Polska Anglia

  Spotkanie z autorką kryminału "Polichromia"

  Spotkanie z autorką kryminału "Polichromia"

  Kryminał z Wysogotowa

  Joanna Jodełka pochodzi z Siedlec. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i zamieszkała na stałe w Wysogotowie.

  Czasami pozuje do zdjęć, najchętniej w stylu retro, komponuje menu w pewnej poznańskiej restauracji, przechadza się po hotelu, ale kiedy wszystkie światła gasną, a goście spokojnie śpią... knuje. Inspiracją jest dla niej sztuka, ikonografia, a przede wszystkim osoby, z którymi się spotyka na co dzień. Obserwacja na pozór zwyczajnego życia i zwyczajnych ludzi stały się bodźcem do napisania pierwszego kryminału pt. Polichromia.

  W willi na poznańskim Sołaczu zostaje popełnione morderstwo. Ofiarą pada samotnie mieszkający emerytowany konserwator zabytków. Fakt, iż morderstwo popełniono w jednej z najdroższych dzielnic Poznania, a także brak potencjalnych podejrzanych i motywów oraz zagadkowe napisy odnalezione przy zmarłym wróżą trudne i zagadkowe śledztwo...Wkrótce ginie kolejny mężczyzna. Sposób, w jaki zostaje zabity, i kolejne łacińskie zwroty sugerują, że mordercą może być ta sama osoba. Detektywi (Maciej Bartol i Piotr Lentz) za wszelką cenę starają się znaleźć związek między obiema ofiarami. Dokładna analiza zagadkowych sentencji daje detektywom podstawy, by przypuszczać, że wkrótce morderca znów da o sobie znać. Dzięki pomocy tłumaczki symboliki chrześcijańskiej, Magdaleny Walichnowskiej, policjanci odnajdują wskazówki do rozwiązania zagadki. Jednocześnie, poza komplikacjami w śledztwie, zmagają się z osobistymi, życiowymi problemami.

  Najbliższe spotkanie autorskie z Joanną Jodełką odbędzie się 22 kwietnia o godz. 18:00 w Księgarni Bookarest w Starym Browarze w ramach Festiwalu Książki POPLIT.