Polska Anglia

  Zadaj pytanie Wójtowi

  Panie Wójcie, gdzie na terenie naszej gminy można zasięgnąć nieodpłatnie informacji o dofinansowaniu firmy ze środków Unii Europejskiej? Pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Proszę o kontakt z Tarnowskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości - dane teleadresowe - kliknij tutaj

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobry poszukuję dofinansowania na rozszerzenie jednoosobowej działalności Gdzie mozna zlozyc wnioseki jakie sa.szanse?Pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Proszę o kontakt z Tarnowskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości - dane teleadresowe - kliknij tutaj

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie,chciałbym poruszyć temat rynku w Przeźmierowie. To, że od dłuższego czasu nadal nie działają fontanny które w środku są zaśmiecone o tym juz ktoś pisał, ale nie w tym rzecz. Chodzi o to, że nasz ryneczek nie sprzyja spacerom ani spędzaniem na nim czasu. Po pierwsze bardzo jasne, niemal biale płytki chodnikowe którymi został wyłożony odbijają za sużo światła słonecznego oślepiająć przechodniów - bez okularów przeciwsłonecznych nie da rady wysiedzieć. Po drugie (i może to wlaśnie rozwiązalo by po cześci pierwszy problem) brakuje na nim drzew. Owszem jest kilka niskoszczepionych klonów w donicach ale one pełnią raczej funkcję ozdobną. Czy nie można by było posadzić kilka albo nawet kilkanaście drzewek dorastających do około 4 metrów wysokości w różnych miejscach ryneczku a pod nimi postawić ławki? Wypoczynek w cieniu byłby na pewno przyjemniejszy - obecnie nie ma gdzie tam usiąść w cieniu, oprócz tego , który rzuca blok. Dziękuje i pozdrawiam.

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Niesprawność fontann jest skutkiem wandalizmu ktoś pourywał dysze... Zgłosiliśmy ten fakt do firmy serwisowej, ale jej reakcja - z różnych przyczyn - jest niespieszna.

  Natomiast sam rynek został realizowany zgodnie z projektem, który był konsultowany z mieszkańcami. Myślę, że ma charakter typowego rynku, choć w skali mikro, bo najczęściej rynki są w całości utwardzone. Oczywiście jest możliwie posadzenie drzew, ale trzeba byłoby trochę popsuć płytę rynku. Czy byłaby na to pełna zgoda mieszkańców? - na pewno trzeba o to zapytać.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  W ostatnim czasie wykonano utwardzenie (kostka brukowa) na odcinku ulicy Przylesie w Lusowie. Z niewiadomego powodu nie wykonano zjazdu w ulicę Kaniową, wskutek czego istnieje ryzyko uszkadzania tego fragmentu ul. Przylesie przez samochody zjeżdżające w ulicę Kaniową.1. Z jakiego powodu niewykonano zjazdu w ul.Kaniową pomimo wykonania dojazdów do posesji przy ul. Przylesie?2. Na jaki termin przewidziano wykonanie nawierzchni oraz oświetlenia na ulicy Kaniowej?Pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  Połączenia drogowe z ulica Przylesie zostaną uwzględnione przy projektowaniu tych ulic, dlatego zjazdy są wykonane tylko do przyległych posesji. Nawierzchnia ulicy Przylesie jest wystarczająco  zabezpieczona przez uszkodzeniem na skutek wjeżdżania z przyległych ulic.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

   

  Szanowny Panie Wójcie. kto utrzymuję czystość chodników a dokładnie chodzi mi o chodnik na ulicy Wierzbowej w Wysogotowie na odcinku Artifeksu do końca płotu czekolady. Chodnik jest zarosnięty dzikim winogronem co uniemożliwia przejście . Proszę o interwencje u odpowiednich służb.Pozdrawiam

  Zobacz odpowiedź

  Szanowny Panie!

  To jest odcinek drogi powiatowej, wobec tego za jej utrzymanie odpowiedzialne jest starostwo powiatowe. Będziemy interweniować.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wójcie, Czy jest szansa, by Straż Gminna, TP-KOM i inne jednostki Gminne prowadziły profile na portalach społecznościowych, gdzie można by publicznie o co ś zapytać lub po prostu śledzić aktualne wiadomości?

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Część z jednostek organizacyjnych czy spółek gminnych prowadzi swoje profile na portalach społecznościowych (np. Pałac Jankowice czy Tarnowskie Termy), ale nie jest to obowiązkowe.

