Polska Anglia

    Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Jak głosowanie przebiegało w Gminie Tarnowo Podgórne

    Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Jak głosowanie przebiegało w Gminie Tarnowo Podgórne

    FREKWENCJA:

    Krajowa: 45,61% (dane z 99,31% obwodów)
    Wielkopolska: 44,86%
    Gmina Tarnowo Podgórne: 59,75%

    Poszczególne Obwodowe Komisje Wyborcze w Gminie Tarnowo Podgórne:

    1. Szkoła Podstawowa nr 1 im Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym (część sołectwa Tarnowo Podgórne): frekwencja 58,33%
    2. Świetlica Wiejska w Lusowie (sołectwo Lusowo): frekwencja 64,73%
    3. Hala Sportowa OSiR w Przeźmierowie (część sołectwa Przeźmierowo): frekwencja 61,96%
    4. Świetlica Wiejska w Jankowicach (sołectwa Ceradz Kościelny, Jankowice, Rumianek): frekwencja 45,70%
    5. Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Baranowie (sołectwo Baranowo): frekwencja 65,16%
    6. Hala Sportowa OSiR w Przeźmierowie (sołectwo Wysogotowo oraz część sołectwa Przeźmierowo): frekwencja 56,26%
    7. GOK SEZAM w Tarnowie Podgórnym (część sołectwa Tarnowo Podgórne): frekwencja 54,76%
    8. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym (sołectwa Góra, Kokoszczyn i część sołectwa Tarnowo Podgórne): frekwencja 62,42%
    9. Hala Sportowa OSiR w Przeźmierowie (część sołectwa Przeźmierowo): frekwencja 60,56%
    10. Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Baranowie (sołectwo Chyby): frekwencja 75,37%
    11. Świetlica Wiejska w Batorowie (sołectwo Batorowo i Swadzim): frekwencja 53,59%
    12. Szkoła Podstawowa w Lusówku (sołectwo Lusówko w tym wsie Lusówko, Otowo): frekwencja 63,11%
    13. Szkoła Podstawowa w Lusówku (sołectwo Sierosław): frekwencja 53,22%
    14. Świetlica Wiejska w Sadach (sołectwo Sady): frekwencja 57,77%

    Łącznie we wszystkich Obwodowych Komisjach Wyborczych w Gminie Tarnowo Podgórne osób uprawnionych było 20 236. Komisje wydały 12 092 kart do głosowania, z czego mieszkańcy oddali 12 018 głosów ważnych.

    WYNIKI:

    Krajowe:
    Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: 45,57%
    Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N ZIELONI: 38,29%
    Komitet Wyborczy WIOSNA Roberta Biedronia: 6,04%
    Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY: 4,55%
    Komitet Wyborczy Wyborców KUKIZ'15: 3,70%
    Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS: 1,24%
    Komitet Wyborczy Wyborców Polska Fair Play BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI: 0,54%
    Koalicyjny Komitet Wyborczy POLEXIT - KOALICJA: 0,06%
    Komitet Wyborczy Jedność Narodu: 0,02%

    Okręg Wyborczy nr 7 (Wielkopolska):
    Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N ZIELONI: 43,25%
    Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: 38,39%
    Komitet Wyborczy WIOSNA Roberta Biedronia: 7,80%
    Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY: 4,67%
    Komitet Wyborczy Wyborców KUKIZ'15: 4,29%
    Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS: 1,60%

    Gmina Tarnowo Podgórne:
    Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N ZIELONI: 58,05% (6976 głosów)
    Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: 23,74% (2853 głosów)
    Komitet Wyborczy WIOSNA Roberta Biedronia: 9,24% (1111 głosów)
    Komitet Wyborczy Wyborców KUKIZ'15: 3,99% (479 głosów)
    Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY: 3,82% (459 głosów)
    Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS: 1,16% (140 głosów)

    KTO ZDOBYŁ NAJWIĘCEJ GŁOSÓW W GMINIE TARNOWO PODGÓRNE?

    Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N ZIELONI:
    Ewa Kopacz: 3417 głosów
    Marcin Bosacki: 886 głosów
    Leszek Miller: 826 głosów

    Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:
    Zdzisław Krasnodębski: 1594 głosy
    Szymon Szynkowski Vel Sęk: 376 głosów
    Joanna Lichocka: 340 głosów

    Komitet Wyborczy WIOSNA Roberta Biedronia:
    Sylwia Spurek: 703 głosy
    Dariusz Standerski: 97 głosów
    Katarzyna Ueberhman: 89 głosów

    Komitet Wyborczy Wyborców KUKIZ'15:
    Marek Jurek: 299 głosów
    Błażej Parda: 41 głosów
    Joanna Kosmalska: 35 głosów

    Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY:
    Piotr Liroy - Marzec: 352 głosy
    Anna Krystowska: 19 głosów
    Anna Bryłka: 19 głosów

    Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS:
    Waldemar Witkowski: 62 głosy
    Anna Wachowska - Kucharska: 21 głosów
    Paulina Nowak: 14 głosów

     

    JZ (info: Państwowa Komisja Wyborcza)