Polska Anglia

  Poznaj Tarnowskie Lwy.

  Poznaj Tarnowskie Lwy.

   

  >> zobacz reportaż o Tarnowskich Lwach - kliknij tutaj

   

  Po raz 18. w historii, a 15. w sali GOK SEZAM odbyło się Spotkanie Noworoczne. Na zaproszenie Wójta Tadeusza Czajki i Przewodniczącego Radu Gminy Grzegorza Leonharda odpowiedzieli Posłowie na Sejm RP: Waldy Dzikowski i Tadeusz Dziuba, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek i Starosta Poznański Jan Grabkowski, a  także burmistrzowie i wójtowie. Przybyli przedstawiciele wielkopolskich i miejskich służb mundurowych oraz najważniejszych wielkopolskich instytucji i urzędów oraz przedsiębiorcy, reprezentanci lokalnych grup, stowarzyszeń i duchowieństwa.

   

  Spotkanie prowadził Tadeusz Zwiefka, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Wieczór rozpoczął koncert chóru i orkiestry Samorządowej Szkoły Muzycznej pod dyrekcją Pawła Joksa. 

   

  Następnie głos zabrał Wójt Tadeusz Czajka. Przypomniał, że 2015 rok poświęcony jest obchodom 25-lecia samorządności. Podkreślił, że przez ćwierć wieku, dzięki zaangażowaniu mieszkańców  i przedsiębiorców, staliśmy się jednym z najlepszych samorządów w Polsce. Wójt porównał naszą Gminę do rozpędzonej machiny, która dzięki energii mieszkańców i przedsiębiorców prze do przodu. Dotychczasowe sukcesy naszej Gminy  są dobrym wyznacznikiem kierunku dalszego rozwoju.

   

  Spotkania Noworoczne to forma podziękowania za wspólną pracę na rzecz naszej społeczności. Po raz siódmy, doceniając to zaangażowanie, Wójt przyznał nagrody „Tarnowski Lew”. W tym roku otrzymali je:

  - Mariola i Paweł Judkowiakowie za prowadzenie z sukcesem firmy rodzinnej Budmar – Centrum Klinkieru i Dachówek,

  - Violetta Kowalczyk, Prezes firmy Metalmex, za umiejętne łączenie biznesu ze sztuką,

  - firma Schattdecor sp. z o.o. za innowacyjność na rzecz ochrony środowiska,

  - Jacek Guner, Wiceprezes Zarządu Strauss Cafe Poland jako polski manager zagranicznej marki.

   

  Część oficjalną zakończył noworoczny toast Przewodniczącego Rady Gminy Grzegorza Leonharda.

  ARz