Polska Anglia

  Dzieci z Ukrainy i Litwy spędziły wakacje w Gminie Tarnowo Podgórne

  Dzieci z Ukrainy i Litwy spędziły wakacje w Gminie Tarnowo Podgórne

  Do naszej Gminy na wakacyjny wypoczynek przyjechały dzieci z naszych gmin partnerskich. Jako pierwsi przybyli młodzi goście z Kamieńca Podolskiego (Ukraina). W dniach 15 – 23 lipca odpoczywali w ośrodku Val di Sol w Lusowie, skąd wyruszali na wycieczki, m.in. po naszej Gminie, do Poznania i innych atrakcyjnych turystycznie miejsc w Wielkopolsce. Koszty ich przyjazdu i pobytu pokrywała Gmina Tarnowo Podgórne.

  - Cieszę się, że dzięki otwartym sercom i wrażliwości naszych przedsiębiorców zapewniamy naszym małym gościom również liczne niespodzianki – podkreśla I Zastępca Wójta Ewa Noszczyńska-Szkurat. – Za to wsparcie serdecznie dziękuję.

  Pobyt zakończyło ognisko pożegnalne, na którym zagraniczni goście zostali obdarowani plecakami i piórnikami, przekazanymi przez firmę PASO. 

  Przypomnijmy, że w czerwcu 2018 r. Wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka oraz Zastępca Mera Kamieńca Vadim Savchuk podpisali oficjalną umowę partnerską pomiędzy samorządami.

  Jednym z namacalnych przejawów tej współpracy są właśnie wakacyjne pobyty dzieci w naszej Gminie  – przypomina Wójt Tadeusz Czajka. Przyjeżdżają do nas dzieci, których rodzice przebywają na froncie wojennym, na wschodniej granicy Ukrainy, dlatego bardzo nam zależy, by czas spędzony w Polsce przyniósł radość i wytchnienie.

  Na przełomie lipca i sierpnia również do Lusowa przyjechała grupa dzieci z Solecznik (Litwa) – byli to uczniowie tamtejszego Polskiego Gimnazjum im. Śniadeckich. Dzieci spędziły dwa tygodnie zwiedzając, bawiąc się i wypoczywając. Oczywiście nie zabrakło prezentów – wyprawkę szkolną ufundowała firma Herlitz. Ich wypoczynek odbywał się w ramach projektu „Lato z Polską”, realizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”.

   

  ARz