Polska Anglia

  Zagraniczni goście w Gminie Tarnowo Podgórne

  Zagraniczni goście w Gminie Tarnowo Podgórne

  Kolejny raz przyjechały do nas dzieci z Kamieńca Podolskiego (Ukraina) na wakacyjny wypoczynek. W dniach 15 – 23 lipca przebywają w ośrodku Val di Sol w Lusowie i stąd wyruszają na wycieczki do Poznania i innych atrakcyjnych turystycznie miejsc w Wielkopolsce.

  Dzięki otwartym sercom i wrażliwości naszych przedsiębiorców zapewniamy naszym małym gościom liczne niespodzianki – podkreśla I Zastępca Wójta Ewa Noszczyńska-Szkurat.

  Przypomnijmy, że w czerwcu 2018 roku, w ramach Dni Gminy, podczas uroczystej sesji Rady z okazji Święta Samorządu Terytorialnego Wójt Tadeusz Czajka oraz Zastępca Mera Kamieńca Vadim Savchuk podpisali oficjalną umowę partnerską. Jednym z namacalnych przejawów tej współpracy są właśnie wakacyjne pobyty dzieci w naszej Gminie (w przeszłości dwukrotnie działaliśmy w tej materii wspólnie z naszym partnerem – Miastem i Gmina Bardo). Przyjeżdżają do nas dzieci, których rodzice przebywają na froncie wojennym, na wschodniej granicy Ukrainy, dlatego bardzo nam zależy, by czas spędzony w Polsce przyniósł radość i wytchnienie.

  Ale to nie jest jedyny przykład wakacyjnej współpracy z zagranicznymi partnerami. Jeszcze w lipcu na wypoczynek również do Lusowa przyjedzie grupa dzieci z Solecznik (Litwa). Ich wypoczynek odbywa się w ramach projektu „Lato z Polską”, realizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”.

  JZ