Polska Anglia

  Zadaj pytanie Wójtowi

  Witam,W marcu został uchwalony przez Starostwo plan budowy ulic na nowym osiedlu w Sadach, interesuje mnie czy wiadomo kiedy rozpoczną się konkretnie prace i utwardzenie na ulicy Jaworowej ?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Starostwo Powiatowe wydało pozwolenie na budowę, a  Gmina przygotowała całą dokumentację.

  Zadanie w Planie Rozwoju Lokalnego jest przewidziane do realizacji w dwóch etapach. Pierwszy etap przypada na lata 2017 - 2018 i obejmuje część południowo-wschodnią osiedla. Realizację przewiduje w II połowie 2017 r. i w I połowie 2018 r.
  W I etapie będzie realizowana południowo-wschodnie część ulicy Jaworowej.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie, w 2016 roku minął termin, w którym Gmina zobowiązała się pobudować drogę na ulicy Nad Miedzą w Baranowie przy której mieszkam 24 lata.Dziury w tej drodze są ogromne i głębokie. Mieszkańcy próbują ją równać ale daje to marny efekt. Naszą ulicą jeżdżą nie tylko osoby mieszkające przy tej ulicy. Czy w bieżącym roku mamy szansę jeździć naszą ulicą po nowej równej i trwałej drodze ? Z poważaniem Danuta Urbaniak

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Jesteśmy w trakcie projektowania. Pieniądze są zabezpieczone w budżecie na ten cel. Przy uwzględnieniu wszystkich procedur realizacja będzie możliwa dopiero we wrześniu, październiku tego roku.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne


  Dzień dobryzamierzam kupić dom w okolicy ul. Białej a Złotej czy dochodzi do tych ulic odór z okolicznej Fermy Norek? Czy zostały podjęte jakieś kroki celem likwidacji fermy?

  Zobacz odpowiedź

  Dzień dobry,

  Hodowca norek zamierza wyprowadzić z obecnego miejsca swoją działalność, przeznaczając działkę na zabudowę mieszkaniową. Z jego deklaracji wynika,  że zrobi to do końca bieżącego roku.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Panie Wójcie!Niewątpliwie utrzymanie czystości i zieleni w gminie stoi na wysokim poziomie. Co jakiś czas ulice są czyszczone przez specjalnie przystosowane do tego maszyny. Niestety zdarza się, że na ich drodze znajdują się zaparkowane samochody przez co pozostają nie wyczyszczone odcinki ulic. Czy gmina we współpracy z TP-KOM mogłaby udostępnić harmonogram lub informować SMS\'ami które ulice będą czyszczone i kiedy aby zapewnić dostępność dla maszyn?

  Zobacz odpowiedź

  Witam,

  to dobry pomoc - sprawdzimy, czy da się go wprowadzić w życie.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobry,Czy planujecie Państwo załatanie dziur na drodze pomiędzy Lusowem a Lusówkiem a także na ulicy Otowskiej w tzw. \"starym Lusówku\"?Pozdrawiam,

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Pierwszą zgłosimy do Zarządu Dróg Powiatowych. Druga droga należy do gminy - zlecimy zadanie profesjonalnej firmie zewnętrznej.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie, czy istnieje możliwość zainstalowania dosłownie kilku ławek w Sadach? Spacerując, czy to z osobą starszą, czy to z dzieckiem nie ma gdzie odpocząć (poza placem zabaw). Mam na myśli ulice mniej ruchliwe niż Kobylnicka. Np. Lotosowa, Azaliowa. Pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Proszę w tej sprawie zgłosić się do Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Sady.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Proszę o przedstawienie harmonogramu - planu prac związanych z realizacją nowego ciągu komunikacyjnego Lusowo-Tarnowo Podgórne /ul.Wierzbowa/. Jednocześnie wyrażam poważną obawę o stan bezpieczeństwa na tej drodze po wykonaniu nawierzchni asfaltowej. Pomimo aktualnej fatalnej jakości tej drogi - łamanie przez większość kierowców zakazu wyprzedzania i ograniczenia prędkości jest standardem. Czy w związku z tym przewiduje się w ramach tej inwestycji rozwiązanie tego problemu ?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Realizację tego zadania przewiduje się w 2017 roku. Zarząd Dróg Powiatowych pracuje nad dokumentacją przebudowy jezdni, natomiast Gmina proceduje w Starostwie pozwolenie na budowę ścieżki rowerowej. Droga będzie zrealizowana w standardzie takim jak ul. Nowa.

  Większość odcinka tej drogi znajduje się poza terenem zabudowy i tam raczej nie powinno być ograniczeń. Natomiast szczególną uwagę zwrócimy do bezpieczeństwa w obszarze zabudowanym. Projekt organizacji ruchu jest opracowywany w końcowej fazie przygotowań do inwestycji.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wojcie.Patrzac na ilosc (powierzchnie) wycietych drzew na skrzyzowaniu Wysogotowskiej i Lesnej w Przezmierowie przychodzi mi do glowy pytanie - czy bedzie to skrzyzowanie w formie ronda?Dziekuje, pozdrawiam.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny panie!

  To będzie zwykłe skrzyżowanie, na którym pierwszeństwo będą mieli kierowcy poruszający się ul. Wysogotowską.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie Czy Szkoła podstawowa nr 2 w Tarnowie Podgórnym oficjalnie powstała. Zapisałem dziecko do tzw. klasy zero zgodnie z obwodem i do tej pory nie została opublikowana lista przyjętych dzieci, nie zorganizowano też spotkania z rodzicami, gdy tymczasem przedmiotowe czynności miały miejsce w dotychczasowej podstawówce. Czy wiadomo także w jaki sposób starsze dzieci zostaną odizolowane od najmłodszych klas oraz w jaki sposób szkoła zostanie dostosowana do nowych uczniów.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie,

  wszystkie dzieci zgłoszone, zamieszkałe w obwodzie szkoły, zostały przyjęte.

  Dzieci z obwodu szkoły nie podlegają rekrutacji. Informacja o dzieciach przyjętych została umieszczona na stronie szkoły (obecne gimnazjum) oraz drzwiach wejściowych do placówki, razem z informacją o zebraniu informacyjnym, które odbędzie się 15 maja 2017 r. o godz. 17.00 w gimnazjum.

  Szkoła Podstawowa nr 2 w Tarnowie Podgórnym została powołana uchwałą z dnia 14 marca 2017 r., po uzyskaniu wszystkich, wymaganych opinii i rozpocznie działalność 1 września 2017 r.  Obecnie wszelkie informacje ogłaszane są na stronach internetowych gimnazjum i tablicy ogłoszeń.

  Bogusława Świerkiel
  Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Oświaty i Zarządzania Kadrami

   

   

  Szanowny Panie Wójcie, ignorowanie problemu nie powoduje że on zniknie. Okolo 30 marca 2017r. zadałam pytanie co dzieje sie z zabawkami wielkogabarytowymi z przedszkola, które nie są zniszczone a jedynie posiadają ślady użytkowania. Odpowiedź na to pytanie przyszła sama. Zabawki te są niszczone przez pracowników przedszkola i wystawiane jako śmieci. A szkoda bo nie jedno dziecko jeszcze mogłoby sie nimi bawić. Dowiedziałam się, że to tylko praktyka przedszkola Pod wesola chmurka. Szkoda, że pieniadze gminne są w taki sposób wyrzucanie. Jest żenujący poziom gospodarności. Poważaniem Mama przedszkolaka.

  Zobacz odpowiedź

  Odpowiedź na podobne pytanie - kliknij tutaj

  Wyniki od 1 do 10 z 2057