.

Andrzej Kawa
za przedsiębiorczą wrażliwość.

  • Pan Andrzej Kawa, właściciel firmy GLUTENEX, jest wzorem przedsiębiorcy rozumiejącego całym sercem misję biznesu społecznie odpowiedzialnego. Produkując żywność dietetyczną  zatrudnia osoby niepełnosprawne, z różnymi ograniczeniami zawodowymi. Wspiera działalność wielu organizacji charytatywnych.  Przyzakładowe Centrum Rehabilitacji pomaga mieszkańcom Gminy w przywracaniu sprawności fizycznej.  Praca i otwarte serce

    Pana Andrzeja Kawa są szeroko doceniane, o czym świadczą liczne odznaczenia i wyróżnienia.

Rodzina Państwa Świerczyńskich
za rodzinne sportowe pasje.

  • Państwo Marzena i Marek Świerczyńscy, nauczyciele wychowania fizycznego w Gimnazjum w Baranowie, miłośnicy badmintona, od lat propagują uprawianie tej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży, trenujących w Uczniowskim Klubie Sportowym Baranowo.  Swoją pasję przekazali dzieciom –  Magdalenie i Mateuszowi – które osiągają znaczące wyniki w krajowych i międzynarodowych zawodach sportowych. Działalność trenerska oraz wyniki sportowe podopiecznych są wysoko oceniane przez Polski Związek Badmintona.

Firma Curtis Health Caps
za wielkość i innowacyjność.

  • Spółka CURTIS HEALTH CAPS (wcześniej Curtis Healthcare) wprowadziła

    na polski rynek szereg produktów farmaceutycznych, wysoko ocenianych przez lekarzy i pacjentów. Obecnie świadczy usługi produkcji farmaceutycznej oraz suplementów diety i kosmetyków dla innych podmiotów gospodarczych.

    Firma zainwestowała 110 mln zł w budowę zakładu w Wysogotowie,

    by przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii produkować

    2,5 mln kapsułek miękkich rocznie.

    Podjęcie decyzji o wybudowaniu nowoczesnej fabryki jest dowodem zaufania polskich i zagranicznych przedsiębiorców dla stabilności lokalnej polityki samorządowej i stanowi potwierdzenie panowania sprzyjającego klimatu inwestycyjnego na terenie Gminy Tarnowo Podgórne.

2011

Grażyna Smolibocka
za otwieranie młodzieży na teatr.

  • Od 2002 roku Pani Grażyna Smolibocka, prowadząc Grupę Teatralną „Zamiast” zaraża miłością do teatru kolejne pokolenia młodych ludzi. Dba o to, by w spektaklach poruszane były ważne dla nich tematy. Poprzez sztukę młodzi aktorzy przekazują swoje emocje, poszukują własnej, indywidualnej drogi życiowej. Dzielą się wątpliwościami, nierzadko wyrażają młodzieńczy bunt. Pokazują dorosłym własną wizję otaczającego ich świata.  Dzięki Pani Grażynie Smolibockiej sztuka stała się mostem porozumienia pomiędzy pokoleniami.

    Pracę młodych aktorów doceniają jurorzy wielu festiwali teatralnych. Wystarczy wspomnieć o Grand Prix zeszłorocznego Ósmego Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych w Inowrocławiu, przyznanym za kreatywność, spójne i konsekwentne połączenie wszystkich elementów teatralnych. Pani Grażynie Smolibockiej przyznano nagrodę za najlepszą reżyserię, co jest kolejnym dowodem najwyższego uznania dla artystycznego zaangażowania.

Tomasz Banaszyk
za kreowanie klimatu inwestycyjnego.

  • Pan Tomasz Banaszyk zarządzając firmami MATBET i MATBET-BIS kontynuuje  rodzinną tradycję przedsiębiorczości. Prowadząc prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo nie ogranicza się jedynie do działalności biznesowej. Zawsze chętnie angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne. Za działalność społeczną został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi.

    Tworzy lokalne centra biznesu, które są nowoczesnymi miejscami sprzyjającymi rozpoczęciu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Prowadząc rozmowy z potencjalnymi inwestorami promuje Gminę Tarnowo Podgórne podkreślając jej przyjazny klimat inwestycyjny i wysoką jakość współpracy administracji samorządowej ze środowiskiem biznesu. Jest ambasadorem dobrego imienia Gminy.

Leszek ,,Leon” Torka
za światowy rzut kręglarski.

  • Człowiek, który urodził się z kulą kręglarską w ręku. Gra od trzydziestu lat, praktycznie od urodzenia. Jeden z czołowych zawodników światowego kręglarstwa –  ćwierćfinalista ostatnich Mistrzostw Świata, które odbywały się w austriackim mieście Ritzing.

    Podczas krajowych mistrzostw wielokrotnie stawał na podium. Dwukrotnie zdobył  tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, kilkunastokrotnie – tytuł Drużynowego Mistrza Polski grając początkowo z klubem Czarna Kula, obecnie z Alfa Vector z Tarnowa Podgórnego.
    W trwającym sezonie wygrał wszystkie rozegrane dotychczas zawody cyklu Grand Prix i jest liderem tej klasyfikacji.

    Ceniony kolega, chętnie dzieli się doświadczeniem i umiejętnościami. Jest wzorem dla nie tylko dla świata kręglarskiego, ale również dla wszystkich miłośników sportu.

2010

Zbigniew Kwita
za upór i determinacje.

  • Zbigniew Kwita, chodziarz sportowy. Wielokrotnie udowodnił, że człowiek może przekroczyć granice własnych możliwości. 6-krotny mistrz Polski w kategorii +45, reprezentant Polski, z sukcesami na zawodach międzynarodowych. W 2009 roku ustanowił swój nowy rekord życiowy w chodzie na 20 kilometrów.

