Polska Anglia

Zwycięstwo w derbach

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne pokonała w derbowym meczu Biofarm Basket Suchy Las. Na własnym boisku podopieczni trenera Marka Łodygi wygrali 101:81 (33:21, 29:18, 18:15, 21:27) i zanotowali piąte zwycięstwo w ligowych rozgrywkach.

W pierwszej połowie zagraliśmy chyba naszą najlepszą ofensywę w tym sezonie. 62 punkty rzucone w 20 minut robiły wrażenie. Dzięki dobremu atakowi prowadziliśmy 23 punktami.

W 3 kwarcie już nie byliśmy tak skuteczni, ale udało się powiększyć przewagę, która w szczytowym momencie wynosiła 30 punktów (80:50 w 27 minucie meczu).

Nie oznaczało to jednak końca emocji. Goście wykorzystali nasz przestój i zaczęli odrabiać straty. W 38 minucie zrobiło się już 90 do 77. A ważne dla obu drużyn było nie tylko kto wygra, ale również jaką ilością punktów.

Naszym celem było odrobienie straty z meczu pierwszej rundy, który Biofarm wygrał 19 punktami. Ostatnia minuta meczu przyniosła zatem dużo emocji, bo ze stanu 96:81 udało nam się doprowadzić do wyniku 101:81 i tym samym nie tylko wygrać dzisiejszy mecz, ale również mieć lepszy bilans bezpośrednich meczów – powiedział po wygranej prezes klubu Szymon Drobina.

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne - Biofarm Basket II Suchy Las 101:81 (33:21, 29:18, 18:15, 21:27)

Punktowali: Sroczyński 18, Gubernat 18 (4), Eichert 14 (2), Janowski 12 (4), Krawiec 10, Taisner 9, Kozłowski 8 (2), Mowlik 7 (1), Bartkowski 3 (1), Urbaniak 2, Pietrzak 0.

Zapraszamy na kolejny mecz, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę, w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym. W sobotę koszykarze Tarnovii Basket zagrają z SMS PZKosz Władysławowo. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 16:00.