Polska Anglia

  Za nami coroczna konferencja: Gościliśmy 122 kierowników Urzędów Stanu Cywilnego

  Za nami coroczna konferencja: Gościliśmy 122 kierowników Urzędów Stanu Cywilnego

  W ubiegłym tygodniu, w dniach 2-4 kwietnia po raz kolejny w Gminie Tarnowo Podgórne odbyło się seminarium dla urzędników Stanu Cywilnego z trzech województw: Wielkopolskiego, Lubuskiego oraz Śląskiego.

  Na trzydniowe seminarium przyjechało do Tarnowa Podgórnego dokładnie 122 kierowników Urzędów Stanu Cywilnego. Nie zabrakło zaproszonych gości z Łodzi, czy Warszawy, którzy jako prelegenci zajęli się istotnymi tematami związanymi z funkcjonowaniem urzędów.

  Jakie poruszano tematy?

  Przysposobienie dziecka w prawie polskim, uznawanie postanowień o adopcji orzekanych przez organy państw obcych czy praktyczne stosowanie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie uproszczeń wymogów dotyczących przedkładania określonych dokumentów urzędowych w krajach Unii Europejskiej - to tylko niektóre z poruszanych tematów.

  - Grupa urzędników Urzędu Stanu Cywilnego nieustannie podlega szkoleniu. Wszystko z uwagi na wciąż zmieniające się przepisy prawa i dostosowywanie technologii do wymogów XXI wieku - komentuje Bożena Hutkowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnowie Podgórnym.

  Takowe spotkania od lat odbywają się właśnie w Tarnowie Podgórnym i są jednocześnie okazją do promocji naszych terenów - mowa tutaj zarówno o aspektach ekonomicznych, ale także o pięknie otaczającej nas natury, którą pokazujemy przyjezdnym urzędnikom.


  JZ