Polska Anglia

  Zadaj pytanie Wójtowi

  Witam p. Wójcie,słyszałem o rozmowach dewelopera Osiedla Rozalin z Lusówka z Gminą w temacie nieodpłatnego (za 1,00 PLN) terenu zielonego w centrum osiedla gdzie funkcjonuje już trochę podstarzały plac zabaw , \"górka\" wykorzystywana zimą do zjeżdżania na sankach i zapomniany ekran do plenerowych seansów filmowych. Było, a właściwie mam nadzieję bardzie planowane jest boisko. Na jaki etapie znajdują się te rozmowy i kiedy można się spodziewać przejęcia tereny zielonego w centrum osiedla i rozwinięcia tego miejscja dla mieszkańców nie tylko Lusówka ?RAV

  Zobacz odpowiedź

  Szanowni Państwo!

  Jesteśmy w trakcie procedury przejęcia tego terenu od dewelopera. Gdy Gmina stanie się właścicielem, to wtedy przystąpimy do projektowania zagospodarowania tego terenu.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie, czy jest przewidziane oświetlenie ulicy Jeżynowej w Sadach?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  W obecnie obowiązujących planach brak jest zadania pod nazwą "Budowa oświetlenia ulicy Jeżynowej".

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobry.Panie Wójcie co się dzieje z budową ul. Rolnej w Tarnowie Podgórnym.Miałem zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu w 2018 roku z Panem i doradcami oraz mieszkańcami ul. Rolnej.Zagwarantował Pan rozpoczęcie 1 etapu budowy ul. Rolnej (wpisane zadanie w planie na 2018 oraz gwarancja środków w budżecie) oraz wpisanu jest kolejny etap w plan na 2019 a gwarancja środków po wyborach i zatwierdzenou budżetu na 2019 rok.Do dzisiaj nic się nie dzieje a powinien już być rozpoczęty drugi etap inwesrycji????Czyżby kolejna kiełbasa wyborcza????

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Trwa projektowanie. Opóźnienie jest spowodowane problemem z odprowadzaniem wód deszczowych z tego terenu. Wymagało to opracowania studium dla dużego obszaru w otoczeniu ul. Rolnej w zakresie stosunków wodnych.

  Sytuacji nie ułatwia też niewystarczająca szerokość pasa drogowego. Prowadzimy negocjacje z właścicielami sąsiadujących działek.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Witam,Kolejny raz pytam na kiedy planowana jest budowa sieci wod-kan w miejscowosci Góra w drodze 43? Wg planu inwestycji TPKOM realizacja miała być wykonana w tym roku niestety w budżecie gminy zaplanowanym na bieżący rok nie doszukałem się takiej inwestycji.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Projekt budowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w drodze nr 43 w Tarnowie Podgórnym/Góra zostanie na przełomie stycznia i lutego złożony do Starostwa Powiatowego, celem uzyskania pozwolenia na budowę.

  Na dziś trzymamy się Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2018-2020, więc po uzyskaniu decyzji przystąpimy do budowy tej infrastruktury.

  Z poważaniem
  Waldemar Nowak
  Prezes Zarządu TP-KOM

  Szanowny Panie Wójcie.Jakiś czas temu byłem u Pana żeby porozmawiać o bezpieczeństwie na terenie gminy i samego Tarnowa Podgórnego (mające miejsce włamania do domów i kradzieże). W związku z ta sytuacją dziwi mnie fakt braku oświetlenia (od kilku dni) na ulicy 23 Października od ronda w kierunku miejscowości Góra. Mam nadzieję że Pańska interwencja przywróci normalną sytuację na w/w ulicy. Pozdrawiam.

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Sygnał przekazaliśmy firmie zajmującej się utrzymaniem oświetlenia.