  Każdy z tych podmiotów ma natomiast - wymagany prawem - Biuletyn Informacji Publicznej, a większość - stronę internetową. Tam są podane dane teleadresowe, w tym dane kontaktowe - myślę, że jest to najskuteczniejsza droga do komunikacji z jednostkami czy spółkami.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Dzień dobry. Czy Gmina może (w przedziale kilku najbliższych lat) zagwarantować zmianę MPZP dla terenów położonych na wschód od ulicy Szkolnej (pomiędzy Tarnowem Podgórnym a Górą) jako Zieleń Zagospodarowaną? Jest to teren o wysokim poziomie wód gruntowych, z ciekami wodnymi i obszarami zalewowymi, więc nie nadaje się pod budownictwo. Natomiast położenie pomiędzy dużymi osiedlami (Tarnowo Centrum, Tarnowo Nowe i Zielony Gród) doskonale wpisuje się w powstanie dużego, kilku- lub kilkunastohektarowego parku z miejscami piknikowymi, boiskami sportowymi dla dzieci, rekreacją, łąkami kwietnymi, oczkami wodnymi, ogrodami tematycznymi czy też fontannami. Pozostaje jeszcze kwestia wykupu gruntów przez Gminę, więc planować taką inwestycję trzeba na lata. Proszę o rozważenie takiej koncepcji.

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  To dobry pomysł, ale... bez własności niemożliwy do zrealizowania. W centrum Tarnowa plan zagospodarowania przestrzennego zabezpiecza stosunkowo duży obszar pod zieleń - na poszerzenie Parku 700-lecia. Niestety, z wykupem potrzebnych terenów nie jest łatwo...

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Szanowny Panie Wojcie,Jak dlugo potrwa jeszcze rozbiorka Szkoly Podstawowej w Przezmierowie? Od dwoch dni niewiele sie dzieje. Panowie operatorzy koparek przerzucaja tylko gruzy z lewej na prawa i odwrotnie a nikt tego gruzu nie wywozi. Chcielibysmy juz moc posprzatac wszechobecny kurz w naszych domach i umyc okna przez ktore ledwo co widac juz swiat. Z gory dziekuje.

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

   

  Zgodnie z zawartą umową pomiędzy Gminą a Wykonawcą prace rozbiórkowe mają trwać do 24 sierpnia br.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

   

  Szanowny Panie Wójcie, Czy jest możliwość poprawienia drogi rowerowej na ul. Wysogotowskiej w Przeźmierowie na krzyżówce z Akacjową i Wiosny Ludów. Odcinek drogi rowerowej przy lesie kończy/ zaczyna się bardzo wysokim krawężnikiem. Zgłaszaliśmy już to w ubiegłym roku, kiedy jeszcze trwała budowa ulicy Wysogotowskiej na tym odcinku (zarówno Wykonawcy, jak i Panu przed ostatecznym odbiorem tej drogi po nad wyraz długotrwałym okresie jej budowy). Do dzisiaj nikt tego nie skorygował, a powoduje to niebezpieczne sytuacje. O ile zjechać ze ścieżki przez taki krawężnik się da, o tyle już podjechać na tak wysoki krawężnik nie ma możliwości. W konsekwencji wszyscy rowerzyści w tym dzieci jadące ul. Akacjową czy ul. Wysogotowską w stronę os. Ptasiego jeżdżą kilkadziesiąt metrów środkiem drogi, by dopiero na przejściu dla pieszych bezpiecznie wjechać na ścieżkę. Czy naprawdę musimy nawet przy tak wydawałoby się błahej inwestycji jak budowa ścieżki rowerowej tolerować taką fuszerkę? Proszę o interwencję.

  Zobacz odpowiedź

  Szanowna Pani!

  Planujemy zbudować kontynuację tej ścieżki. Nastąpi to najprawdopodobniej we wrześniu. Firma wykonawcza zrobi to przy okazji realizacji nowego wyjazdu z ul. Akacjowej.

  Niestety nie można było tego wykonać w trakcie budowy ul. Wysogotowskiej - taki był projekt, któremu ostateczny kształt nadały uzgodnienia w Starostwie. To jest skutek obowiązujących, moim zdaniem niedoskonałych przepisów, a nie fuszerki budowlanej.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Witam, ja bardziej z apelem do osób dorosłych odwiedzających park z placem zabaw w Jankowicach. Ten obiekt jest dla dzieci! Dla dorosłych jest siłownia. Ja rozumiem, że wiele sprzętów wytrzyma nawet kilkukrotne zabawy także dorosłych, ale już widać ślady dewastacji. Często widzi się tęgawych tatusiów próbujących udowodnić swoim pociechom, że też dadzą radę przejść ten ekstremalny tor przeszkód. Panie Wójcie może warto poprawić nadzór oraz dodać wyraźne tabliczki z ograniczeniem wagowym skoro wiekowe na wiecznie młodych nie działa?

  Zobacz odpowiedź

  Witam!

  Park linowy w Jankowicach jest dostępny zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Przypominam, że dzieci powinny z niego korzystać pod opieką dorosłych.

  Pozdrawiam i zapraszam do Jankowic
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Wyniki od 1 do 10 z 2550