Polska Anglia

  Zadaj pytanie Wójtowi

  Jak jest różnica w naborze na kierownicze jednostek w Gminie? A mianowicie Pałac Jankowice-bez konkursu, Muzeum Lusowo - konkurs (nabór). Czy można w jakiś prosty sposób ten fakt wyjaśnić?

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  W pierwszym przypadku to był awans pracownika samorządu naszej Gminy, posiadającego odpowiednie kwalifikacje wymagane na tym stanowisku (dotychczasowy kierownik wydziału Urzędu Gminy). W takim przypadku nie ma obowiązku przeprowadzania konkursu.

  Natomiast w przypadku Muzeum sytuacja była odmienna - dotychczasowy dyrektor tej placówki był wcześniej zatrudniony przez Towarzystwo Pamięci Generała Józefa Dowbora Muśnickiego, dlatego przeprowadziliśmy procedurę naboru. Jedynym kandydatem był dotychczasowy dyrektor.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Witam. Czy w najbliższym czasie jest w planach modernizacja ulicy Czeresniowa w Tarnowie Podgornym ?. Lub czy jest w planach jest montaż progów zwalniający które poprawią bezpieczeństwo rowerzystów których znaczna ilość to dzieci szczególnie w okresie letnim.

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Modernizacja części ulicy jest przewidziana w ramach budowy wschodniej obwodnicy Tarnowa Podgórnego. Przecięcie dróg będzie zrealizowane w formie ronda, co znacząco poprawi bezpieczeństwo. Termin realizacji: III kwartał 2018 - II kwartał 2019.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wojcie.Czy mozna prosic o zaprzestanie cytowania uzytkownika, ktory pluje na Kosciol? Jak mu przeszkadza katolicka Polska - nikt go sila tu nie trzyma.Pozdrawiam.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

   

  Zakładka "Pytania do Wójta" ma charakter otwarty i jak można zauważyć poruszane kwestie są bardzo różne. Zapewne odnosi się Pan do kwestii nagłośnienia zewnętrznego kościoła w Lusówku - uważam, że ten problem jest dla zgłaszającego bardzo ważny, dlatego poprosiłem o bezpośredni kontakt z tamtejszym proboszczem.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Witam Zastanawiam się czy TP-BUS mógłby pozyskać autobusy przegubowe? Wiem o jednej sztuce z projektu dofinansowanego przez UE ale termin realizacji zamówienia jest dość odległy. Tymczasem od momentu integracji niektóre kursy bywają zatłoczone szczególnie bliżej Poznania w godzinach szczytu.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  TPBUS planuje dalsze zakupy autobusów przegubowych. Proszę jednak zauważyć, że obecne zamierzenia inwestycyjne mają historyczną wagę: zakup autobusów i przebudowa bazy to koszt ok. 18 mln zł. Ważne jest to, że nowy zakład będzie miał warunki do obsługi technicznej autobusów przegubowych (obecnie takich możliwości nie ma).

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

   

  Panie Wójcie, czy nie możecie dorobić wyszukiwarki kontekstowej do działu \"Zadaj pytanie Wójtowi\" ?Pewnie na niektóre pytania można już znaleźć odpowiedź.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowni Państwo!

  Temat jest już analizowany przez firmę opiekującą się naszą stroną internetową. Dziękuję za zgłoszenie.

  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Witam Panie Wójcie,Co się stało z drogą dojazdową od ul. Platynowej do zbiorników retencyjnych w Baranowie ? Jeszcze w ubiegłym roku droga była wyłożona płytami i można tam było spacerować z wózkiem, a obecnie nie ma płyt, są koleiny i nawet rowerem jest ciężko przejechać.

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Opisana droga to teren prywatny, udostępniony na czas budowy zbiorników retencyjnych. Natomiast dojazd do zbiorników umożliwia urządzona droga od strony ul. Szamotulskiej (w pobliżu ronda).

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  PANIE WÒJCIE PONAWIAM PYTANIE DOTYCZACE CHAŁASU KTÓRY CYKLICZNIE OD PIĄTKU WIECZÓR I NIEDZIELĘ ZAKŁUCA SPOĶÓJ W LUSÓWKU NAGLOSNIENIE Z KOSCIOLA NIESIE SIE BARDZO DALEKO I TYM SAMYM NIE MOZNA ODPOCZYWAC W DUCHU ATEISTYCZNYM NIE WSZYSCY MIESZKANCY LUSOWKA SA WYZNAWCAMI WIARY KATOLICKIEJ A PODATEK GRUNTOWY I POZOSTALE PLACE ZATEM CHCE BYC TRAKTOWANY NA RÓWNI Z INNYMI CZEKAM NA SZYBKA INTEREENCJE

  Zobacz odpowiedź

   

  odpowiedź na podobne pytanie - kliknij tutaj

  Szanowny Panie Wójcie,Z uwagą czytam na temat modernizacji oświetlenia na LED w Gminie. Czy obejmie ono także ulice Polną w Lusowie?Istniejące oświetlenie jest bardzo stare i mało wydajne. Na końcu ulicy jest nowe osiedle, które nie posiada oświetlenia. Wieczorem jest bardzo ciemno. Ostatnio mialo miejsce włamanie.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Oświetlenie na terenie Gminy w części jest naszą własnością, a pozostałe stanowi majątek spółki ENEA. Wymieniamy te, które są nasze. Równolegle przekonujemy do tego samego spółkę ENEA.

