Polska Anglia

  Na zdrowie!

  Na zdrowie!

  7 lutego - ZAĆMA: Oko na seniorów - wykład otwarty

  Ludzkie oko jest jednym z najważniejszych narządów zmysłów, który dostarcza blisko 80 proc. informacji o otoczeniu. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i systematyczne badanie jego stanu. Narząd wzroku należy kontrolować przynajmniej raz w roku odwiedzając okulistę, a nie tylko zakłady optyczne, w których zamawiamy okulary.

  Ma to związek z koniecznością obserwacji ewentualnego postępu chorób, które mogą się pojawić w miarę upływu lat, a nie wymagają jeszcze zabiegu operacyjnego jak jaskra, zaćma czy zwyrodnienie plamki. Im wcześniej takie schorzenia zostaną zdiagnozowane, tym łatwiej będzie można ustalić plan działania, aby chronić wzrok. Bo jak powszechnie wiadomo profilaktyka jest znacznie tańsza od leczenia.

  Zapraszamy seniorów oraz mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne na otwarte wykłady o objawach, czynnikach ryzyka oraz sposobach leczenia zaćmy, która może rozwijać się powoli przez bardzo długi czas, przez co nie każdy odpowiednio szybko potrafi dostrzec jej symptomy.

  7 lutego o godzinie 12.00 i 17.00 w Pałacu Jankowice odbędą się dwa spotkania poświęcone tej tematyce. Poprowadzi je Andrzej Siwek – ekspert w dziedzinie okulistyki.  Wstęp na wykłady jest wolny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.seniorzytp.pl, pod numerem telefonu: 61 10 10 402 oraz w biurze Tarnowskiego Centrum Senioralnego (Pałac Jankowice, pok. 14) lub kliknij tutaj i przeczytaj.

   

  8 lutego - bezpłatna cytologia w Przeźmierowie

  Rak szyjki macicy jest bardzo podstępny i w pierwszym okresie przebiega bez niepokojących objawów. Polska jest wśród krajów o najwyższej zachorowalności na ten rodzaj nowotworu. Jego rozpoznanie jest możliwe tylko dzięki cytologii. To bezpieczne i bezbolesne badanie, które pozwala na wykrycie nie tylko wczesnych postaci tego nowotworu ale także stanów przednowotworowych oraz innych zmian na szyjce macicy (nadżerki, stany zapalne), które nieleczone mogą doprowadzić do jego powstania. To bardzo ważne, aby badanie cytologiczne wykonywać regularnie, gdyż tylko taka cytologia może wykryć raka szyjki macicy we wczesnym stadium, co daje prawie 100% szansę na jego wyleczenie. Zapraszamy na badania w ramach Programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy w ramach NFZ. Wszystkie testy wykonywane są przez wysoce wykwalifikowaną i przeszkoloną położną, a niepokojące wyniki kierowane są do szybkiej dalszej diagnostyki i leczenia.

  Badania odbędą się 8 lutego od godz. 14.00 – 18.00 w MED-LUX przy ul. Rynkowej 63 w Przeźmierowie. Zapraszamy wszystkie Panie w wieku 25 do 59 lat, które nie miały wykonywanej cytologii w ramach NFZ w czasie ostatnich 3 lat.  

  Zapisy pod nr telefonu 518 225 812 lub 61 8163 900.

   

   

  ARz