Polska Anglia

  Wstęga w Kimball przecięta

  Wstęga w Kimball przecięta
  Wstęga w Kimball przecięta
  Wstęga w Kimball przecięta
  Wstęga w Kimball przecięta
  Wstęga w Kimball przecięta
  Wstęga w Kimball przecięta

  14 września, punktualnie o 10.00, nastąpiło oficjalne otwarcie fabryki Kimball Electronics Poland w Tarnowie Podgórnym.

  Na uroczystość, obok polskiego i amerykańskiego zarządu firmy, przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele wykonawcy, pracowni architektonicznej, firm sąsiadujących z Kimball Electronics Poland. Naszą Gminą reprezentowali Wójt Gminy Tadeusz Czajka wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Ewa Noszczyńska – Szkurat.

  W trakcie uroczystości wyróżniono osoby szczególnie zaangażowane w tworzenie fabryki w Tarnowie Podgórnym. A po krótkich przemówieniach nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi.

  ARz

   

  Firma Kimball Electronics Poland kupiła i przeznaczyła pod inwestycję teren o powierzchni 5 ha, przy trasie nr 92, naprzeciwko firmy MAN. Budowa przeprowadzona jest w dwóch etapach: I – budowa budynków o powierzchni 10 000 m2, II – ewentualne rozbudowanie o kolejne 3-5.000 m2.

  Właśnie zakończono pierwszy etap prac: koniec prac budowlanych nastąpił na przełomie czerwca i lipca 2009 r., a  rozpoczęcie produkcji - wrzesień 2009 r. Wartość inwestycji to ok. 21 mln EUR.

  Teren został zakupiony od osób prywatnych, w planach zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczony pod działalność gospodarczą. Gmina Tarnowo Podgórne pośredniczyła w kontaktach z podmiotami zapewniającymi media, np. energia oraz w kontaktach z GDDKiA. Gmina – na zasadach określonych w podpisanym porozumieniu – poniesie część kosztów zakupu terenów pod dojazd do nieruchomości.

  Do nowej fabryki zostanie w pierwszej kolejności przeniesiona produkcja wykonywana dotychczas w zakładach w Walii, a w do końca 2011 planowane jest ostateczne przeniesienie produkcji realizowanej dotychczas w zakładzie przy ul. Marcelińskiej w Poznaniu. W fabryce w Sadach produkowane będą przede wszystkim produkty dla przemysłu motoryzacyjnego (elektroniczne wspomaganie układów kierowniczych) i przemysłu medycznego (z obszaru diagnostyki). Jest to sprzęt wymagający dużej precyzji i doświadczenia podczas procesu produkcji.

  Porozumienie określające warunki realizacji inwestycji zostało zawarte w dniu 28 maja 2008 r. pomiędzy Gmin Tarnowo Podgórne a firmą Kimball Electronics Poland Sp. z o.o. Podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego miało miejsce 13 października 2008 r.