Polska Anglia

  Nasze kluby z dofinansowaniem w ramach programu KLUB [SZCZEGÓŁY]

  Nasze kluby z dofinansowaniem w ramach programu KLUB [SZCZEGÓŁY]

  Znamy wyniki naboru w ramach Rządowego Programu „KLUB” – edycja 2019! Wśród małych i średnich klubów z dotacją znalazły się kluby z Gminy Tarnowo Podgórne.

  Rządowy Program „KLUB” – edycja 2019 rozstrzygnięta! Ministerialne dofinansowanie trafi do 3 732 małych i średnich klubów sportowych. W bieżącym roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel ponad 41 mln zł.

  Sport powszechny to fundament spójnej piramidy szkoleniowej. Dlatego tak ważne są inicjatywy ukierunkowane na aktywizację dzieci i młodzieży, takie jak Rządowy Program KLUB, dzięki któremu tysiące podmiotów w Polsce otrzymuje bezpośrednie wsparcie finansowe. Dziś rozstrzygnęliśmy czwartą edycję tego projektu, w ramach którego w latach 2016-2019 podpiszemy łącznie blisko 13 000 umów dotacyjnych z klubami z terenu całego kraju. Cieszę się, że z ministerialnych przedsięwzięć korzysta coraz więcej młodych Polaków – powiedział minister Witold Bańka.

  Wsparciem w ramach Rządowego Programu „KLUB” – edycja 2019 objętych zostanie blisko 155 tys. dzieci i młodzieży oraz 7,2 tys. trenerów. Otrzymane dofinansowanie można przeznaczyć na organizację obozu sportowego, zakup sprzętu oraz wynagrodzenie dla szkoleniowców.

  Które kluby otrzymały dofinansowanie?

  • Uczniowski Klub Sportowy "ORKAN" w Przeźmierowie (dofinansowanie: 10 000 zł)
  • Uczniowski Klub Sportowy Baranowo (dofinansowanie: 15 000,00 zł)
  • Tenisowy Klub Sportowy KROS w Tarnowie Podgórnym (dofinansowanie: 10 000 zł)
  • Uczniowski Klub Sportowy "BŁYSKAWICA" w Tarnowie Podgórnym (dofinansowanie: 10 000 zł)

   

  JZ (info: Ministerstwo Sportu i Turystyki)