Polska Anglia

  Rekordowo! Znamy liczby 25. finału WOŚP

  Wszystko podliczone i podsumowane – oto liczby ostateczne. 15 stycznia, podczas 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej Gminie zebraliśmy 135 546,17 zł, w tym:

  - wolontariusze zebrali 109 768,70 zł,

  - wpłaty z licytacji wyniosły 17 732,15 zł.

  To kolejny nasz rekord – w zeszłym roku na konto WOŚP przekazaliśmy 113 339,62 zł.

   

  Uczniowie zawsze z dużym zainteresowaniem czekają na kwoty zebrane przez poszczególne szkoły i przedszkola. W tym roku zebrano:

  - Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie Podgórnym – łącznie  7 455,00 zł, średnio na osobę 465,93  zł,

  - Gimnazjum w Baranowie – łącznie 32 466,55 zł, średnio na osobę 450,92 zł,

  - Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym – łącznie 50 595,50 zł, średnio na osobę 602,32 zł,

  - Przedszkole w Baranowie – łącznie 826,73 zł,

  - Przedszkole „Pod Wesołą Chmurką” w Tarnowie Podgórnym – łącznie 1 053,52 zł,

  - Przedszkole „Leśne Ludki” w Przeźmierowie – łącznie 879,98,

  - Przedszkole w Lusówku – łącznie 327,93 zł.

   

  Jak co roku chcemy wyróżnić wolontariuszy, którzy w swoich wielkoorkiestrowych puszkach zebrali najwięcej. Oto oni:

  - Sandra Grewling – 3 605 zł,

  - Rafał Paluch – 3 070 zł,

  - Weronika Bochnak – 2 706,67 zł,

  - Martyna Janas – 1 818 zł,

  - Karolina Rackowiak –  2 055,67 zł,

  - Simona Zielińska – 1 640 zł,

  - Maria Albrecht – 1 578 zł,

  - Jakub Ptak – 1 530 zł,

  - Zofia Majka – 1 369,25 zł + złoty łańcuszek,

  - Lidia Tomczyk – 1 381 zł.

  Dla wymienionych powyżej osób przygotowaliśmy nagrody.

   

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z wielkoorkiestrowych wydarzeń, który jest dostępny na gminnej stronie internetowej www.tarnowo-podgorne.pl w zakładce Media - kliknij tutaj

  Wszystkim, którzy z nami zagrali, serdecznie dziękujemy!

   

  ARz

   

   

  ---------------------

  Nasze rekordowe granie

  Liczenie jeszcze trwa, jeszcze wpływają ostatnie wpłaty na nasze wielkoorkiestrowe kwoty – na koncie naszego gminnego sztabu było na pewno ponad 120 000 zł (w zeszłym roku zebraliśmy 113 tys. zł).

  Preludium do Wielkoorkiestrowego grania miało miejsce już w sobotę, 14 stycznia, kiedy podczas przerwy w Koncercie Noworocznym na rzecz WOŚP kwestował Lew Tarnuś.

   

  W niedzielę, 15 stycznia, graliśmy od samego rana. Najpierw na ulice wyszło ponad 200 wolontariuszy z czerwonymi serduszkami, którzy rozpoczęli kwestowanie. O 10.00 w małej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Przeźmierowie do grania przy planszy zasiedli planszówkomaniacy. Kiedy momentami brakowało miejsca przy stołach – grano na materacach.

   

  Zupełnie spontanicznie dla Wielkiej Orkiestry słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z przyjaciółmi wyruszyli przez Tarnowo Podgórne z kijkami na wielkoorkiestrowy marsz nordic walking.

   

  Miłośnicy aktywnego wypoczynku wystartowali również o 14.00 na stadionie GKS w Tarnowie Podgórnym na Biegu dla Orkiestry. Nie było limitów ani pomiaru czasu – tym razem każde przebiegnięte kółko to złotówka wpłacona na rzecz Orkiestry. Kółek nakręcono aż 3 504, to ponad 1 400 km (!) – najwięcej z nich pokonał Mariusz Kaźmierczak, który aż 67 razy obiegł stadion. Bardzo rodzinną atmosferę dodatkowo podkreśliły ciasta, owoce i jakże przydatna w ten mroźny dzień – gorąca herbata, przyniesione przez biegaczy i ich przyjaciół!

   

  W tym samym czasie na Tarnowskich Termach trwało „Pływanie dla WOŚP”. Goście Term przepłynęli łącznie ponad 15 kilometrów, a rekordziści spędzili w wodzie 3 godziny. Równolegle w Klubie Fitness Piwnica pod Termami każdy, kto chciał poćwiczyć dla WOŚP, mógł przyjść powyciskać, pobiegać i poćwiczyć na tzw. wadze płaczu.

   

  Jak co roku Kurkowe Bractwo Strzeleckie zaprosiło na strzelanie wielkoorkiestrowe – za datek do kolorowej puszki można było sprawdzić celność swojego oka.

   

  Wiemy, jak dużym zainteresowaniem cieszy się co roku wielkoorkiestrowe kulanie na kręgielni Vector. Tak było i tym razem. To bardzo rodzinna impreza – dzieci z zapałem rywalizowały z powodzeniem z dorosłymi w Turnieju Kręglarskim. Obok torów były licznie odwiedzane stoiska z atrakcjami. Można było się także podpisać na specjalnej ściance.