  Niestety na ulicy Polnej istniejące oświetlenie należy do ENEI. My przymierzamy się do oświetlenia pozostałej części tej ulicy - wcześniej musi zostać opracowany stosowny projekt.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Witam,pisze kolejny raz w sprawie chodnika w Lusowie przy ul.Ogrodowej. W planach zagospodarowania jest informacja ,że termin realizacji to 2017 r. Poprzednio (ok.rok temu )otrzymałam informacje ,że ma odbyc się przetarg. Prosze o informacje jaki jest etap i kiedy będzie chodnik. Jestesmy zmuszoni ,żeby dzieci odwozić do szkoły samochodem i koliduje nam to z godzinami pracy. A autobus szkolny niestety nie dojeżdża do działek.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

   

  Realizacja chodnika (umocnienia terenu wzdłuż jezdni) na ul. Ogrodowej w Lusowie, z uwagi na konieczność uregulowania spraw własnościowych dotyczących nieruchomości wzdłuż RODów: „Mirabelka”, „Kalina” i „Jarzębina”, została podzielona na dwa etapy:

  Etap 1 – od końca istniejącego chodnika do wysokości bramy wjazdowej do ROD „Jarzębina” - jest w realizacji.

  Został ogłoszony i rozstrzygnięty przetarg na wybór wykonawcy. Została podpisana umowa z wykonawcą oraz przekazany mu został teren budowy. Z uwagi na to, iż ul. Ogrodowa jest drogą powiatową, przed rozpoczęciem robót wykonawca był zobowiązany uzyskać zatwierdzenie przez Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót. Projekt taki został złożony do zatwierdzenia 27.03.2017. Prace drogowe zostaną rozpoczęte niezwłocznie po uzyskaniu zatwierdzenia projektu przez ZDP. Wg informacji uzyskanych w Zarządzie Dróg Powiatowych projekt powinien zostać zatwierdzony  do końca kwietnia 2018. Przewidywany termin zakończenia budowy tego etapu chodnika, to połowa czerwca 2018.

  Etap 2 – wzdłuż ogrodzenia RODów

  Trwają prace projektowe oraz regulowanie spraw własnościowych, w tym procedura podziału nieruchomości przeznaczonych pod umocnienie terenu (chodnik). Planowane jest wykonanie budowy tego etapu w 2018 roku.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

   

  Szanowny Panie Wojcie!Mam dwie sprawy zwiazane z remontem ulicy Wysogotowskiej w Przezmierowie.Po pierwsze - chodnik na odcinku miedzy Lesna a Wiosny Ludow wyglada fatalnie! Istnieje od zaledwie pol roku, a golym okiem widac na nim nierownosci - wglebienia, wybrzuszenia, a w ogole w duzej mierze wyglada, jakby nie byl poziomy, tylko lekko ukosnie polozony (w dol w kierunku jezdni). Malo tego, w wielu miejscach w fugach miedzy kostkami brakuje piasku - wyglada tak, jakby w ogole praca nie zostala wlasciwie dokonczona.Po drugie - po remoncie bardzo problematyczne stalo sie skrzyzowanie Wysogotowskiej z ulica Jaskolcza. Powodem sa samochody parkujace na ulicy Wysogotowskiej przy samym skrzyzowaniu (nie zachowujac przepisowych 10 metrow odstepu od skrzyzowania), co utrudnia wyjazd z ulicy Jaskolczej (po prostu nie widac czy z lewej strony ulica Wysogotowska cos jedzie). Dodatkowo, czesto stoi zaparkowany samochod juz na ulicy Jaskolczej, od razu po wjezdzie na osiedle - znow, nie jest zachowany 10-metrowy odstep przed skrzyzowaniem oraz lamana jest jedna z zasad ruchu w strefie zamieszkania mowiaca o tym, ze na jezdni parkowac mozna tylko w wyznaczonych miejscach.Pozdrawiam.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Przechył chodnika na jezdnię jest po to, by woda spływała. Takie są zasady, a w jedni jest kanalizacja deszczowa.

  Droga jest na gwarancji. Przyjrzymy się jak będzie się spisywać w czasie eksploatacji. W uzasadnionych sytuacjach będziemy reklamować.

  Sprawę nieprawidłowego parkowania przekazałem Straży Gminnej.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminny Tarnowo Podgórne

  Wyniki od 1 do 10 z 2436