Polska Anglia

  Podziękowaliśmy strażakom z okazji ich święta

  Podziękowaliśmy strażakom z okazji ich święta
  Podziękowaliśmy strażakom z okazji ich święta
  Podziękowaliśmy strażakom z okazji ich święta

  W środę (8 maja) w samo południe Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka spotkał się z przedstawicielami jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu naszej Gminy. Okazją do tego spotkania był obchodzony co roku 4 maja Dzień św. Floriana, patrona strażaków.

  - Bycie strażakiem dzisiaj to wciąż niezwykłe wyzwanie, zaszczyt, ale też i obowiązek – mówił Wójt Tadeusz Czajka.

  By nadążyć za współczesnymi wyzwaniami i zagrożeniami strażacy muszą nieustannie pracować nad sobą i doskonalić swoje umiejętności. Wójt podkreślił, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu i poświęceniu w służbie, przy wsparciu Gminy w zakresie wyposażania w najwyższej klasy sprzęt ratowniczy gwarantujący skuteczne, i co ważniejsze, bezpieczne działanie ochotników, nasze jednostki są dziś jednostkami nowoczesnymi i cieszącymi się społecznym zaufaniem wśród mieszkańców, a także uznaniem wśród kolegów z jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Jak podczas wszystkich obchodów Dnia Strażaka, Wójt wręczył druhom upominki mające praktyczne zastosowanie w czasie wypełniania ich obowiązków. W tym roku były to wiertarka, walizki narzędziowe oraz myjka ciśnieniowa. Każda jednostka otrzymała również album „W jedności siła” wydany w 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Taki sam album z serdecznymi podziękowaniami od Wójta otrzymał również druh Marian Walczak, wieloletni naczelnik oraz prezes jednostki OSP w Lusowie. W trakcie spotkania druhowie podzielili się z Wójtem swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi ich codziennej służby i pracy.

  Kończąc to miłe spotkanie Wójt życzył wszystkim druhnom i druhom, aby mieli jak najmniej pracy i aby pełniona przez nich służba przynosiła  satysfakcję z dobrze wypełnionych obowiązków i ludzką wdzięczność.

   

  JZ (info: Andrzej Goszczyński)