    Laureat „Tarnowskiego Lwa 2009” jest „chodzącą wizytówką” naszej Gminy. Jesteśmy dumni z tego, dokąd i w jakim stylu doszedł.

Romuald Szperliński
za lokalny patriotyzm.

  • Romuald Szperliński konsekwentnie inwestuje swój kapitał na terenie Gminy Tarnowo Podgórne. Twórca takich firm jak: „Intrex”, „Chemes” i „Introl”. Znany przedsiębiorca – zarówno w kraju, jak i zagranicą.

    Od niedawna mieszkaniec naszej Gminy. Słynie z działalności społecznej i charytatywnej. Jest również mecenasem sztuki

Krzysztof Szumski
za pracę organiczną.

  • Krzysztof Szumski, prezes i współtwórca Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców – to osoba, która w sposób wyjątkowy łączy działalność zawodową z pracą społeczną.

    Animator wielu wspólnych przedsięwzięć lokalnych przedsiębiorców i władz samorządowych. Prekursor niezwykle cenionego konkursu dla młodzieży
    „Mój pomysł na biznes”, który otwiera podwoje firm dla młodych ludzi, dając im szansę na zdobywanie wiedzy o przedsiębiorczości.

    Organizator corocznego charytatywnego balu karnawałowego, z którego dochód przeznaczany jest na zakup sprzętu medycznego, umożliwiającego normalne funkcjonowanie młodych osób dotkniętych przez los.

    Laureat „Tarnowskiego Lwa” zajmuje się również organizacją spotkań z ludźmi
    i organizacjami ze świata polityki, ekonomii i biznesu, dających zainteresowanym możliwość pogłębiania wiedzy.

2009

Firma Kimball Electronics Poland
za trafny wybór.

  • Mimo licznych atrakcyjnych propozycji Firma Kimball Electronics Poland wybrała Gminę Tarnowo Podgórne jako miejsce lokalizacji swojego nowego obiektu. Szczerze gratulujemy trafności wyboru oraz znakomitej organizacji w prowadzeniu procesu inwestycyjnego. Wierzymy, iż wzajemne nasze relacje będą tak znakomite, jak produkty Firmy Kimball Electronics Poland.

Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek
za troskę o ludzkie życie.

  • W pełnieniu funkcji społecznych niezwykle cenną cechą jest dostrzeganie potrzeb tych, którym służyć winniśmy. O tym, że tak właśnie jest w przypadku Pana Wojewody Piotra Florka, niechaj zaświadczy decyzja o sfinansowaniu karetki pogotowia ratunkowego w Tarnowie Podgórnym wraz z jej obsługą. Stacjonowanie karetki umożliwia niesienie natychmiastowej pomocy tym, którzy bezzwłocznie jej potrzebują. Służyć będzie także wzmocnieniu społecznego poczucia bezpieczeństwa.

Starostwa Powiatu Poznańskiego Jan Grabowski
za zrozumienie potrzeb.

  • Dobre zarządzanie powierzonym gospodarstwem oparte być winno o umiejętność podejmowania szybkich i trafnych decyzji. Takimi wykazał się, nie po raz pierwszy, Pan Starosta Jan Grabkowski wyrażając zgodę na uruchomienie filii Wydziału Komunikacji w Tarnowie Podgórnym.

    Swą decyzją zaspokoił kilkuletnie społeczne oczekiwania dając wyraz trosce i poszanowaniu czasu oraz potrzeb naszych mieszkańców. Dziękujemy nadto za przychylność i zrozumienie w szeroko pojętych wzajemnych relacjach, mających jeden wspólny cel – dobro mieszkańców tej Gminy.

Anna i Józef Grajkowie
za upór i determinacje.

  • Państwo Anna i Józef Grajek są ginącym gatunkiem idealistów działających w imię najwyższych zasad moralnych, społecznychi duchowych. Ich upór i determinacja w dążeniu do realizacji obiektu Muzeum Pamięci Powstańców Wielkopolskich w Lusowie zasługują na uznanie najwyższe. Pozostajemy wdzięczni za trud pozyskiwania, gromadzenia i troski o eksponaty muzealne. Nadto za niespotykaną pasję i wyjątkowe oddanie idei zachowania dla potomnych historii lat minionych. W obliczu globalizacji ich bezwarunkowa miłość do naszej narodowej tożsamości determinować winna nas wszystkich do pracy nad sobą.

Justyna Witkowiak
za precyzję i opanowanie.

  • Nielicznym dana jest umiejętność łączenia pasji z obowiązkami zawodowymi. Zatem z nieskrywanym podziwem gratulujemy precyzji zarządzania gminnym budżetem. Winszujemy umiejętności wykorzystania tej i innych cech w osiąganiu mistrzowskich wyników w ogólnopolskich zawodach kręglarskich. Zespolenie wielu zalet i zdolności w estetycznej powierzchowności sprawia, że taki Skarbnik Gminy staje się prawdziwym skarbem.

Poseł na Sejm RP Waldy Dzikowski
za całokształt współpracy.

  • Są postacie tak nietuzinkowe, że słownik przymiotników je określających byłby całkiem pokaźny. Takim właśnie jest Waldy Dzikowski. Dziękujemy mu dziś za wszelkie działania mające na celu realizację gminnych zamierzeń, zarówno tych znaczących, niebagatelnych, jak i tych prozaicznych. Jesteśmy wdzięczni za niesioną pomoc na wszelkich płaszczyznach – zarówno administracyjnych, gospodarczych, jak i czysto ludzkich. Głęboko wierzymy, że oddane serce i dobry jego duch zawsze unosić się będzie nad naszą Gminą.