   

  Najważniejszym punktem na Wielkoorkiestrowej mapie był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym. Przed halą można było obejrzeć samochód wyścigowy, poczuć się przez chwilę strażakiem, oglądając z bliska sprzęt Ochotniczej Straży Pożarnej z Tarnowa Podgórnego oraz popatrzeć na świat z wysokiego podnośnika Gizo.

   

  W OSiR  spotkali się także gracze w Kopa – na corocznym Wielkoorkiestrowym Turnieju, który wygrał Leszek Kożuchowski.

   

  W środku, na scenie licytacje przeplatały się z występami artystycznymi. Najpierw obejrzeliśmy estradowo-akrobatyczne popisy „Z głową w chmurach”, Potem żywiołowo zaprezentował się zespół Bibobit, który zaprosił publiczność do wspólnej zabawy. Ostatnią artystyczną prezentację otworzyła mieszkanka naszej Gminy Julia Mróz (jej występy mogliśmy oglądać m.in. w telewizyjnym show Hit Hit Hurra!). Gwiazdą wieczoru była Marta Podulka, którą oklaskiwało szerokie grono jej fanów.

   

  Na dzieci i dorosłych przygotowano wiele atrakcji. Były dmuchańce, stoisko plastyczne GOK Sezam,  zabawy edukacyjne klockami Lego (Bricks 4 Kidz) i loteria fantowa. Uniwersytet Trzeciego Wieku prowadził Kącik Wędrującej Książki - wiele osób znalazło w nim ciekawe tytuły. Członkowie Koła Seniora z Tarnowa Podgórnego częstowali chlebem ze smalcem, ogórkami, a amatorów słodkiego – pysznymi ciastami. Firma Strauss Cafe Poland witała przybywających gorącą kawą.

   

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego lokalnego finału! Dziękujemy również za każdy przekazany fant na licytacje i loterię. I oczywiście wszystkim, którzy jakąkolwiek kwotą wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

   

  Zagraliśmy razem w orkiestrze zjednoczonych serc!!!

   

  W puszkach zebraliśmy m.in.:

  Kręgielnia Vector – 1 996,14 zł i 11 Euro

  Turniej w Kopa – 350 zł

  Plaszówkomania – 705,28 zł

  Tarnowskie Termy – 1 384,58 zł

  „Bieg dla Orkiestry” – 3 504 zł

  Stoisko plastyczne GOK Sezam – 398,23 zł

  Loteria – 1 000 zł

  UTW (Kącik Wędrującej Książki) – 2 300 zł

  Lew Tarnuś – 1512,93 zł

  Podnośnik Gizo – 473,18 zł

  Dmuchańce – 1 154,79 zł

  ... nadal liczymy!

   

  Wybrane licytacje:

  Autobus przekazany przez TPBUS – 6 700 zł

  Prowadzenie sesji Młodzieżowej Rady Gminy – 250 zł

  Obraz namalowany przez uczestników warsztatów arte-terapeutycznych – 700 zł

  Koszulka z podpisami Lecha przekazana przez 11-letniego Pawła – 400 zł

  Czytnik KINDLE z unikalnym grawerem – 900 zł

  Przejazd po Torze samochodowym z Janem Antoszewskim – 620 zł

  Zestaw sprzątający od TP-KOM – 200 zł

  Godzinny lot samolotem – 850 zł

   

  Linki do fotogalerii:

  - Bieg dla Orkiestry - kliknij tutaj

  - Planszówkomiania dla WOŚP - kliknij tutaj

  - Pływanie dla WOŚP (Tarnowskie Termy) - kliknij tutaj i kliknij tutaj

   

  ARz

   

   

   

  Zagraj z nami - 15 stycznia 2017 r.

   

  Karuzela z wagonikami ruszy wcześnie rano. Wtedy rozpocznie kwestowanie 200 wolontariuszy z wielkoorkiestrowymi puszkami.

  Potem rozkręcimy się na całego – przedstawiamy najważniejsze punkty programu. Liczymy na to, że lista atrakcji 25 finału WOŚP w naszej Gminie jeszcze się wydłuży – dlatego prosimy zaglądać do naszej zakładki . Tu również można poznać listę przedmiotów wystawionych na licytacje – już dziś potwierdzamy: jednym z hitów będzie autobus przekazany przez spółkę TPBUS (dziękujemy za to wsparcie!).

  Prosimy o przekazywanie gadżetów, fantów i propozycji na loterię i licytację – dajemy słowo, że potrafimy zlicytować wszystko. Przyjmujemy także książki do Kącika Wędrującej Książki, który poprowadzi Uniwersytet Trzeciego Wieku. Fanty i książki można przynosić do Urzędu Gminy w Tarnowie Podgórnym lub do Filii w Przeźmierowie

  Szefem naszego lokalnego sztabu WOŚP jest Barbara Wypuszcz, tel. 61 8959 303. Wolontariuszami opiekuje się Dorota Błoch, tel. 61 8959 233 (uwaga: listy wolontariuszy są już zamknięte), a w sprawie fantów prosimy o kontakt z Agnieszką Rzeźnik, tel. 606 756 290.

   

  Masz pomysł, ciekawą propozycję – przyjdź lub zadzwoń, bo każda pomoc się przyda!

   

  Zobacz także:

  LICYTACJE - kliknij tutaj

  PROGRAM - kliknij tutaj

  BIEG DLA ORKIESTRY - kliknij tutaj

  KOP dla WOŚP - kliknij tutaj

  Link do wydarzenia na Facebooku - kliknij tutaj

  ARz