Polska Anglia

  Klucze przekazane – można już mieszkać

  Klucze przekazane – można już mieszkać
  Klucze przekazane – można już mieszkać
  Klucze przekazane – można już mieszkać
  Klucze przekazane – można już mieszkać

  Ponad dwa tygodnie przed zaplanowanym terminem oddano do użytku mieszkania w ramach Gminnego Programu Budowy Mieszkań z Dojściem do Własności. 11 września beneficjenci Programu podpisali stosowne umowy i otrzymali klucze.

  – Gmina uruchomiła program z myślą o tych mieszkańcach, którzy zdaniem instytucji finansowych nie mają wystarczającej zdolności kredytowej. Z drugiej strony natomiast nie spełniają już warunków koniecznych do otrzymania mieszkania komunalnego – powiedział na uroczystości przekazania kluczy Wójt Tadeusz Czajka. – Jest to nasza, samorządowa odpowiedź na potrzeby naszych mieszkańców.

  W ramach Gminnego Programu powstało 18 mieszkań (o powierzchni 47 – 69 m2) wraz z komórkami lokatorskimi, Wybudowano także drogę i parkingi, plac zabaw oraz zagospodarowano teren wokół.

  Program był realizowany poprzez spółkę Tarnowska Gospodarka Komunalna TP-KOM. Budynki zaprojektowała firma AC STUDIO. Umowę z wykonawcą AKBUD-KURANT na budowę I budynku podpisano w czerwcu 2017 r. , a drugiego w październiku 2017 r.

  Gmina rozważa kontynuacje Programu. – Najpierw musimy zbadać zainteresowanie wśród mieszkańców Gminy – mówi Wójt Tadeusz Czajka. – Zbieramy wstępne już deklaracje i na tej podstawie podejmiemy decyzję.

   

  Relacja WTK z uroczystości przekazania kluczy - kliknij tutaj

   

  ARz

  Zgłoszenia osób zainteresowanych udziałem w II edycji Programu przyjmuje Ewa Taciak z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, tel. 61 8959 289, wgn@tarnowo-podgorne.pl.