Polska Anglia

  Otwarcie Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie

  Otwarcie Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie
  Otwarcie Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie

  Zapraszamy na uroczystość otwarcia Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie, która odbędzie się w niedzielę, 28 grudnia 2008 roku.

  O 13.00 w lusowskim kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Powstańców Wielkopolskich celebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka.

  Po Mszy - procesja na lusowski cmentarz i uroczystości przy grobie Naczelnego Dowódcy Powstania Wielkopolskiego generała Józefa Dowbora Muśnickiego.

  Oficjalne otwarcie i poświęcenie nowego budynku Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie oraz wręczenie przez Wójta Gminy Tadeusza Czajkę kluczy kustosz muzeum Annie Grajek

  Oprawę muzyczną uroczystości zapewnia 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana im. Generała Józefa Dowbora Muśnickiego z Międzyrzecza oraz Orkiestra Polskich Wojsk Lotniczych z Poznania

  Wśród zaproszonych gości sa m.in. Marszałek Wielkopolski Marek Woźniak, Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek, Ekonom Archidiecezji Poznańskiej Ksiądz Kanonik Henryk Nowak, zarząd i członkowie Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Dowbora Muśnickiego.

  Z racji planowanych uroczystości ul. Ogrodowa w tym dniu, w godz. 7.00 -17.00 będzie zamknięta. Został zorganizowany objazd, który zaznaczono na poniższej mapce.