  Dziękuję za informację
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie!Ponawiam moje zapytanie dot. oświetlenia MarianowaZ początkiem stycznia rozpoczęła się długo oczekiwana przez mieszkańców Marianowa instalacja oświetlenia przy ul. Wesołej oraz ul. Kolorowej w Tarnowie Podgórnym. Niestety okablowanie pod oświetlenie zostało poprowadzone tylko do połowy ul. Wesołej i dalej latarnie nie zostały już uwzględnione. Czy istnieje możliwość, aby oświetlenie było zainstalowane w głąb ul. Wesołej, chociaż do miejsca gdzie są wybudowane domy?Będę wdzięczna za wyjaśnienie tej sytuacji.Pozdrawiam serdecznie!

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Taki zakres został uwzględniony przy projektowaniu i na takiej wielkości zadanie otrzymaliśmy pozwolenie na budowę.

  W przyszłości, w miarę rozbudowy osiedla, jest możliwość przedłużenia linii oświetlenia.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie,Czy w tym roku jest przewidywana kolejna edycja gminnego budżetu inicjatyw społecznych? Bardzo zależy nam żeby zorganizować wydarzenie artystyczne dla młodych ludzi

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Wnioski do drugiej edycji Budżetu Inicjatyw Społecznych 2019 będziemy przyjmować w terminie od 1 lutego do 1 marca 2019 r. Dokładne terminy sa podane w Zarządzeniu (kliknij tutaj), natomiast wszystkie informacje na temat procedury i wyników Budżetu Inicjatyw Społecznych zamieszczamy w zakładce dedykowanej BIS na naszej stronie internetowej - kliknij tutaj.

  W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z p. Moniką Mroczkiewicz, Gł. specjalistą ds. Organizacji Pozarządowych, tel. 61 8959 205, ngo@tarnowo-podgorne.pl

  Zapraszam do zgłaszania pomysłów.
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie,proszę o informację kiedy zacznie się remont ulicy Dolina - z tego co czytam w \"Sąsiadce\" w zakłądce aktualności od kilku miesięcy jest opisane jako \"zakończono procedurę przetargową\" ale niestety nic się nie dzieje. Rozumiem, że ta ulica nie jest dla gminy priorytetem ale po co obiecywać remont skoro nic się nie dzieje w tym kierunku? Drugi rok idąc do pracy muszę przejść całą ulicę Dolina - może gdyby chociaż raz ktoś z gminy przeszedł się środkiem ulicy (poboczy brak) w pięknym błocię, śniegu lub deszczu to prace w końcu by ruszyły....

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Ulica Dolina jest dla mnie priorytetem wśród inwestycji dla Przeźmierowa. Podobnie jak ul. Wrzosowa i ul. Leśna, które w tym roku chcemy sfinalizować.

  Projektowanie ul. Dolina zajęło bardzo dużo czasu, ponieważ w toku konsultacji spotykaliśmy się z rozbieżnymi stanowiskami mieszkańców. Ostateczny kompromis został osiągnięty i została przeprowadzona procedura przetargowa.

  Umowa z wykonawcą będzie zawarta na przełomie stycznia i lutego. Natomiast istotne jest również to, że część mieszkańców oczekuje, by roboty budowlane rozpoczęły się wiosną - trudno uznać to oczekiwanie za bezzasadne, więc je uszanujemy.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

   

  Szanowny Panie WójcieCzy w Lusówku są jakieś możliwości na inwestycje związane ze sportami wodnymi?Myślę konkretnie o wyciągu do Wakeboardu. Czy jest szansa żeby coś takiego powstało?Pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Jest taka szansa. Jeśli ktoś się zgłosi z takim projektem, to może liczyć na naszą przychylność. Mieliśmy już podobne porozumienie z osobą, która zamierzała zorganizować wyciąg w Lusówku, ale ostatecznie jego realizacja nie doszła do skutku.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Witam,dotarły do mnie informacje o mającej się rozpoczać w najbliższym czasie inwestycji polegającej na wykonaniu oświetlenia ulic na Osiedlu Morskim w Lusówko. Dotyczy to jednak jedynie etapu I. czy jest już przewidziany termin wykonania etapu II. Na jakich zasadach będą wykonywane ciągi oświetlenia tzn. przy jakich ulicach w pierwszej kolejności, np. w zależności od stopnia zabudowy?Pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Odpowiedź na podobne pytanie - kliknij tutaj

  Wyniki od 51 do 60 z 2800