Polska Anglia

  Zadaj pytanie Wójtowi

  Szanowny Panie Wójcie,Jak Pan zapewne wie firma NIVEA organizuje akcję \"Podwórko Talentów NIVEA\" w którym udział bierze nasza Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II.Już raz udało nam się wygrać w konkursie organizowanym przez NIVEA „100 placów zabaw na 100 lat NIVEA” dzięki czemu powstał plac zabaw dla najmłodszych.Proponuję rozpowszechnić w naszej gminie (np. na stronie www) informację o takim konkursie gdyż po ilości oddanych głosów widać, że niewiele osób o nim wie a szkoda.Pozdrawiam serdecznie

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Informacja o głosowaniu jest na naszej stronie internetowej oraz na profilu Gminy na Facebooku. Bardzo kibicuje społeczności Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym w tym konkursie.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie. Czy widzi Pan możliwość zlecenia nawiezienia dodatkowej warstwy żwiru na plażę w Lusowie. Obecna warstwa stała się cienka w samej linii brzegowej i bawiące się tam dzieci, bez problemu dokopują się do czarnej ziemi. Myślę, że elementem jeszcze poprawiającym wysoką jakość tej plaży, byłby żwir płukany, jasnej barwy. Obecny zawiera jakąś domieszkę pospółki, która „trzyma” wilgoć oraz brudzi rzeczy, mające z nim kontakt.

  Zobacz odpowiedź

  Witam,

  Informację przekażę do Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest zarządcą tego terenu.

  Dziękuję za sygnał.
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Witam, to nie pytanie a raczej prośba. Jestem mieszkanką Przeźmierowa, chciałabym prosić o przycięcie zieleni na skrzyżowaniu ulicy Lotniczej z ulicą Kwiatową. Przecinającym ul. Lotniczą w kierunku Kościelnej rosnące krzewy z prawej strony ograniczają bardzo widoczność. Niestety większość pojazdów poruszających się ul. Lotniczą (która \"jest z pierwszeństwem\") nie przestrzega obwiązującego ograniczenia prędkości.....Z góry dziękuję!

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Krzewy zostaną przycięte.

  Dziękuję za sygnał
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie. W Lusówku brak koszy na śmieci przy przystankach. Ostatnio zainstalowano kosze na odchody piesków. Zauważyłem, że zapełniane są zwykłymi śmieciami.Pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Wszędzie przy koszach na odchody zostaną zainstalowane kose na odpady ogólne.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie,czy ulica Akacjowa w Przeźmierowie jest drogą prywatną? Raczej nie, a jednak ruch na niej został zamknięty i nie ma możliwości przejazdu do ulicy Olszynowej. Na jakiej podstawie droga gminna została zamknięta? Czy tylko dlatego, że jedna z mieszkanek tej ulicy nie mogła grać spokojnie w paletki z córką na ulicy????Proszę o odpowiedź i weryfikację zamknięcia ulicy dla mieszkańców gminy. Może niedługo wszyscy będziemy stawiać sobie na ulicach znaki zakazujące przejazd, bo tak nam się podoba? Bo ruch uliczny nam przeszkadza... Proszę o wyjaśnienie sprawy!

