Polska Anglia

  List intencyjny podpisany w Cologno al Serio

  List intencyjny podpisany w Cologno al Serio

  Delegacja pod wodzą Wójta Tadeusza Czajki gościła we włoskiej gminie Cologno al Serio na początku września. Głównym celem wyjazdu było podpisanie wspólnego listu intencyjnego pomiędzy naszymi gminami. W myśl zawartych w tym dokumencie zapisów współpraca będzie rozwijać się m. in. w obszarach kultury, sportu, edukacji i wymiany młodzieży.

  Przyjaźń z Cologno zapoczątkowało spotkanie w 2007 roku Wójta Tadeusza Czajki z Przewodniczącym Komitetu do Spraw Partnerstwa Petro Legramanti w Ukmerge (Litwa), które jest miastem partnerskim naszym i włoskiej gminy. Od tego czasu nasze wzajemne kontakty zacieśniały się coraz bardziej. Reprezentacja włoska uczestniczyła w Dniach Gminy: w ubiegłym roku nauczyciele włoscy prezentowali projekty realizowane w tamtejszych szkołach, a w tym roku zawodnicy brali udział w międzynarodowych zawodach sportowych.

  Tym razem nasza delegacja na zaproszenie Cologno uczestniczyła w uroczystości otwarcia kompleksu sportowego (dwa duże boiska ze sztuczną nawierzchnią wraz z trybunami). Wójt został zaproszony do drużyny „Urzędników", która rozegrała mecz otwarcia z ekipą „Przedsiębiorców". I choć Wójt grał ambitnie na pozycji atakującego, jego drużyna przegrała 2:1.

  Następnym krokiem na drodze formalnego nawiązywania współpracy będzie podpisanie aktu partnerstwa. Zgodnie z planem nastąpi to na uroczystej sesji Rady Gminy podczas przyszłorocznych Dni Gminy.

  ARz