Polska Anglia

  WOŚP 2019 - zagraliśmy całym sercem!

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w naszej Gminie. Zbieraliśmy pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

  Od samego rana, wbrew niepogodzie, na ulicach Gminy kwestowało 196 wolontariuszy z kolorowymi puszkami (całe szczęście mogli liczyć w Tarnowie Podgórnym na gorący posiłek w „Tarnowskim Łączniku” czy w „Bistro u Grzegorza” oraz na gorące napoje w „Żabce” przy ul. Poznańskiej!).

  O 10.00 w Szkole Podstawowej w Przeźmierowie nad grami pochylili się sympatycy gier planszowych, których zapraszała Fundacja Free Time. Chwilę później z parkingu przy szkole ruszyła rowerowa „Ekipa Filipa dla WOŚP” w rajdzie zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Jeździmy dla Filipa” – do Tarnowa Podgórnego, przez Lusowo i Jankowice pojechało blisko 70 osób.

  W tym samym czasie na ulice Tarnowa Podgórnego ruszyli z kijkami i oczywiście z puszką członkowie i sympatycy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  Punktualnie w południe rozpoczęły się zmagania sportowe dla WOŚP.  Na Tarnowskich Termach dla WOŚP bito rekordy w największej liczbie przepłyniętych basenów (najlepsza pani pokonała 8 550 m, a pan – 5 000 m).

  W Piwnicy pod Termami prosiliśmy o przebiegnięcie jak najdłuższego dystansu na bieżni (najlepsze wyniki to: panie – 10,2, 5,2 i 5,1 km, panowie – 17,2, 15,5 i 10,4 km).

  W kręgielni Vector w Tarnowie Podgórnym ruszył turniej kręglarski dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Równolegle odbywały się też tam licytacje wystawionych na rzecz WOŚP fantów.

  Na plaży w Lusowie spotkały się nasze gminne morsy i ich przyjaciele. Po solidnej rozgrzewce, wśród okrzyków licznie zgromadzonej publiczności, ochoczo weszli do wody. Na zakończenie wydarzenia Restauracja Leśny Zakątek z Lusowa zapewniła wszystkim gorącą grochówkę.

  Również w południe rozpoczął się VI Bieg dla WOŚP na Stadionie GKS w Tarnowie Podgórnym, który zorganizowała ekipa Tarnowo Biega i Biegu Lwa. Niespodzianką był udział muzyka Jacka MEZO Mejera, który też przebiegł kilka stadionowych kółek. Mimo zimna i deszczu w Biegu uczestniczyło 333 biegaczy – to rekord frekwencji!

  Po raz pierwszy Wielka Orkiestra zagościła w Pałacu Jankowice – tu można było wziąć udział w grze terenowej, posłuchać koncertu kolęd, a także zwiedzić Pałac i poznać jego historię.

  Sympatycy gry karcianej w kopa spotkali się w OSiR Tarnowie Podgórnym na kolejnym wielkoorkiestrowym turnieju – tradycyjnie nie było nagród, a wpisowym był datek do puszki WOŚP.

  Na wielkoorkiestrowe Strzelanie zaprosiło nasze Kurkowe Bractwo Strzeleckie – każdy mógł sprawdzić celność swojego oka, chętnych nie brakowało!

  Warto też zauważyć, że w naszej Orkiestrze zagrali także uczestnicy Turnieju o Super Puchar Wielkopolski Wójta Gminy Tarnowo Podgórne w Przeźmierowie  (zorganizowanego przez Wielkopolską Ligę Kopa Sportowego), przekazując część wpisowego i dorzucając się do puszki z czerwonym serduszkiem.

