Polska Anglia

  Pogotowie Ratunkowe całą dobę w naszej Gminie!

  Pogotowie Ratunkowe całą dobę w naszej Gminie!

  Podstacja Pogotowia Ratunkowego rozpoczęła swoją działalność  w Tarnowie Podgórnym. Stało się to możliwe dzięki staraniom Wójta Gminy Tarnowa Podgórnego Tadeusza Czajki i przy wsparciu Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka.  Gmina Tarnowo Podgórne na potrzeby Podstacji udostępniła pomieszczenia w Strażnicy przy ul. Słonecznej.

  Dotychczas mieszkańcy naszej gminy mogli liczyć na pomoc lekarzy z ul. Rycerskiej z Poznania. Teraz 24-godzinne dyżury w Tarnowie Podgórnym pełnią 3-osobowe zespoły ratowników gotowych do pomocy w wypadkach i sytuacjach zagrożenia życia. Dojazd do chorego skróci się co najmniej o 15 minut, co jest bardzo ważne wtedy, gdy liczy się każda sekunda.

  Jesteśmy gotowi do natychmiastowego działania. Możemy także nieść pomoc  poza granicami Gminy Tarnowo Podgórne, mieszkańcom gmin Rokietnica i Dopiewo. Pragnę jednak podkreślić, że w naszej Podstacji nie będą udzielane porady ambulatoryjne, ani przyjmowane zgłoszenia wizyt domowych. W takich przypadkach należy kontaktować się z lekarzami pierwszego kontaktu – przypomina p.  Ewa Adamczyk, kierownik  zespołu ratowniczego w Tarnowie Podgórnym, ratownik  z 17-letnim stażem w pogotowiu.

  Nie zmieniły się telefony alarmowe. Tak jak dotychczas pod numerem 061 866 00 66 przyjmowane są zgłoszenia o konieczności pomocy doraźnej, a pod bezpłatnym 999 - zgłoszenia wypadków.