Polska Anglia

  Tarnowo Biznesowo: Co nowego w TCWP?

  Tarnowo Biznesowo: Co nowego w TCWP?

  Tarnowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości zaprasza na bezpłatne dyżury radcy prawnego, bezpłatne konsultacje księgowe, a także na szkolenie Storytelling w biznesie. Poznajcie szczegóły.

  Bezpłatny dyżur radcy prawnego

  Już 17 kwietnia (środa) w godzinach 15:30 - 17:30 w budynku C, pokoju 11 Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne odbędzie się bezpłatny dyżur eksperta - radca prawny. Dyżur skierowany jest do przedsiębiorców działających na terenie gminy Tarnowo Podgórne, osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej ale także wszystkich chcących założyć własny biznes. Dyżur eksperta obejmować będzie:

  • Opiniowanie umów i innych dokumentów w obrocie gospodarczym,
  • Doradztwo w bieżących sprawach z zakresu prawa gospodarczego i handlowego
  • Bieżące doradztwo w zakresie prawa pracy.

  Storytelling w biznesie

  W środę 17 kwietnia w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne odbędą się wyjątkowe warsztaty STORYTELLING w biznesie, czyli jak tworzyć historie, które sprzedają twój produkt i twoją markę.

  Podstawowe tematy, jakie poruszone będą podczas cyklu trzech zajęć to między innymi: tworzenie historii na potrzeby biznesu w firmie, archetypy storytellingowe, jak opowiadać historie, aby zdobywać klientów, a także jak firmy opowiadają historie.

  To pierwsze z cyklu trzech spotkań, które odbędą się w ramach szkolenia. Warsztaty poprowadzi Michał Lisiecki, ArtOfSal. Jedna grupa szkoleniowa weźmie udział w trzech warsztatach. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach, w celu rezerwacji miejsca, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu (61) 89 59 242 lub mailowy kontakt@tarnowo-podgorne.pl. Liczba miejsc jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje dot. szkolenia znaleźć można na stronie internetowej www.tcwp.pl.

  Darmowy dyżur księgowej

  29 kwietnia w godzinach od 16:00 do 18:00 w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne, ul. Poznańska 94, budynek C, pokój nr 11, odbędzie się bezpłatny dyżur księgowej. Konsultacje skierowane są do przedsiębiorców oraz osób prowadzących działalność gospodarczą i obejmują takie tematy jak:

  • wybór formy opodatkowania, zmiana formy opodatkowania, obowiązki ewidencyjne i podatkowe w zakresie podatku dochodowego,
  • obowiązki przedsiębiorcy w związku ze sprzedażą na rzecz osób fizycznych - kasa fiskalna, sprzedaż wysyłkowa,
  • obowiązki przedsiębiorcy w zakresie ubezpieczeń społecznych ZUS,
  • obowiązki przedsiębiorcy w zakresie podatku VAT w związku z obrotem krajowym i wewnątrzwspólnotowym,
  • obowiązki przedsiębiorcy w związku z zatrudnieniem pracownika na umowę o pracę i umowy cywilnoprawne (zlecenia, o dzieło) oraz wymogi przy zatrudnieniu obcokrajowców.

   

  JZ