Masz pomysł – zgłoś go!

Od 2 do 30 listopada można będzie składać propozycje projektów do Budżetu Inicjatyw Społecznych – I edycja 2023. To propozycja dla tych mieszkańców, którzy mają pomysł na lokalne działanie w I półroczu przyszłego roku i chcą go zrealizować dzięki wsparciu Gminy.

Formularz zgłoszenia projektu wraz z formularzem – lista poparcia można pobrać na stronie www.tarnowopodgorne.konsultacjejst.pl w zakładce Budżet obywatelski – Do pobrania. W formie papierowej dokumenty będą dostępne w Wydziale Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy oraz w Filii Urzędu w Przeźmierowie.

Zgłoszone projekty zostaną przeanalizowane pod względem merytorycznym (zgodnie z regulaminem w BIS można zgłaszać inicjatywy „miękkie”, społeczne, a nie można zgłaszać zadań inwestycyjnych). Głosowanie nad propozycjami I edycji 2023 zaplanowane jest w terminie 16 – 30 stycznia 2023. Na pewno będziemy o tym przypominać i zachęcać do udziału. Pomysłodawcom zwracamy uwagę, że na I edycję BIS 2023 zarezerwowano w gminnym budżecie 24 tys. zł, a maksymalna wysokość wsparcia jednego projektu to 8 tys. zł.

Informacji na ten temat udziela Monika Mroczkiewicz, Główny Specjalista ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, ngo@tarnowo-podgorne.pl