Polska Anglia

  Zadaj pytanie Wójtowi

  Mam pytanie dotyczące podatku od nieruchomości za rok 2019. Dlaczego Urząd Gminy z Tarnowa Podgórnego, wysyła decyzje podatkowe po terminie (do 28 lutego 2018 roku każdy właściciel powinien otrzymać z urzędu gminy decyzję określającą wysokość podatku od nieruchomości na 2018 rok kto nie dostał decyzji podatkowej, nie musi płacić) oraz dlaczego do każdego ze współwłaścicieli osobno (z innym numerem konta, co może sugerować, że są to różne podatki)?.Mam nieruchomość w innej gminie i dostaję jedną decyzję na dwóch współwłaścicieli, oczywiście w terminie ustawowym. Czy w Tarnowie Podgórnym obowiązuje inne prawo, czy może jest nadmiar pieniędzy na wysyłanie poczty? Czy wysłanie poczty po terminie, odebranie jej po terminie nie zwalnia z płacenia podatku za dany rok? Proszę o szybką odpowiedź.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  W tym roku nasz Wydział Podatków Lokalnych wydał ponad 24,5 tysiąca decyzji podatkowych, które były stopniowo przygotowywane do wysyłki. To bardzo duża liczba listów, które w krótkim czasie muszą zostać dostarczone do adresatów. Z drugiej strony Poczta Polska wprowadziła dzienne limity liczby przyjmowanych przesyłek. Ubolewam, że część przesyłek dotarła do adresatów opóźniona. Termin płatności I raty (a w przypadku gdy kwota podatku jest niższa niż 100 zł to całości) upływa 15 marca lub 14 dni od daty otrzymania decyzji wymiarowej.

  Rzeczywiście decyzje wymiarowe – zgodnie z obowiązującymi  przepisami prawa – otrzymają wszyscy współwłaściciele nieruchomości. Oznacza to, że w przypadku współwłasności  nieruchomości  męża i żony, zarówno mąż jak  i żona otrzymają decyzje na taką samą kwotę, lecz z innym numerem rachunku bankowego (inna końcówka, np. 01, 02). Jeżeli jest większa liczba współwłaścicieli nieruchomości rachunek bankowy może mieć końcówkę 01, 02, 03, 04, itd.

  W związku z powyższym  należy  zwrócić  uwagę, aby zapłaty należnego podatku dokonywał JEDEN ze współwłaścicieli, gdyż w przypadku uregulowania należnego podatku przez wszystkich zobowiązanych  na koncie  powstanie  nadpłata.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie WójcieKiedy ruszy przebudowa Placu Margaretek i ulicy Malwowej i czy jest gdzieś projekt tej przebudowy?PozdrawiamST

  Zobacz odpowiedź

  Szanowni Państwo!

  Zamierzamy w tym roku przystąpić do realizacji tego zadania. Mamy już pełną dokumentację oraz pozwolenie na budowę. Konieczne jest zapewnienie finansowania.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie, Ponawiam pytanie z 28.02. Kiedy zostaną rozstrzygnięte konkursy na dyrektorów OSiR oraz GOK Sezam?Pozdrawiam J. Kowalik

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Wszystkie kwestie związane z naborami są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Nabory - kliknij tutaj.

  Na stanowisko dyrektora GOK SEZAM została wybrana p. Karina Biała (info o wyniku naboru - kliknij tutaj), natomiast rekrutacja na stanowisko dyrektora OSiR jeszcze trwa.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pałac i park w Jankowicach jest śliczny. Obserwujemy, ze coraz więcej mieszkańców gminy spędza tam wolny czas. Imprezy - koncerty są na . wysokim poziomie artystycznym. Wnętrza pałacu są gustownie urządzane . Oczyma wyobraźni widzimy przeniesienie corocznych Gminnych Dożynek do pałacu i parku w Jankowicach. Na taka całodzienną imprezę przybędą tłumy nie tylko mieszkańców naszej gminy. Czy można przenieś dożynki z Lusowa do Jankowic.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Uważam, że Lusowo ze swoją tradycją - placem "U księdza za płotem" jest świetnym miejscem na przeprowadzanie gminnych Dożynek. Jankowice mają swoje charakterystyczne imprezy i niech tak pozostanie.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

   

  Witam kiedy ruszają autobusy na na ul.27grudnia ? I dlaczego nie ma wiat na przestankach? Przecież chodzi o dobro dzieci.Proszę o odpowiedź.

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Obecnie nie ma takich planów.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobry panie Wójcie, czy w planach jest remont ulicy grabowej pomiędzy Lusowem a Lusówkiem? Jeżdżę nią codziennie, stan jej nawierzchni jest tragiczny...Pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Do końca marca Powiat Poznański ma przygotować cele inwestycyjne i terminy realizacji w zakresie infrastruktury drogowej.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie wracam do juz raz zadnego pytania. Chodzi o budowę ścieżki rowerowej i chodnika w Górze. Według ubiegłorocznych zapewnień miała ona zostać budowana pod koniec 2018 lub na początku 2019. Mamy marzec, a nie widać żadnego przetargu nie mówiąc o pracach. Moje pytanie nie dotyczy powstającego krótkiego odcinka przy rondzie lecz dalszej części wzdłuż drogi na Kaźmierz. Proszę o informację czy są jakiekolwiek działania w tym temacie.Pozdrawiam BK

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  To zadanie będziemy realizować w tym roku. Dotyczy odcinka od ulicy Długiej w kierunku Tarnowa Podgórnego.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Czy to przypadek? Sprawa dotyczy różnicy na stronie www gminy. A mianowicie dostępne telefony do pracowników UG nie pokrywają się ze strukturą organizacyjną UG. Jest też regulamin organizacyjny a wszystko jest niespójne. http://www.tarnowo-podgorne.pl/o-gminie/urzad-gminy/numery-telefonow-pracownikow-urzedu-gminy/http://www.tarnowo-podgorne.pl/o-gminie/urzad-gminy/schemat-struktury-organizacyjnej-urzedu-gminy-tarnowo-podgorne/ A w BIP-ie jest zupełnie inna struktura organizacyjna:http://bip.tarnowo-podgorne.pl/tarnowo/zasoby/files/urzad_gminy/schemat2018.pdfJednak nadal brakuje urzędnika.................a tutaj jeszcze co innego....:http://bip.tarnowo-podgorne.pl/tarnowo/biuletyn-informacji-publicznej/jednostki-organizacyjne-samorzadu-terytorialnego/urzad-gminy/struktura-organizacyjna.htmlPrzypadek?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Dziękuję za ten sygnał. Cały czas pracujemy nad aktualnością informacji zamieszczanych zarówno na naszej stronie internetowej, jak w Biuletynie Informacji Publicznej i takie spostrzeżenia jak Pańskie są bardzo pomocne. 

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie mam pytanie czy będzie realizowany projekt \"\" budowa mieszkań dla młodych ponieważ mam córkę z dzieckiem i zięciem a kredytu z banku nie otrzymają ponieważ córa jest na wychowawczym i byli by zainteresowani takim rozwiazaniem z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam A Tyklewicz

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Badamy zainteresowanie tym tematem. Proszę złożyć wniosek - w tej sprawie polecam kontakt z p. Ewą Taciak z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami (tel. 61 8959 289).

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Czy w naszej gminie przewiduje się dofinansowanie wymiany pieca gazowego starego typu na nowy, bardziej oszczędny.Pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Nie przewidujemy dofinansowania tego typu modernizacji.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Wyniki od 51 do 60 z 2850