Polska Anglia

  Teatr w Każdej Wiosce: Zapraszamy na teatralne widowisko

  Teatr w Każdej Wiosce: Zapraszamy na teatralne widowisko

  „Przestrzenie bliskie i dalekie” to hasło 17. edycji projektu Teatr w Każdej Wiosce. Podczas dwudniowego finału zobaczymy aż 11 spektakli grup z Baranowa, Batorowa, Ceradza Kościelnego, Kokoszczyna, Lusowa, Lusówka, Przeźmierowa, Rumianka, Sadów, Sierosławia i Tarnowa Podgórnego.

  PROGRAM: 11 maja 2019, godz. 10.00, Centrum Kultury Przeźmierowo

  Grupa Teatralna z Lusówka
  „Lunonauci” Szymon Bojdo, Adrianna Mańczak – Rogoża;
  reżyseria Adrianna Mańczak – Rogoża
  Spektakl grupy z Lusówka zrodził się z potrzeby opowiadania przez dzieci snów. Wybraliśmy sny Weroniki, Ali, Kasi i Kaliny, by wokół nich zbudować opowieść o Senni, o krainie, „gdzie nie wchodzą ludzie dzienni”. W ten sposób powstał spektakl Lunonauci - o dziecięcych lękach i okrywaniu potrzeb, które się za nimi kryją.

  Grupa Teatralna z Batorowa
  „Doskonały świat” scenariusz i reżyseria Michał Kokorzycki
  W opisanym przez liczby zakątku perfekcyjnie ułożonego świata nie ma miejsca na niespodzianki. Nad całością czuwa Profesor, a jego pomocnicy wykonują ścisłe określone zadania. Harmonia ta zostaje zakłócona przez tajemnicze znikniecie „siódemki”, a skutki mogą być nieprzewidywalne. Bo czy doskonałość jest naprawdę tym, czego pragną ludzie?

  Grupa Teatralna z Przeźmierowa
  „Astra” Karolina I. Kaleta; reżyseria Katarzyna Grajewska
  Dziewczynka interesuje się astronomia, obserwuje gwiazdy i księżyc przez teleskop. Pewnej nocy do jej okna puka Syriusz. Dzięki niemu Agata, zwana Astra, odbędzie niezwykła podróż w kosmos. Pozna Oriona, Gwiazdę Polarna, Białe Karły i Czarna Dziurę. Nauczy Syriusza, czym naprawdę jest przyjaźń. Ale paradoksalnie ta podróż w przestworza pomoże jej lepiej zrozumieć własna rodzinę.


  Grupa Teatralna z Lusowa
  „A niech to Ges kopnie” M. Guśniowska; reżyseria Agnieszka Wróblewska
  To nie będzie kolejna historia dla małych dzieci. To historia poważna tak, jak poważne jest życie. Opowiada o losie gęsi, która pomimo depresji, naiwnie i ślepo wierzy w to, ze ów sens życia odnajdzie. Czy to się uda? Czy na swej życiowej drodze spotka kogoś, kto jej pomoże?

  Grupa Teatralna z Baranowa
  „Baśń o Grającym Imbryku” Marta Guśniowska; reżyseria Izabela Buksa
  Co , poza praca, może dziać się w kuźni, warsztacie szewskim czy sklepie? Czy m(M )ucha może się zakochać? Co łączy k(K)owala z sz(Sz)ewcem, k(K)upcem i h(Hrabia)? Czy przestrzenie mogą być magiczne? Co w końcu z tymi postaciami i miejscami ma wspólnego g(G)rający- i(I)mbryk?

  Grupa Teatralna z Kokoszczyna
  „Obce czy bliskie?” scenariusz i reżyseria Maciej Woźniak
  Jak było w szkole? Lekcje zrobione? Cisza mi tam! Z tej rzeczywistości przenosimy się w inny, ale zarazem nasz codzienny świat; świat, który towarzyszy nam na każdym kroku i coraz bardziej nas pochłania. W tej przestrzeni łatwo kogoś skrzywdzić, samemu się zatracić. Umiejętnie poruszając się w niej, można wiele zyskać. Wiecie już, gdzie się udajemy?

   

  PROGRAM: 12 maja 2019, godz. 10.00, Centrum Kultury Przeźmierowo

  Grupa Teatralna z Ceradza Kościelnego
  „Zaginiona” scenariusz i reżyseria Anna Kasperek - Kandulska
  Zaginęła dziewczyna. Koledzy ruszają jej na ratunek. Wpadają, dosłownie, do dziwnego świata. A tu: władza, alchemia, szpiedzy, błazen, więzienie... Czekajcie na finał i wypatrujcie białej rękawiczki!

  Grupa Teatralna z Rumianka
  „ Potwory kontra potwory” scenariusz i reżyseria Grzegorz Babicz
  To dwa światy? Dwa spojrzenia? Kto ma racje? Świat się zmienia! Kim się staje? Cos powtarzam?! Czy odtwarzam, może stwarzam! Wiedza, siła! Poniżenia?! Ciągłe krzyki! Doświadczenia! Nowe świata odkrywanie?! Zmiany strony, strofowanie! O co nam w tym wszystkim chodzi?

  Grupa Teatralna z Sadów
  „Ogniwa zagubionej przestrzeni” scenariusz i reżyseria Katarzyna Romańska
  Przestrzeń może być wszystkim. Miejscem odkrytym lub nieznanym, ogromnym i niezmierzonym lub ograniczonym i ciasnym. Nasz spektakl to impresja_ przestrzeni, które stworzyliśmy w wyobraźni i przełożyliśmy na poetycka formę teatralna. W jednej chwili dzięki temu poczujecie zapach bryzy morskiej, wpłyniecie pod serce mamy i znajdziecie się we śnie.

  Grupa Teatralna z Sierosławia
  „Z rodzina nie tylko na zdjęciu najlepiej” scenariusz i reżyseria Joanna Witczak
  Na fotografii rodzinnej prezentują się nieskazitelnie, usta rozciągają w uśmiechu, stoją wyprostowani, każdy na właściwym miejscu, ot - rodzinna sielanka. Jednakże ich gość, przybysz z odległej planety, odkrywa, ze pozy do zdjęcia są wystudiowane, uśmiechy przyklejone, a bliskość wykreowana na potrzebę sytuacji. Postanawia to naprawić, przy okazji rozsadzając stereotypy, ciążące na każdym członku rodziny.

  Grupa Teatralna z Tarnowa Podgórnego
  „Nad i pod kałuża” Magdalena Mrozińska; reżyseria Anna Dzięcioł
  Maryla czuje się zagubiona i samotna. Po śmierci mamy wychowuje ja kategoryczna i oschła ciotka Berta. Wymaga od siostrzenicy, by była posłuszna i dobrze się uczyła. To, wg niej, jedyny klucz do sukcesu. Maryla ma swoje marzenia, plany, ale boi się o nich mówić. W dniu swoich 12 urodzin wskakuje do kałuży. Jaka tajemnice odkryje po drugiej stronie kałuży i co zmieni się w jej życiu? Zobaczymy.

   

  JZ (info: Tarnowa Kultura)