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Nowa organizacja ruchu na ulicy Akacjowej to efekt trwającej blisko 2 lata procedury. Zastosowane rozwiązanie poprawia bezpieczeństwo mieszkańców Przeźmierowa, korzystających z walorów przyległego lasku. Zostało to również zaakceptowanie przez Sołtysa i Radę Sołecką. Do przejazdu polecana jest ulica Wysogotowska.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień Dobry!Od jakiegoś czasu trwają prace remontowe odcinka ulicy Wysogotowskiej (od ul. Wiosny Ludów do ul. Leśnej – obr. Swadzim, działki nr 195/6, 199/1, 199/4, 195/22, 195/23 i ewentualnie inne). Proszę o udzielenie informacji:- na temat celu prowadzonych prac (oprócz stworzenia optymalnego połączenia drogowego między zakładami Millano)- jak zmieni się dla mieszkańców ulicy Wysogotowskiej ruch na tej ulicy w związku z przeprowadzonymi pracami (czy pozostanie ograniczony ruch samochodami ciężarowymi oraz dotychczasowe ograniczenia prędkości)- dlaczego został zmieniony (praktycznie całkowicie ograniczony) ruch samochodowy pojazdami na ulicy Akacjowej- czy istnieje możliwość zamontowania dodatkowych progów zwalniających na ulicy Wysogotowskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Kościelną, na działce nr 25/6, pomiędzy parkiem a lasem (działkami nr 89 i 1695)?pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Budowa ulicy Wysogotowskiej to spełnienie oczekiwań mieszkańców Przeźmierowa składanych od co najmniej 10 lat. Przy tworzeniu obowiązującego Planu Rozwoju Lokalnego, staraniem Radnych z Przeźmierowa, a także Sołtysa i Rady Sołeckiej to zadanie zostało uznane jako priorytetowa inwestycja drogowa w Przeźmierowie. Organizacja ruchu zostanie zoptymalizowana pod kątem bezpieczeństwa mieszkańców.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  WitamCzy w gminie coś wiadomo na temat lokalizacji nowej firmy STARBAG - firma produkująca masy bitumiczne . Czy jest prawdą że powstanie w Zakrzewie? W tym rejonie nie można instalować w domach pieców na paliwo stałe - ze względu na ochronę środowiska, a wytwórnię mas bitumicznych można?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Rzeczywiście, mamy na razie wstępną informację na ten temat. Analizujemy jakie kroki może podjąć Tarnowo Podgórne jako gmina sąsiednia. Na pewno ważne będzie zaangażowanie mieszkańców w formie grupowych protestów w procesy pozyskiwania zgód różnych instytucji na realizację tej inwestycji.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  szanowny Panie Wójcik Ponoć utrzymanie czystości i zieleni w gminie stoi na wysokim poziomie? Zastanawia mnie natomiast dlaczego My mieszkańcy Rumianka jesteśmy wciąż pomijani, mianowicie chodzi mi o Rumianek w stronę wysypiska. Koszenie poboczy kończy się na zakręcie przy stawku i jest kontynuowane w stronę sklepu, my nie jesteśmy gorszymi mieszkańcami i też chcemy mieszkać w schludnym otoczeniu, lecz jesteśmy wciąż pomijani . Troszkę szkoda ze tak to wygląda. Więc jeżeli to możliwe to prosimy o zadbanie też w stronę wysypiska o czystość i ładny wizerunek gminy

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!
  Dbamy o wszystkie miejscowości. Prawdą jest, że wiosna koncentracja prac porządkowych miała miejsce tam, gdzie były organizowane imprezy. Stopniowo jednak nasze służby dotrą tam, gdzie jest to potrzebne.

  Warto takie sygnały zgłaszać sołtysowi.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Witam! Moje pytanie dotyczy budowy ul. Wysogotowskiej na odcinku Wiosny Ludów do Trasy 92. Czy jest dostępna online wizualizacja albo szkic jak będzie wyglądał układ drogi i \"ścieszki\" pieszo-rowerowej? Udzielił Pan odpowiedź na temat skrzyżowania z Leśną a interesuje nie tylko mnie jak ulica będzie miała wyglądać po przebudowie. Dziękuję za odpowiedź .

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Z projektem ul. Wysogotowskiej można się zapoznać w Urzędzie Gminy (Wydział Infrastruktury Drogowej - budynek A).

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wojcie,Prosze o ponaglenie TP-KOM-u juz wczesniej zleconego utwardzenia drogi wewnetrznej (dzialka numer 1378/5 oraz 1378/24) Droga zostala obecnie utwardzona do pierwszego naszego wybudowanego domu, za co bardzo serdecznie dziekujemy, aczkolwiek sasiedzi na dzialkach o numerach 1378/21 i 1378/22 takze zaczynaja swoje budowy juz w najblizych tygodniach i jest potrzeba aby utwardzic droge by mogly tam dojechac ciezarowe samochody czy betoniarki.Dziekuje i pozdrawiamRadoslaw Szymanski

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Sukcesywnie będziemy utwardzać dojazd poszczególnych posesji w miarę postępujących inwestycji.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Wyniki od 1 do 10 z 2078