Polska Anglia

  Zadaj pytanie Wójtowi

  Dzień dobry, uprzejmie proszę o informację w jaki sposób możemy zawnioskować o ustawienie tabliczki z nazwą ulicy na nowo powstałej, prywatnej drodze dojazdowej do posesji. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowni Państwo!

  Jeżeli nazwa została nadana, to proszę o skierowanie takiego wniosku do Wójta Gminy Tarnowo Podgórne.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Witam, jestem mieszkanką osiedla białego w Baranowie. Chciałabym prosić o interwencje w dziale gospodarki komunalnej. Chodzi o wywóz odpadów segregowanych, które już drugi raz nie są zabierane na czas. Przez dwa dni śmiecie stojące przed domami zmieniają osiedle w wysypisko. W dziale komunalnym usłyszałam, że ze względu na dużą ilość mieszkańców i porę roku ( szybko robi się ciemno) nie zawsze istnieje możliwość zabrania odpadów w dniu wyznaczonym. Czy istnieje możliwość dopasowania grafiku wywozu śmieci do realnych potrzeb mieszkańców ?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowni Państwo!

  Od szeregu lat odpady segregowane z terenu Gminy odbierane są zgodnie z rocznym harmonogramem.

  Mogą się zdarzyć sporadyczne sytuacje, że odbiór odpadów następuje w dniu następnym (awaria sprzętu, duża ilość odpadów, brak możliwości dojazdu itd.) - uwzględnia to punkt nr 2 Zasad odbioru odpadów. Z informacji uzyskanych od |TP-KOM wynika, że taka sytuacja miała miejsce w Baranowie, gdzie rejon przewidziany do obsługi na 13 listopada TP-KOM kończył 14 listopada w godzinach rannych.

  Przypominam także o sprawdzeniu, czy złożyli Państwo deklarację wynikającą ze zmiany firmy obsługującej system odbioru odpadów (Gmina wystąpiła ze Związku Selekt i od 1 stycznia 2017 r. odpady są odbierane przez TP-KOM) - informacje na ten temat - kliknij tutaj.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne


  Witam.Przepraszam, że z takim tematem do Pana się odzywam, ale jak czytam jest coraz więcej oszukanych ludzi - którzy zrobili zakupy w sklepie rtv agd -14dni.pl mieszczącym sie w Przeźmierowie. Czy faktycznie istnieje taki sklep na ul.Pleszewskiej 16? Proszę o informacje, ułatwi mi to zgłoszenie na policji bo sklep wirtualnie dalej istnieje i nabiera ludzi.

  Zobacz odpowiedź

  Dzień dobry,

  w Przeźmierowie nie ma ulicy Pleszewskiej.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie WójcieOd pewnego czasu chodzi za mną pomysł, którego realizację obserwuję już w kilku miastach i miasteczkach w Polsce. To \"Jadłodzielnie\". Idea o tyle pożyteczna, co szczytna. Nie wiem do kogo z tym pomysłem się zwrócić u nas w Gminie, piszę więc bezpośrednio do Pana. W załączeniu linki: http://antyweb.pl/jadlodzielnia-warszawa/, https://www.facebook.com/Jad%C5%82odzielnia-Szczecin-1831781530438716/. Mieszkam w Przeźmierowie. Chętnie pomogę przy ewentualnej realizacji :) Katarzyna Michalak

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Takie działania realizują najczęściej organizacje pozarządowe. Jeżeli któraś z takich grup byłaby zainteresowana takim działaniem, to proszę o kontakt z Moniką Mroczkiewicz, Gł. specj. ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, tel. 61 8959 205.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobryMam pytanie czy w ramach Gminnego Programu Budowy Mieszkań będą budowane kolejne budynki mieszkalne ? Jeśli tak to kiedy będzie można składać kolejne wnioski ?Dziękuję za odpowiedź

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  W ramach Gminnego Programu Budowy Mieszkań powstanie 18 lokali w dwóch budynkach – budowa pierwszego z nich jest mocno zaawansowana, w przypadku drugiego powstają już ściany parteru.

  Wszystkie lokale w pierwszym budynku są już rozdysponowane, wkrótce zaczniemy przyjmować wnioski od osób zainteresowanych mieszkaniami w drugim - informacja będzie na naszej stronie internetowej i w "Sąsiadce-Czytaj".


  To program pilotażowy. Sprawdzamy, jak rozwiązanie zostanie przyjęte i wtedy podejmiemy decyzję o ewentualnej jego kontynuacji. Chociaż już otrzymuję wiele sygnałów, że takie zainteresowanie będzie.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Witam. Czy znana jest Panu sprawa \"Uprzejmie prosi się o zakup biletów tylko za odliczoną kwotę\" ? Taka informacja jest umieszczona w autobusach TPBus - przy kabinie kierowcy. Tam i tylko tam. Skąd pasażer który chce kupić bilet ma o tym wiedzieć ? Kierowcy nie sprzedają biletów nawet jak mają do wydania parę zlotych. Zglaszalam już problem w TPbus ale odeslano mnie do MPK. Nie dostałam odpowiedzi. Liczę na odpowiedź z Pana strony. Pozdrawiam. Monika

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Ta sprawa (sprzedaż biletów w autobusach) jest obecnie tematem naszych negocjacji z Zarządem Transportu Miejskiego.

