Polska Anglia

  Zadaj pytanie Wójtowi

  Szanowny Panie Wójcie, kiedy zostaną włączone latarnie na chodniku wzdłuż hali Rehau łączącym ulicę Szmaragdową z ulicą Poznańską. Obecnie mieszkańcy Osiedla Rubinowego, korzystająć z tego chodnika w godzinach wieczornych przy nie palących się latarniach, obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Dziękuję za zgłoszenie. Zleciliśmy już naprawę.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie,Od 2 tygodni w Swadzimiu na ulicy Poznańskiej nie świecą się lampy przydrożne. Jest ciemno i nieciekawie. Zgłaszałam ten problem telefonicznie trzykrotnie (dział infrastruktury). Efektu brak. Czy gmina postanowiła oszczędzać na mieszkańcach naszej Ulicy?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowni Państwo!

  Zgłosiliśmy w firmie ENEA kontrolę lamp. Zgodnie z otrzymanymi informacjami wskazana w pytaniu lampa została naprawiona.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie!Zwracam się do Pana z prośbą o poprawę oznakowania skrzyżowania Sowia-Poznańska. W tym miejscu jest duży ruch ciężarówek i w tej chwili przejście dla pieszych jest już tam praktycznie niewidoczne. Dodatkowo zwracam się do Pana z zapytaniem o możliwość aby wszystkie przejazdy rowerowe wzdłuż ul. Poznańskiej przez drogi podporządkowane zostały także oznaczone nie tylko dwoma liniami przerywanymi ale także dodatkowo kolorem czerwonym w obrębie w/w linii (zabieg takie jest bardzo często stosowany) Wg mnie bardzo mocno poprawiłoby to bezpieczeństwo rowerzystów (również na wspomnianym skrzyżowaniu Sowia-Poznańska).

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

   

  Zapewne chodzi w pytaniu o skrzyżowanie ul. Poznańskiej i Kruczej. Należy ono do Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu (dane teleadresowe - kliknij tutaj). Rozważymy możliwość wykonania takiego zabiegu po przeprowadzeniu inwentaryzacji dróg i oznakowania, która zakończy się w II-III kwartale 2017 r.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

   

  Szanowny Panie Wójcie. Czy fragment ulicy Rolnej, pomiędzy ulicami Działkową i Marianowską można objąć \"ograniczeniem prędkości z uwagi na kurz\" - podobnie jak sąsiadujące nieutwardzone fragmenty ulic Rolnej, Marianowskiej oraz Czereśniowej?A może przyjąć lepsze rozwiązanie i na tym odcinku położyć dywanik asfaltowy - jak na ulicy Działkowej?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

   

  Ulica Rolna przewidziana jest do realizacji o obecnym PRL na Lata 2016-2020 r.

  Teraz możemy ustawić oznakowanie 20 km/h z tabliczką podznakową jak na pozostałych odcinkach.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

   

  Czy Gmina może zainteresować się fatalnym stanem słupów elektrycznych w Przeźmierowie.ENEA nic sobie nie robi z naszych zgłoszeń. twierdzą że ich stan jest dobry, tymczasem zagraża on zdrowiu i życiu mieszkańców.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Zwrócimy się do właściciela linii - firmy ENEA, aby jeszcze raz wzięli pod uwagę możliwość wymiany słupów.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Panie Wójcie, ostatnio czytał am w \"Sąsiadce\", że remont ul. Szkolnej w Sadach jest zakończony. Czy remontem ulicy można nazwać dorobienie kawałka ok. 100 metrów asfaltu na końcu ulicy? Byłam przekonana, że remont obejmie całą ulice

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Zadanie obejmowało taki zakres. Część ulicy nie była utwardzona i na wniosek mieszkańców zostało to zrealizowane.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Panie Wójcie, czy planowane jest poszerzenie ul. Poznańskiej do przystanku Jankowice/Przemysłowa?Przynajmniej od skrzyżowania z Admiralską. Brak jest tu pobocza (chodnika) aby bezpiecznie przejść na przystanek. Ruch na tej ulicy jest duży i wielokrotnie trzeba było poruszać się rowem. Zimą przy opadach śniegu sytuacja była jeszcze gorsza. Dodatkowo na tym otwartym terenie przystanki nie posiadają wiat, a w tym miejscu byłyby wskazane.Proszę o odpowiedź

