Polska Anglia

  Zadaj pytanie Wójtowi

  Szanowny Panie Wójcie czy Gmina ma jakąś możliwość interwencyjnego/zastępczego naprawienie drogi powiatowej? Chodzi mi o drogę Lusówko-Lusowo - szczególnie odcinek między łukiem drogi, a działkami. Stan jest tragiczny! Co chwilę przy poboczu są głębokie wyrwy asfaltu. Podczas mijania się pojazdów wielokrotnie widziałem niebezpieczne wpadnięcia i rzucenia samochodów w pobliże rosnących drzew. Nie ma żadnego znaku ostrzegającego! Ta droga nadaje się obecnie do zamknięcia.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Aby przeprowadzić remont drogi powiatowej ze środków z budżetu Gminy konieczne jest przeprowadzenie długotrwałej procedury. Zarząd Dróg Powiatowych również może to uczynić - z takim wnioskiem już wystąpiliśmy.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Panie Wójcie, na pewno jest Panu znany problem braku barierek oraz progów zwalniających w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnowie jest tam bardzo niebezpiecznie chodnik bardzo wąski! czy coś się zmieni w tym temacie nie raz byłam świadkiem jak dzieci wybiegają na ulice albo zwyczajnie przewracają się na rowerze i lądują na ulicy.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Zlecimy analizę bezpieczeństwa tego miejsca i poszukamy najkorzystniejszego rozwiązania. Wcześniej ten odcinek był chroniony przez fotoradar. Niestety parlament odebrał gminom to uprawnienie.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Witam. Panie Wójcie kiedy rozpocznie się długo oczekiwana przebudowa ulicy Wrzosowej w Przeźmierowie.

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  10 października Wykonawca przejął plac budowy. Prace budowlane rozpoczną się ok. 15 października.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobry Panie Wójcie.Pytanie moje dotyczy ulicy Marianowskiej w Tarnowie Podgórnym. Asfalt jest w złym stanie technicznym, brak chodnika, oświetlenie ulicy prawie żadne. Czy jest planowany jakikolwiek remont tej ulicy?Ulica aktualnie jest jedyną drogą dojazdową do nowo budowanych osiedli domów, ruch znacznie się zwiększył przez nowego zarządce stadniny koni na końcu ulicy - samochody jeżdżą nie koniecznie przepisowo, piesi, którzy chodzą ulicą przez brak chodnika są słabo widoczni a spacer z dziećmi przez ruchliwą ulicę jest uciążliwy a nie przyjemny.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowni Państwo!

  W tym roku nie mamy w planie tego zadania.

  Wiem, że jest potrzebny zarówno chodnik, jak i przebudowa ulicy Marianowskiej. Zapewne zatem to zadanie będzie rozważone przy tworzeniu nowego Planu Rozwoju Lokalnego.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień Dobry Panie Wójcie, jestem właścicielem działki budowlanej przy ulicy Syrenki na Osiedlu Morskim. Na mojej działce znajdują się betonowe płyty pozostawione tam przy okazji utwardzania nimi dróg osiedlowych - przez pierwszych właścicieli terenu. Takie żelbetowe pozostałości po tej inwestycji (z tego co widziałem)znajdują się nie tylko na mojej działce. Gmina dość dawno już stała się właścicielem wszystkich dróg na tym osiedlu. Czy jest możliwość by Gmina usunęła te płyty z mojej działki ?

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Sprawdzimy kto jest właścicielem tych płyt.

  Dziękuję za sygnał
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobry. Jestem mieszkańcem Góry, która bardzo mocno się rozbudowuje. Niestety nie mamy zbyt szczęśliwego połączenia z Tarnowem Podgórnym, jeśli chodzi o chodniki. Obiecano nam nowy chodnik wraz ze ścieżką rowerową w tym roku. Mamy październik i nie widać jakichkolwiek przygotowań do prac. Chciałbym w imieniu sąsiadów zapytać kiedy będzie chodnik i ścieżka rowerowa z Góry do Tarnowa Podgórnego?

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Jesteśmy w trakcie zgłoszenia zamiaru budowy w Starostwie Powiatowym. W przygotowaniu jest dokumentacja przetargowa. Są szanse na to, że prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku, a ich zakończenie nastąpi wiosną przyszłego roku.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień Dobry Szanowny Panie Wójcie,Pytanie moje jest następujące, Mieszkam w miejscowości Lusowo przy ul. Wierzbowej 42, obecnie zakończono u nas budowę chodnika, wykopano prawdopodobnie w związku z ta inwestycją Lustra, które były postawione naprzeciwko posesji celem ułatwienia wyjazdu na drogę na łuku gdzie widoczność jest mocno ograniczona a czasami nie możliwa z powodu dużego natężenia ruchu, panowie którzy wykopali lustro (lustra) odpowiedzieli mi ze będą ponownie wstawione po zakończeniu tej inwestycji, jest już sporo po... a lustra które leżały obok miejsca gdzie stały wkopane po prostu zniknęły. Czy musi wydażyć się coś złego aby zostały postawione ponownie w swoich miejscach ?Dziękuję i pozdrawiammieszkaniec tutejszej gminy.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Ulica Wierzbowa nadal jest placem budowy. Zakończenie robót przewiduje się do 31 października.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie WójcieChciałabym zapytać kiedy będzie wykonane oświetlenie Osiedla Morskiego w Lusówku po wschodniej części tego osiedla. Ta część osiedla jest również okradana jak zachodnia - ostatnie włamanie miało miejsce dziś w nocy, mieszkańcy nie czują się bezpieczni. Pierwsi mieszkańcy po wschodniej stronie osiedla mieszkają tam już od 8-10 lat i powinni być traktowani tak samo jak Ci mieszkający po zachodniej części osiedla Morskiego. Mam wrażenie, że wszystkie inwestycje zaczynają się od zachodniej części osiedla. Proszę zacząć traktować Osiedle Morskie w Lusówku jako całość, a nie jako wschód i zachód, gdzie zachód jest uprzywilejowany.PozdrawiamKarolina

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Oświetlenie na Osiedlu Morskim będzie realizowane w dwóch etapach:

  - I etap: strona zachodnia - rozpocznie się jeszcze w tym roku (ogłoszony przetarg)

  - II etap: strona wschodnia - uruchomimy w przyszłym roku, projekt już jest.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Witam. Chciałabym zapytać o filię biblioteki w Lusówku. Czy jest możliwe jej powstanie?

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Sądzę, że jest to możliwe. Niezbędny jest lokal. Porozmawiam o tym z Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Tarnowo Podgórne.

  Dziękuję za te propozycję
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny panie WójcieChciałem zapytać o plan rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacji w Lusowie na nowo powstającym osiedlu domów jednorodzinnych miedzy innymi na ulicy Pniewskiego/Plucińskiego. Czy jest szansa że do 2020 popłynie woda z wodociągu na tym terenie?pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Przekazałem to pytanie do TP-KOM, ponieważ inwestycje tego rodzaju leżą w kompetencji tej spółki. Jak tylko otrzymam odpowiedź - odpowiem Panu.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Wyniki od 1 do 10 z 2615