Polska Anglia

Druga edycja Mistrzostw Wielkopolski Karate za nami

W minioną sobotę (6 kwietnia) Tarnowo Podgórne ponownie było gospodarzem Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Karate, które odbyły się w Ośrodku Sportu i Rekreacji. Do rywalizacji stanęło łącznie 250 zawodników, którzy przyjechali z terenów Wielkopolski, Lubuskiego, Zachodniopomorskiego oraz Kujawskiego.

Zawody rozgrywane były na pięciu planszach w konkurencjach indywidualnych: kihon, kata i kumite, we wszystkich kategoriach wiekowych zaczynając od 5-latków do kategorii "oldboy".

Reprezentacja KKT "Orzeł" okazała się najliczniejszą grupą spośród wszystkich klubów biorących udział w tegorocznej imprezie - liczyła 57 zawodników, którzy łącznie wywalczyli aż 24 medale.

Złote krążki otrzymali: Julia Rybińska, Dominika Tęczyńska, Aleksandra Mermela, Oliwia Janowiak oraz Cyprian Święch.
    Srebrne medale wywalczyli: Milena Sokołowska, Adam Chojnowski, Aleksandra Mermela, Natalia Prewicz, Agata Kabus, Gabriela Janowiak oraz Michał Tomczak.
    Na trzecim stopniu podium uplasowali się następujący zawodnicy: Piotr Anioła, Antonina Weyna, Magdalena Tęczyńska, Ignacy Laskowski, Bartosz Wlazły, Anna Górska, Natalia Prewicz, Oliwia Janowiak, Marta Ciszak, Cyprian Święch, Szymon Goździak oraz Marianna Kowalska.

IV miejsce w kata wywalczył Mateusz Chojnowski.

JZ (info: KKT "Orzeł")