Polska Anglia

  Zadaj pytanie Wójtowi

  Witam serdecznie, moje pytanie dotyczy placu zabaw w parku w Przeźmierowie. Plac zabaw został pięknie doposażony, dzieci są bardzo zadowolone, ich mamy zresztą także. Dziękujemy za to, ze nasze zdanie zostało w tej kwestii docenione. Ale chciałabym zapytać o nawierzchnie placu zabaw, gdyż jest, jak poprzednio, piasek. Żwir pokrywa cały plac zabaw, bo wiadomo, ze wynosi sie tez na ścieżki wykonane z kostki. Już po roku użytkowania w tym piachu mozna znaleźć pełno petów, śmieci a ostatnio dwukrotnie wyciągałam także szkło, a wiadomo, że dzieci (także te najmniejsze) często bawią sie tam na bosaka (szczególnie teraz), bo inaczej piach sypie im się do sandałów. Czy istniałaby możliwość wymiany podłoża na takie gumowe maty antypoślizgowe jakie montuje sie juz teraz na większości tego rodzaju inwestycji? To nie tylko moja prośba, w zasadzie każdy, kogo pytałam, ma podobne zdanie na ten temat. Czy instnieje w ogóle taka szansa?Pozdrawiam serdecznie, Mama Wojtka

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Place zabaw z matami są wyłącznie przy szkołach podstawowych. Pozostałe kilkadziesiąt placów na terenie naszej Gminy ma nawierzchnię piaszczystą. Obecnie nie ma planów związanych z wymianą tejże nawierzchni. Natomiast zapewniam, że dołożymy starań, by piasek był pozbawiony śmieci tak, by wypoczynek i zabawa były dla najmłodszych bezpieczne i przyjemne.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  (odpowiedź została udzielona również na łamach gminnego miesięcznika "Sąsiadka-Czytaj", nr czerwiec 2018)

  Szanowny Panie Wójcie. Bardzo cieszy toczący się remont ul. Sowiej. Nawierchnia drogi w niektórych miejscach pozostawiała wiele do życzenia. Natomiast mam pytanie. Czy w ramach tego remontu nie moża byłoby zamontować dodatkowych progów spowalniających? Tak jak jeszcze na odcinku od Jakonu do Hansgrohe jest w miarę spokojnie z uwagi na progi i zatoczki przy Schattdecor tak na odcinku dalszym od Hasngrohe aż do Kuchni Polski odbywają się regularne \"wyścigi\". Szczytem było gdy ostatnio betoniarka wyprzedzała tam na pełnym gazie (prędkość ok 80-90km/h) dwa samochody osobowe. Jednak i kierowcy aut osobowych są bez winy bo często jadą tym odcinkiem z prędkościami dochodzącymi do 90km/h. Proszę o interwencję.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Mimo że jest to droga gminna, to organizacja ruchu leży w gestii Starosty Poznańskiego. I niestety nie mam dobrej wiadomości w tej materii: Starosta zarządził likwidację istniejącego progu, uznając że urządzanie progów na tej drodze za nieuzasadnione.

  Na nic zdały się nasze argumentacje, przypominające o wypadkach mających tam miejsce. Odnoszę wrażenie, że z Poznania sytuacja ta oceniana jest inaczej niż przez nas, mieszkańców.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  (odpowiedź została udzielona na łamach gminnego miesięcznika "Sąsiadka-Czytaj", czerwiec 2018)

  Dzień dobry jako mieszkaniec cieszę się jak widzę szereg inwestycji prowadzonych przez gminę jestem osobą zmotoryzowaną jak chyba wiekszość mieszkańców i mam pytanie odnośnie drogi pomiędzy Lusowem a Lusówkiem jako że często z niej korzystam i widzę jaki tam się zaczyna duże natężenie ruchu a droga pozostawia wiele do życzenia zwłaszcza na pewnym odcinku o działek w kierunku Lusówka czy rzeczywiście musi dojść tam do tragedii i śmierci żeby gmina niewielkim w sumie kosztem poprawiła ten odcinek pozdrawiam i oczekuje konstruktywnej odpowiedzi.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

   

  To jest droga powiatowa, a służby starosty są powiadomione o stanie tej drogi. Od dawna upominamy się o jej remont.

  W tym roku przebudowie będzie poddana droga powiatowa Lusowo - Tarnowo Podgórne (uczestniczymy w blisko 70% kosztów tej inwestycji).