  Sprzedaż biletów przez kierowców ma negatywny wpływ na punktualność. Dotyczy to szczególnie ruszania z przystanku początkowego, kiedy to większość pasażerów kieruje się do kierowcy, by kupić np. bilet 10-minutowy, wtedy kurs autobusu rozpoczyna się z opóźnieniem. Również sprzedaż podczas realizacji przewozu napotyka na różnego rodzaju problemy. Jednym z nich jest konieczność wydawania tzw. reszty z banknotów 50- czy 100-złotowych.

  Z naszych informacji wynika, że pomimo integracji transportu publicznego i wejścia w powszechny elektroniczny system biletowy (karta PEKA czy tPortmonetka) sprzedaż biletów w autobusach naszej spółki ciągle rośnie. W styczniu kierowcy sprzedali ponad 16 tys. biletów, a we wrześniu było już prawie 21 tys.

  W ramach rozmów z ZTM Poznań ustalono, że zapis dotyczący „odliczonej kwoty” ma znaleźć się w regulaminie przewozów, a sprzedaż biletów w autobusach będzie ograniczana etapami. W pierwszym ograniczenie asortymentu nastąpi do dwóch rodzajów biletów (10 i 40 minut), a następnie wycofanie sprzedaży przez kierowców na terenie strefy „A” (w autobusach MPK nie można kupić biletu) do zostawienia w autobusach tylko biletu „na przejazd” i tylko w strefach „B” i „C”.

  Z poważaniem
  Waldemar Wereszczyński
  Prezes Zarządu TPBUS

  Dzień dobry,Na nowym osiedlu przy ulicy 23 Pazdziernika 55a-l zainstalowano trzy nowe lampy. Kiedy można spodziewać się włączenia tych że lamp? Jest okres jesienny co powoduje że jest wcześnie bardzo ciemno. Nie czujemy się bezpiecznie mieszkając na tej ulicy. Proszę o pomoc bo gotowe lampy stoją od prawie dwóch miesięcy i nie działają.Pozdrawiam.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Czekamy na włączenie lamp przez spółkę ENEA.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień Dobry. Chciałbym się dowiedzieć czy zostanie uruchomiony jakikolwiek autobus nocny z Poznania do Tarnowa?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Autobus nocny kursuje z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę w ramach linii 802 Ogrody – Przeźmierowo – Lusowo – Tarnowo Podgórne.

  Rozkład jazdy jest umieszczony na stronie ZTM Poznań w zakładce „rozkład jazdy autobusów” następnie wejść w rozkład 802, wybrać kierunek Tarnowo Podgórne, wybrać sobotę i kliknąć przystanek „Baranowo/Przemysława n/ż.

  Pierwszy kurs 2:27#. Kratka jest opisana w legendzie umieszczonej z prawej strony. Niestety to dość skomplikowane, ale takie rozwiązanie wybrał ZTM, a my nie mieliśmy na tę kwestię żadnego wpływu.

  W przyszłości (mamy nadzieję niedalekiej) jest uruchomienie w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę wjazdów linii nocnej 239. Założenia mówią, że kursy wjeżdżające na teren naszej gminy byłyby obsługiwane przez TPBUS z przystanku początkowego w okolicach dworca PKP w Poznaniu.

  Waldemar Wereszczyński
  Prezes Zarządu TPBUS

   

   

  Co ze swiatlem wylaczanym w lusowku na tarnowskiej, wieczorami jest ciemno dlaczego ? Monitujemy

  Zobacz odpowiedź

  odpowiedź na podobne pytanie - kliknij tutaj

   

   

  Dzień dobryJestem mieszkanką ulicy Marianowskiej, ulica ta nie posiada chodnika/pobocza. Jakikolwiek ruch pieszy na tej ulicy odbywa się jezdnią. Ulica posiada 2 progi zwalniające (na początku ulicy oraz na końcu), jak można się domyślić pomiędzy tymi progami (gdzie ograniczenie prędkości jest do 40 km/h) samochody przejeżdżające rozpędzają się do prędkości niebezpiecznych, a na tym odcinku jest najwięcej zabudowań, oraz jest tam wyjazd z ulicy wesołej, który przy takich prędkościach stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Czy jest możliwość przesunięcia/ bądź postawienia dodatkowego progu w okolice skrzyżowania ulic marianowskiej z wesołą?pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Proszę o złożenie wniosku ze wskazaniem lokalizacji oraz zgody wyrażonej w formie oświadczeń przez właścicieli przylegających posesji. Dla uzyskania szczegółowych informacji proszę o kontakt z kierownikiem Wydziału Infrastruktury Drogowej Maciejem Falbierskim tel. 61 8959 249.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Wyniki od 1 do 10 z 2234