  O 14.30 na hali sportowej OSiR w Tarnowie Podgórnym  ruszył nasz lokalny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i od razu bardzo mocnym akcentem – koncertem zespołu Dead Pixels. Potem przed sceną pokaz dał olimpijczyk Karol Robak z kolegami. Dzieci (i dorosłych) rozbawił duet klaunów cyrkowych Ruphert i Rico z The Clown Circus Show.  Na scenie zobaczyliśmy też Teatr Tańca Sortownia i jego szkółkę. A występ młodego trębacza z Lusowa Maurycego Majewskiego w towarzystwie Jacquesa de Chiffon poprzedził koncert gwiazdy Jacka  MEZO Mejera. Ponadto można było skosztować smakowitości od seniorów z Tarnowa Podgórnego, wybrać książkę w Kąciku Wędrującej Książki prowadzonym przez Uniwersytet Trzeciego Wieku, zabawić się klockami Lego od Bricks4Kids czy spróbować szczęścia na loterii fantowej. Na badania lekarskie zapraszało Stowarzyszenie Dar Serc, a ratownicy ze grupy Trójząb Neptuna pokazywali jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Działo się!

  Zawsze najwięcej emocji budzą licytacje – w tym roku propozycji było tak dużo, że spontanicznie przeprowadziliśmy dwie dodatkowe licytacje! Wszystkie fanty znalazły nabywców, a tanio ich nie oddaliśmy!

  Wystawiona przez Wójta możliwość udziału w wyprawie do Palmir (na siedzeniu pasażera na motocyklu prowadzonym przez Wójta!) ostatecznie „poszła” za 400 zł, kursy bezpiecznej jazdy wystawione przez Grupę Karlik za 1 400 i 1 300 zł, reklama w „Sąsiadce-Czytaj” – 1 600 zł, a autobus TPBUS za 17 000 zł (ostateczna kwota zostanie przekazana na nasze konto po odliczeniu podatków i opłat)!

  Na naszym wielkoorkiestrowym koncie jest ok. 160 tys. zł.

  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jakikolwiek sposób w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

   

  Niektóre zebrane kwoty:

  Plaszówkomania – 768,14 zł

  Rajd „Ekipa Filipa dla WOŚP” – 578,90 zł

  UTW – 1 719 zł

  Morsowanie – 1 323 zł

  Kręgielnia Vector – 4 642,50 zł

  Pałac Jankowice – 803,30 zł

  Kurkowe Bractwo Strzeleckie – 1 160 zł

  Koło Seniora Tarnowo Podgórne – 2 010 zł

  Koło Seniora Przeźmierowo – 944 zł

  Bieg dla WOŚP – 6 714 zł

  Loteria – 5 000 zł

  Licytacje – 25 751 zł (bez autobusu)

  Dmuchańce – 1 248 zł

  Lew Tarnuś – 1 465,12 zł

   

   

  ARz

  - - - - - - - - - - - - - -

   

   

   

   

   

  WOŚP 2019 – zaczynamy!

  W niedzielę, 13 stycznia 2019 r., kolejny raz zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z którą oczywiście zagramy i my!

  Od rana na naszych ulicach kwestować będzie 200 wolontariuszy z wielkoorkiestrowymi puszkami.  Ponadto przez cały dzień w różnych miejscach w naszej Gminie odbywać się będą ciekawe wydarzenia, którym przyświecać będzie jedna idea: zbieranie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

   

  Kilka szczegółów organizacyjnych:

  – nadal trwa zbiórka fantów na licytacje i na loterię, liczą się fanty małe i duże, poważne i te ciut mniej, czekamy na każdy sygnał, naprawdę potrafimy zlicytować wszystko – w tej sprawie prosimy o kontakt z Agnieszką Rzeźnik, tel. 606 756 290,

  – uwaga wolontariusze: 13 stycznia posiadając identyfikator WOŚP możecie jeździć autobusami TPBUS za darmo. Ponadto Tarnowski Łącznik w Tarnowie Podgórnym oferuje Wam darmowy gorący posiłek.

  – 12 i 13 stycznia na ul. Nowej w Tarnowie Podgórnym obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu

  Proszę sprawdzić, co będzie się działo na terenie naszej Gminy – sporo! Na finał oczywiście zapraszamy do hali sportowej OSiR w Tarnowie Podgórnym. Do zobaczenia – koniecznie!

   

  Program WOŚP - kliknij tutaj

  LICYTACJE - przedmioty wystawione na WOŚP - kliknij tutaj

   

  nr konta naszego sztabu WOŚP

  48 1050 1520 1000 0005 0265 1441 koniecznie z dopiskiem: WOŚP

   

  ARz