  Mam nadzieję, że w kolejnym roku w planie powiatowym znajdzie się również droga Lusowo - Lusówko.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

   

  Witam, Czy gmina planuje jakiekolwiek aktywne i szybkie działania w celu wyeliminowania włamań na terenie gminy? Robi się coraz mniej bezpiecznie, mieszkańców przybywa, a wsparcia policji brak, jej działania są nieudolne i nie przynoszą porządanych zmian i skutków, często ignorują zgłoszenia i umarzają toczące się postępowania. Problem narasta w bardzo szybkim tempie, zaś działania gminy mam wrażenie w tym kierunku są zerowe. Proszę o odpowiedź.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Pozostajemy w stałym kontakcie z Policją - np. w najbliższy poniedziałek (11 czerwca) odbędzie się w tej sprawie spotkanie z policją z udziałem mieszkańców jednego z osiedli w naszej Gminie.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie W tym roku jest planowana budowa chodnika w Ceradzu Kościelnym na ulicy Kalwowskiej aż do ulicy Wspólnej . Cieszymy się z tej inwestycji bowiem jest ona bardzo potrzebna przy ruchliwiej ulicy Kalwowskiej. Jeżeli taka inwestycje będzie miała miejsce to czy można rozpatrzyć wybudowanie chodnika na ulicy Wspólnej która jest ślepa i bardzo krótka gdyż ma zaledwie 50 metrów długości ? Po każdej ulewie na całej szerokości ulicy Wspólnej na styku z ulicą Kalwowską jest potężna kałuża i mieszkańcy nie mogą suchą nogą wydostać się na ulicę Kalwowską. Prawie za każdym razem po większych opadach deszczu trzeba albo zakładać kalosze albo przejeżdżać samochodem lub rowerem żeby pójść na spacer. Pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Szanowni Państwo!

  Realizujemy zadania zawarte w PRL na lata 20016-2020. W przyszłym roku ten plan będzie przedstawiony do roku 2024. Wówczas będzie możliwość wprowadzenia nowych zadań.

  Zasadniczo na takich ulicach budujemy pieszojezdnie, a nie chodniki.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Czy istnieje możliwość złożenia podania o budowę orlika w miejscu obecnego boiska osiedlowego?

  Zobacz odpowiedź

  Dzień dobry,

  Proszę skierować wniosek do Rady Sołeckiej w swojej miejscowości.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie, czy wiadomo na kiedy planowany jest wyciąg do wakeboardingu w Lusówku?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

   

  Firma, która była zainteresowana tym przedsięwzięciem, wycofała się.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

   

  Dzień dobry,Czy są jakieś perspektywy budowy chodnika oraz ścieżki rowerowej w Baranowie na drodze od ronda przy ul. Szamotulskiej do Szkoły Podstawowej im. Noblistów? Aktualnie duże grupy dzieci przemieszczają się po tej trasie pieszo lub rowerami. Przy drodze nie ma nawet pobocza (skarpa), a zakręt ogranicza widoczność i bezpieczeństwo dzieci idących pieszo jezdnią w kierunku ronda (samochody odskakują w ostatniej chwili na widok pieszego za zakrętem). Z pozdrowieniami

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Plan Rozwoju Lokalnego przewiduje przebudowę tej drogi w2020 roku. W ramach tej inwestycji powstanie też ścieżka rowerowa i chodnik.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie, jestem zainteresowany kupnem działki ROD w Lusowie przy ulicy Ogrodowej. Działka ma ok 700m2. Patrząc na zagospodarowanie przestrzenne tego terenu przewidziana jest tam zabudowa mieszkalna jednorodzinna i wielorodzinna. Czy to znaczy że jest możliwość wykupienia na własność działki od ROD i Skarbu Państwa ? Jak to wygląda prawnie ? Z góry dziękuje za odpowiedź

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Działki ROD w Lusowie przy ul. Ogrodowej znajdują się na terenie przeznaczonym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod ROD (symbol w mpzp III L 13 OD). Taką samą funkcję mamy również zapisaną (dla wszystkich ROD w naszej Gminie) w obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (UT 5 – tereny ogrodów działkowych).

  Z poważaniem
  Piotr Kaczmarek
  II Zastępca Wójta

  Witam PAnie Wójcie.pytani w sprawie obwodnicy Swadzim Batorowo kiedy przewiduje się realizację tej inwestycji.Czy jest już jakiś zarys co do szerokości wspomnianej obwodnicy.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Wymieniona przez Pana obwodnica jest ujęta w planie zagospodarowania przestrzennego, natomiast nie ma jej jeszcze w planach inwestycyjnych.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Wyniki od 1 do 10 z 2486