Polska Anglia

  Zadaj pytanie Wójtowi

  Witam serdecznie. Pytanie moje dotyczy pacy przedszkola w Sadach. Dlaczego jest taka rotacja wśród pracowników? Zapowiadało się że będzie to jedne z nowocześniejszych przedszkoli w gminie. Jest tam zero przytulności dla maluchów, zmiana personelu też nie wpływa dobrze na dzieci które nie chcą chodzić bo znów jest nowa \'\'ciocia\'\'. Katering też pozostawia wiele do życzenia - fermentująca zupa też się trafiła. Dobrze że dzieciaczki jej nie dostały, bo ktoś się w porę zorientował. Czy gmina ma jakikolwiek wpływ nad podległą sobie placówką?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani !

  Nie jest to pierwszy sygnał płynący od rodziców. Oczywiście nie pozostaniemy obojętni na sygnały płynące od rodziców i w najbliższym czasie zorganizujemy spotkanie z właścicielem przedszkola. Niestety Gmina nie jest organem prowadzącym dla tego przedszkola. Możemy przeprowadzać kontrole tylko  dotyczące zgodności wydatkowanych środków oraz prawidłowości rozliczenia dotacji, w zakresie wykazanej liczby dzieci uprawnionych do dotacji. W tym zakresie, Gmina nie ma zastrzeżeń. Mam wiedzę, że ze względu na skargi rodziców dotyczące posiłków została zmieniona firma cateringowa.  Nie mamy też żadnego wpływu na politykę kadrową placówki. Wiemy, że dla maluchów częste zmiany wychowawczyń nie są korzystne. Wszelkie uwagi i wątpliwości związane z pracą nauczycieli należy kierować do Kuratorium Oświaty w Poznaniu, które sprawuje nadzór pedagogiczny nad przedszkolami.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Panie Wójcie, co z zarzuconymi planami budowy połączenia ul. 23 Października z ul. Dorczyka (droga, lub ścieżka pieszo-rowerowa)? Takie połączenie z OSiR bardzo przydałoby się mieszkańcom podobnie jak połączenie ul. Jesiennej z ul. Derdy. Czy są na tym polu planowane jakieś działania? Co dalej z przedłużeniem ścieżki pieszo-rowerowej \'urywającej się\' w parku w TP?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Aleja spacerowa z Parku 700-lecia do Tarnowskich Term jest w trakcie projektowania. Projekt obejmuje również połączenie ulicy Jesiennej z ulicą Derdy. Trakt łączący ulicę Dorczyka z ulicą 23 Października będzie realizowany w II etapie. Przedtem musimy dokonać wykupu gruntów. Na etap I grunty są zabezpieczone.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobry Panie Wójcie. Mam pytanie, czy wiadomo już może kiedy ogłoszony zostanie ponownie przetarg przez Zarząd Powiatowy Dróg na wykonanie drogi łączącej Tarnowo z Lusowem? Z tego co wiem, w zeszłym roku nikt nie zgłosił się do przetargu i Gmina podjęła decyzję o współfinansowanie remontu tej drogi. W związku z tym może wiadomo już kiedy przetarg zostanie ogłoszony? Na kiedy planowana jest modernizacja tej drogi (pierwsze czy bardziej drugie półrocze 2018r)? W chwili obecnej droga nadaje się do pilnego remontu (chociaż załatania powstałych dziur). Pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Przetarg już został ogłoszony. Termin zakończenia budowy zapisano na dzień 30 września br.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Panie Wójcie skoro dopłata do żłobków wzrasta to dlaczego czesne jest nadal takie samo? To jest dopłata by mieszkańcy płacili mniej czy żeby właściciele więcej zarobili?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Oczywiście , że dopłata z budżetu służy temu aby rodzice mniej płacili za żłobek. Co roku podnosimy tę kwotę o 100 zł., ale też rosną koszty w żłobku(wynagrodzenia, materiały, energia itp.) Gdyby nie wzrosła kwota dopłaty, pewnie mielibyście Państwo podwyżkę opłaty za żłobek.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Panie Wojcie na ulicy Nowej w Tarnowie zostały postawione znaki zakazu po jedne stronie, ale dlaczego nikt nie pilnuje żeby były przestrzegane? Kolejne imprezy za Nami na których Wójt bywa dumnie wstawiając posty na facebooku... Szkoda, że problemu przejazdu,parkowania, i którędy ma człowiek iść gdy taka impreza jest Wójt nie widzi. Straż gminna nawet jak przejeżdża to nie reaguję! Mamy kolejną imprezę za sobą i problem przy każdej dalej się powiela, kierowcy jeszcze potrafią stać czterema kołami na chodniku. Jak gdziekolwiek iść i którędy?! Po co te znaki?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani/ Szanowny Panie!