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Jesteśmy w trakcie projektowania ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku od ul. Admiralskiej do Przemysłowej. Jej przebieg zaplanowano za rowem. Wymaga to wykupienia gruntów na poszerzenie pasa drogowego. W związku z tym procedura uzyskania pozwolenia na budowę przeprowadzona będzie na mocy tzw. specustawy.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Witam.Panie Wójcie mieszkańcami gminy moja rodzina jest od niedawna i wybraliśmy to miejsce do życia ze względu na infrastrukturę oraz bliskość dużego miasta Poznania. Jesteśmy zadowoleni z wyboru i polecamy T.P. wszystkim znajomym. Jednego mi tylko w gminie ewidentnie brakuje do pełni szczęśćia. - Miom zdaniem w Tarnowie Podgórnym jest za mało drzew i terenów zielonych. To rzuca się w oczy i wielu ludziom tego ewidentnie brakuje.... Moje pytanie jest następujące - Czy gmina w tym kierunku w najbliższej przyszłości coś zrobi?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

   

  Zgadzam się z Pana opinią – lasy stanowią zaledwie 7 % powierzchni naszej Gminy.

  Jako samorząd w planach zagospodarowania przestrzennego wiele terenów przeznaczamy pod zalesienie. Ale są one własnością prywatną, co w praktyce oznacza, że teren nie jest zabudowywany, ale też nie jest zalesiany. Z kolei przy nowych osiedlach wykupujemy małe obszary przeznaczone pod zieleń publiczną i je sukcesywnie urządzamy. To są trudne i czasochłonne procesy.

  Ponadto na przykład w Tarnowie Podgórnym zaplanowane jest powstanie alei spacerowej, łączącej Park 700-lecia z Tarnowskimi Termami. Niestety mamy ogromny problem z wykupieniem pasa gruntów, umożliwiającego jej realizację. Właściciele niechętnie pozbywają się tych terenów, mimo że w planach zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są one pod zieleń publiczną.

  Zapewniam Pana, że nie ustajemy jednak, by nasz wizerunek – również w kwestii terenów zielonych – poprawiać.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

  (odpowiedź została udzielona również na łamach "Sąsiadki-Czytaj, kwiecień 2017, w sekcji "Pytania do Wójta")

  Szanowny Panie Wójcie, mam pytanie dotyczące budowy ul. 27 Grudnia, a dokładnie jej nieutwardzonego odcinka. Na jakim etapie znajdują się obecnie przygotowania do tej inwestycji - czy nadal jest to opracowanie dokumentacji projektowej ?I najważniejsze - na kiedy planowana jest realizacja tej inwestycji ?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Jesteśmy w trakcie projektowania. procedura przetargowa jest przewidziana na miesiące czerwiec - lipiec, a rozpoczęcie robót na sierpień bieżącego roku.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobry Panie Wójcie,\"Tarnowo Podgórne - Poziom wyżej\" mam nadzieję zobowiązuje. Dlatego proszę o informację czy gmina ma w planach przykładem gmin nadmorskich dokonania oprysków przeciwko komarom, aby przebywanie na świeżym powietrzu wieczorami było bardziej znośne (czyli bez ukąszeń przez te małe utrudniające życie insekty). Z góry dziękuję za, mam nadzieję satysfakcjonującą odpowiedź.Rafał K. Lusówko

  Zobacz odpowiedź

  Szanowni Państwo!

  Trochę różnimy się od gmin nadmorskich, również tym, że nie wykonujemy oprysków przeciwko komarom. Niewykluczone, że w przyszłości również takie działania będą podejmowane, jednak przynajmniej w tym roku nie mamy zaplanowanych środków na taki cel.
  Mimo wszystko życzę udanego wypoczynku we własnym ogródku.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Wyniki od 1 do 10 z 2033