Polska Anglia

V Bieg Unijny

W tegorocznej edycji Biegu Unijnego, który tradycyjnie odbył się 1 maja w Przeźmierowie wystartowało blisko 250 osób.

W  kategorii kobiet zwyciężyła Katarzyna Kołaczkowska-Szcześniak (Sklep Biegacza Poznań Polonez). Biegaczka 10-kilometrową trasę wiodąca ulicami Przeźmierowa pokonała w 41 min. 12.486 sek. Na podium stanęły również Karolina Chabros (Sklep Biegacza Poznań) i Ewa Kaczmarek (For Run Team).Wśród mężczyzn tak jak w ubiegłym roku zwyciężył Paweł Tarasiuk uzyskując czas 33 min. 49.222 sek. Drugi na mecie w kat. mężczyzn zameldował się Piotr Tomczyk, a trzeci Przemysław Fornalik (Lwówek Wielkopolski).

Organizatorzy dziękują: C.H. Auchan Swadzim, Centrum Terapii Manualnej z Sierosławia, Teatrowi Nowemu im. T. Łomnickiego w Poznaniu, Centrum fitness Wuef Club z Tarnowa Podgórnego, pracowni Kwiatowe Inspiracje oraz myjni samochodowej z Przeźmierowa za ufundowanie nagród.

Organizatorzy pragną podziękować również wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie, którzy pomagali w obsłudze Biegu Unijnego, Straży Pożarnej i Gminnej z Tarnowa Podgórnego, Policji oraz kibicom, którzy dopingiem wspierali Biegaczy.

Podziękowania dla serwisu i salonu Nissana Polody za udostępnienie samochodów oraz dla Gminy Tarnowo  Podgórne, z budżetu której tegoroczny Bieg Unijny był współfinansowany.