  Pilnuje, pilnuje. Podczas ostatniej imprezy- koncert orkiestr, Policja wręczyła mandaty kierowcom wszystkich źle zaparkowanych pojazdów.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie. Koncerty organizowane w Hali OSIR w TP ul. Nowa są cudowne i duże podziękowania wszystkim za ich organizację. Hala okazuje się bardzo akustyczna i nadaje się do takich celów . Jest tylko jedno ale!!! Wczorajszy koncert MUSIC SHOW pokazał jak mieszkańcy gminy pragną tego rodzaju kulturalnej rozrywki masowej stąd potężny zator w parkowaniu pojazdów. Wczorajsza akcja policji także jasno to \"pokazała\". Czy Gmina ma jakieś rozwiązanie tego problemu? Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych w organizację imprez kulturalnych w naszej Gminie.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Myślimy o tym, ale to też nie będzie w bezpośrednim sąsiedztwie. Natomiast namawiam do parkowania od ulicy Poznańskiej. Jest duży parking przy szkole, także przy Lidlu oraz przy Hotelu 500. Jest też bezpośrednie dojście do hali.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

  Witam Panie Wójcie,przypuszczam, że świadomość mieszkańców na temat OZE z roku na rok się zwiększa. W Lusówku nawet powstaje osiedle, które z założenia ma być zasilane z zainstalowanych ogniw fotowoltanicznych na dachu. Ja również byłbym skłonny do ich zainstalowania w moim domu jeżeli była by w jakimś stopniu ta inwestycja dofinansowywana z budżetu gminy / powiatu / województwa / itp. Czy jest szansa na uruchomienie takiego programu w tym roku ?Z góry dziękuje za

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani/ Szanowny Panie!

  Rozpoznajemy zainteresowanie mieszkańców w tym zakresie i bierzemy pod uwagę uruchomienie programu wsparcia.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie,niestety zapowiedziane kontrole prędkości na ulicy Tarnowskiej w Lusówku są wysoce nieskuteczne. Być może z ich braku lub niskiej częstotliwości. Proszę o informację co gmina zamierza zrobić w celu zapewnienia bezpieczeństwa na tej ulicy?Z poważaniem,Jacek

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Ponowimy monity do Policji. Niestety Straż Gminna już nie posiada uprawnień do dysponowania fotoradarem (stoi w magazynie).

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie,od pewnego czasu w Lusówku na niektórych skrzyżowaniach jest zamontowany monitoring (kamery). Proszę o informację czy dzięki temu udało się ukarać kierowcę ciężarówki który rozjeździł (kostka została wyrwana) kostkę położoną na rondzie przy sklepie Dino.Z poważaniemJacek

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Jest to skrzyżowanie drogi powiatowej - nie znamy wyników ewentualnych dochodzeń wobec sprawcy ze strony Zarządu Dróg Powiatowych.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobry Panie wójcie mam pytanie dlaczego w sadach na ulicy kobylnickiej jest budowany kolejny chodnik i są tam chodniki teraz po obu stronach drogi a na ulicy np. Ogrodowej nie ma wcale chodnika czy tam mieszkają inni ludzie czy tam mieszkańcy nie płacą podatków? Moim zdaniem jest to niesprawiedliwe traktowanie mieszkańców.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  To efekt realizacji Planu Rozwoju Lokalnego 2016-2020.

  W 2015 r. został opracowany plan inwestycyjny dla poszczególnych miejscowości. propozycje składali sołtysi, rady sołeckie, radni oraz indywidualnie mieszkańcy. Opracowany projekt przeszedł konsultacje społeczną, a następnie został zatwierdzony przez Radę Gminy. Wyciąg z tego Planu został opublikowany i przesłany do każdego domu/mieszkania. Ponadto znajduje się na gminnej stronie internetowej (www.tarnowo-podgorne.pl w zakładce Ważne / PRL - kliknij tutaj).

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Wyniki od 1 do 10 z 2341