Polska Anglia

  Wymień swoje książki

  Wymień swoje książki

  Wszystkich miłośników literatury i podróżowania Centrum Handlowe Auchan Swadzim zaprasza do udziału w akcji „Wymień swoje książki”. 22 i 23 lipca będzie można spotkać się z podróżnikiem Markiem Fiedlerem, wziąć udział w warsztatach przybliżających zabytki i kulturę Wyspy Wielkanocnej oraz uzupełnić swoją biblioteczkę podczas akcji wymiany książek. Wstęp wolny!

  Wyspa Wielkanocna mieszcząca się na Oceanie Spokojnym jest celem wypraw wielu podróżników. Ich zainteresowanie budzą przede wszystkim wielkie kamienne posągi, przedstawiające głowy – Moai. W najbliższy weekend w Centrum Handlowym Auchan Swadzim polski podróżnik Marek Fiedler opowie o wyjątkowej kulturze, zwyczajach i krajobrazie Wyspy Wielkanocnej. Gość zaprezentuje również swoją najnowszą książkę pt. „Mała wielka Wyspa Wielkanocna”.

  Spotkaniu będzie towarzyszyła inauguracja akcji wymiany książek w Centrum Handlowym Auchan Swadzim. W pasażu galerii handlowej stanie biblioteczka, która pozwoli uzupełnić domowe księgozbiory. Wystarczy przynieść swoje książki, które zalegają na półkach, i wymienić się z innymi miłośnikami czytania. Zasada wymiany jest prosta - można zabrać do domu tyle książek, ile się przyniosło. Pierwszych piętnaście osób, które przyniesie przynajmniej jedną książkę do biblioteczki w dniach 22 i 23 lipca otrzyma w prezencie książkę „Mała wielka Wyspa Wielkanocna” podpisaną przez autora. Pierwsze 200 osób, które przyniesie do strefy wymiany książek minimum jeden tytuł, otrzyma bon rabatowy na zakup dowolnej książki w hipermarkecie Auchan Swadzim i zakładkę do książki.

  Niespodzianki czekają również na najmłodszych miłośników podróży. Będą oni mogli wziąć udział w warsztatach przybliżających kulturę i zwyczaje Wyspy Wielkanocnej. Pod okiem doświadczonych animatorów dzieci wykonają między innymi własne wersje kamiennych posągów – Moai, naszyjniki lei popularne na Polinezji i inne pamiątki z Rapa Nui. Chętni będą mogli wziąć udział także w warsztatach pisma obrazkowego Rongorongo i wykonać zmywalny polinezyjski tatuaż.

  Akcja „Wymień swoje książki” odbędzie się 22 i 23 lipca w godzinach 11.00-18.00 w Centrum Handlowym Auchan Swadzim przy ulicy Św. Antoniego 2 w Swadzimiu. Tytuły, które po jej zakończeniu nie znajdą właściciela, zostaną przekazane Bibliotece Publicznej Gminy Tarnowo Podgórne. Spotkanie z Markiem Fiedlerem odbędzie się 22 i 23 lipca o godzinie 12.00, z kolei warsztaty dla dzieci odbędą się 22 i 23 lipca w godzinach 11.00-18.00. Wstęp wolny.

   

  ARz (info CH Auchan)